مارکت پلیس NFT

مارکت پلیس سوپر ریر – SuperRare پلتفرم NFT

معرفی مارکت پلیس سوپر ریر – SuperRare برترین پلتفرم NFT

NFTها و اخیراً مفهوم Metaverse، در طول سال گذشته به رشد خود ادامه داده اند. این نه تنها به این معنی است که خود NFT ها ارزشمند هستند، بلکه کوهی از ارزش را برای بازارهایی که با NFT سروکار دارند ایجاد می کند. یکی از این موارد SuperRare است که رویکرد نسبتاً منحصر به فردی به بازار NFT در پیش گرفته است.

 

SuperRare چیست؟

اگر از طرفداران هنر هستید و از رمزنگاری لذت می برید، SuperRare بازاری است که هر دو عشق شما را ترکیب می کند. SuperRare یک پلتفرم توکن غیرقابل تعویض (NFT) است که به افراد امکان جمع آوری و فروش هنر دیجیتال را می دهد. بسیاری از هنر سترس قرار می دهند. RARE توکنی است که همزمان با بازار کار می کند.

 

SuperRare چیست؟

 

چه چیزی SuperRare را بسیار نادر می کند؟

RARE از این نظر منحصر به فرد است که برای خرید آثار هنری دیجیتال یا شرکت در معاملات استفاده نمی شود. تمام NFT های فروخته شده در SuperRare باید با ETH خریداری شوند.

در عوض، توکن وضعیت فرمانداری را به صاحبان خود ارائه می دهد. برگزاری RARE به افراد امکان می‌دهد در انجمن‌هایی به نام Spaces رای دهند. این انجمن ها برای ورود هنرمندان جدید به بازار فروشندگان SuperRare طراحی شده اند. فضاها مانند دهانه های گالری عمل می کنند که دارندگان توکن در آن همه حرف را می زنند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند که کدام هنرمندان باید سوار شوند و چه آثار هنری را می‌توانند بفروشند. سپس درصدی از فروش حاصل از هنرمندان در فضاهای خود را به دست می آورند.

این توکن همراه با SuperRare DAO (سازمان مستقل غیرمتمرکز) کار می کند که رای صاحبان RARE را در بازی قرار می دهد. DAO خزانه رو به رشدی را مدیریت می کند که توکن های RARE و ETH تولید شده از طریق تراکنش های هنر دیجیتال را ذخیره می کند.

از طریق SuperRare، می توانید آثار هنری مختلف را مرور کنید و مجموعه خود را از ابتدا بسازید. هنرمندان در طول دوران حرفه‌ای خود حق امتیاز دریافت می‌کنند، و همه تراکنش‌ها به صورت زنجیره‌ای انجام می‌شوند، و تضمین می‌کنند که در زمان واقعی ثبت می‌شوند و شواهد قابل تأییدی از مالکیت ایجاد می‌شود.
و با توکن RARE می توانید بدون خرید NFT در دنیای هنر دیجیتال سرمایه گذاری کنید.

شما میتونید “۱۵ مارکت پلیس برتر NFT برای خرید و فروش” رو هم از طریق این لینک مشاهده کنید.

 

مراحل ثبت نام

در ابتدا وارد سایت : superrare.com بشید و برروی گزینه Sign in کلیک کنید.

 

superrare.com بشید و برروی گزینه Sign in

 

در مرحله دوم رو گزینه Select Wallet کلیک کنید.

 

Select Wallet

 

از بین سه کیف پول پیشنهادی یکی را انتخاب کنید. (در ادامه با کیف پول متامسک ادامه میدیم)

 

سه کیف پول پیشنهادی

 

پس از اتصال کیف پول خود به سایت باید برای خود نام کاربری انتخاب کرده و ایمیل خود را ثبت کنید و بر روی sign in کلیک کنید.

 

نام کاربری انتخاب کرده و ایمیل خود را ثبت کنید

 

پس از انجام این مراحل اکانت شما ساخته و در اختیارتان قرار دارد.
هنگامی که یک حساب کاربری ایجاد کردید، پیمایش در رابط اصلی SuperRare بسیار ساده است. با پیمایش به پایین از صفحه فرود، فید فعالیت نشان داده می شود، که آثار هنری را برای فروش و حراج هایی که به زودی به پایان می رسد نمایش می دهد.

 

SuperRare بسیار ساده است

 

اعضا می‌توانند این فید فعالیت را سفارشی کنند و NFT‌هایی را از سازندگان خاص در شبکه SuperRare خود نمایش دهند که یک عنصر شبکه اجتماعی را اضافه می‌کند.
فید فعالیت تنها راه برای یافتن آثار هنری بالقوه جدید برای فروش نیست. تب Market همه چیزهایی را که در حال حاضر در دسترس است نمایش می دهد. می‌توانید نمایشگر را طوری تنظیم کنید که هنرمندان یا آثار هنری را نشان دهد و معیارهای بیشتری را برای محدود کردن جستجوی خود اضافه کنید. این ساده ترین راه برای تازه واردان به SuperRare است تا آثار هنری مختلفی را که ممکن است بخواهند بخرند مرتب کنند.

 

SuperRare بسیار ساده است

 

کاربران همچنین می توانند با استفاده از برگه جستجو، آثار هنری را جستجو کنند. از اینجا می‌توانید کلمات کلیدی، عناوین هنری یا هنرمندان خاصی را وارد کنید تا چیزی را که می‌خواهید پیدا کنید.

 

SuperRare بسیار ساده است

 

یکی از ویژگی های کلیدی این پلتفرم، تب ویژگی ها است. این نمایشگاه دیجیتال SuperRare است که در آن مجموعه های ویژه میزبانی می شوند و همکاری ها ترویج می شود. برای تازه واردان به دنیای NFT، ممکن است کمی سخت باشد، اما برای طرفداران NFT و هنر رمزنگاری، بخش Features راهی عالی برای دیدن بهترین چیزهایی است که SuperRare ارائه می دهد.

 

این نمایشگاه دیجیتال SuperRare است

 

 یک NFT در SuperRare بخرید

هنگامی که با رابط SuperRare آشنا شدید، اکنون می توانید NFT مورد نظر خود را برای خرید پیدا کنید. فرآیند خرید واقعی نسبتا ساده است و به نوع فروش دارایی بستگی دارد. برخی از NFT ها فقط از طریق حراج در دسترس هستند – به این معنی که می توانید پیشنهادی را به فروشنده ارائه دهید که سپس آن را می پذیرد یا اجازه می دهد حراج اجرا شود.

گزینه‌های دیگر NFT‌های «اکنون بخرید» هستند که می‌توانند با قیمت ثابتی خریداری شوند. کاربران همچنین می توانند در صورت عدم تمایل به پرداخت لیست قیمت، پیشنهادی برای این آثار هنری نیز ارائه دهند.

مطمئن شوید که مقدار مورد نیاز ارز دیجیتال (که ETH خواهد بود) را در کیف پول متصل خود برای هنر دارید. سپس، بسته به نوع لیست NFTها، به سادگی بر روی «اکنون خرید» یا «ارائه پیشنهاد» کلیک کنید.

 

«اکنون خرید» یا «ارائه پیشنهاد»

 

از آنجا، دستورات SuperRare و همچنین کیف پول خود را برای تأیید تراکنش دنبال کنید. هنگامی که فروش انجام شد، NFT در برگه مجموعه های نمایه شما نمایش داده می شود.

 

نحوه فروش NFT در SuperRare

فروش NFT در SuperRare کمی دشوارتر است. SuperRare می‌خواهد هنر رمزنگاری واقعی را بفروشد، نه فقط NFT‌های رایج. برای این منظور، الزامات فروشندگان در SuperRare بیشتر از سایر بازارهای NFT است.

هر فروشنده بالقوه باید ابتدا برای SuperRare درخواست دهد. این برنامه به خودی خود ساده است، اما فروشندگان را ملزم می کند تا استانداردهای خاصی را رعایت کنند. هر NFT لیست شده در SuperRare باید اورجینال باشد، توسط صاحب حساب ایجاد شده باشد، و – مهمتر از همه – در هیچ جای دیگری توکن نشده باشد. در تئوری، این بدان معنی است که تمام آثار هنری برای فروش در SuperRare واقعاً در نوع خود بی‌نظیر هستند: توکن‌های منحصربه‌فردی که قطعات منحصر به فرد هنر دیجیتال را نشان می‌دهند.

 

نحوه ایجاد NFT با SuperRare

هنگامی که یک فروشنده در پلتفرم SuperRare پذیرفته شد، یک فرآیند ساده برای ایجاد NFT وجود دارد.

  • از superrare.com/tokenize دیدن کنید (فقط زمانی کار می کند که به عنوان فروشنده در لیست سفید قرار بگیرید).
  • فایل دیجیتال را آپلود کنید و اطلاعات کلیدی – توضیحات، سازنده، تاریخ و غیره را پر کنید.
  • ژتون نعناع.

توجه داشته باشید که آخرین مرحله آنقدرها هم که به نظر می‌رسد ساده نیست – در آن مرحله، سازنده مسئول قیمت فعلی گاز اتریوم است که روزانه متفاوت است و فرآیند توکن‌سازی ممکن است تا چند ساعت طول بکشد. سازندگان به مقدار کافی ETH در کیف پول های دیجیتال متصل خود نیاز دارند تا حداقل هزینه های گاز را پوشش دهند تا بتوانند با موفقیت یک NFT جدید ایجاد کنند.

 

چه NFT هایی را می توانید در SuperRare بخرید؟

SuperRare یک پلت فرم NFT هنر محور است. بازی‌ها، دامنه‌ها، موسیقی یا برخی دیگر از دسته‌های NFT را که ممکن است در وب‌سایت‌های دیگر ببینید، پیدا نخواهید کرد.

در عوض، SuperRare میزبان طیف واقعاً چشمگیری از هنرمندان است، از سازندگانی که انیمه یا فوتورئالیسم را طراحی می‌کنند تا هنرهای روان‌گردان یا مفهومی. گاهی اوقات، SuperRare بسیار شبیه یک گالری هنری سطح بالا است، با لیستی از نام‌های جدید، بچه‌های جدید در بلوک و تلاش‌های هنری پیشرو.

رابط اصلی SuperRare بسیار ساده است. با پیمایش به پایین از صفحه فرود، فید فعالیت نشان داده می شود، که آثار هنری را برای فروش و حراج هایی که به زودی به پایان می رسد نمایش می دهد.

 

چه NFT هایی را می توانید در SuperRare بخرید؟

 

اعضا می‌توانند این فید فعالیت را سفارشی کنند و NFT‌های سازندگان را در شبکه SuperRare خود نمایش دهند، که یک عنصر شبکه اجتماعی را اضافه می‌کند.

فید فعالیت تنها راه برای یافتن آثار هنری بالقوه جدید برای فروش نیست. تب Market همه چیزهایی را که در حال حاضر در دسترس است نمایش می دهد. می‌توانید نمایشگر را طوری تنظیم کنید که هنرمندان یا آثار هنری را نشان دهد و معیارهای بیشتری را برای محدود کردن جستجوی خود اضافه کنید.

 

 تب Market همه چیزهایی

 

یکی از ویژگی های کلیدی این پلتفرم، تب ویژگی ها است.این نمایشگاه دیجیتال SuperRare است که در آن مجموعه های ویژه میزبانی می شوند و همکاری ها ترویج می شود. برای تازه واردان به دنیای NFT، ممکن است کمی سخت باشد، اما برای طرفداران NFT و هنر رمزنگاری، بخش Features راهی عالی برای دیدن بهترین چیزهایی است که SuperRare ارائه می دهد.

 

فروش NFT در SuperRare

SuperRare با فروش NFT خود انعطاف پذیری را فراهم می کند. سازندگان می‌توانند فهرست قیمت را تعیین کنند، اما پیشنهادهای مجموعه‌داران را نیز بپذیرند. در موارد دیگر، آنها می توانند NFT ها را به حراج بگذارند و به مجموعه داران اجازه می دهند علیه یکدیگر پیشنهاد بدهند.

 

هزینه های SuperRare

SuperRare هزینه ها را نسبتاً ساده نگه می دارد. این کارمزد ۱۵ درصد از فروشندگان را برای تمام فروش های روی پلت فرم دریافت می کند. این برای اکثر بازارهای NFT بالا است، اما در مقایسه با گالری‌های هنری واقعی، مدلی که SuperRare سعی در تکرار آن دارد، پایین است.

یکی از بزرگترین ادعاهای SuperRare برای شهرت، استفاده از بلاک چین برای استاندارد کردن سفارشات هنرمندان است. هر فروش ثانویه یک NFT در SuperRare 10٪ از قیمت فروش را به طور دائم به هنرمند پرداخت می کند. این بدان معنی است که خالق اصلی همیشه از کار خود پاداش می گیرد، مهم نیست که چند بار دست به دست می شود.

این پلتفرم اخیراً یک قدم فراتر رفته است – اکنون کمیسیون جمع آوری نیز وجود دارد. این بیان می کند که ۱٪ باید به جمع کننده اول پرداخت شود. اولین کلکسیونر می تواند یک NFT خریداری کند، آن را مجدداً بفروشد و سپس دفعه بعد که NFT تغییر کرد، ۱٪ از قیمت فروش را به دست آورد.

برخلاف کمیسیون سازنده، کمیسیون کلکسیونر در طول زمان ۵۰٪ کاهش می یابد تا زمانی که تمام شود. حتی کمیسیون ثانویه کلکسیونر وجود دارد، که در آن کلکسیونر دوم ۰.۵٪ کمیسیون در فروش های بعدی دریافت می کند، که همچنین کاهش می یابد. هم حق الزحمه هنرمند و هم کمیسیون کلکسیونر از هزینه های شبکه SuperRare گرفته می شود. کارمزد شبکه به عنوان ۱۵ درصد کارمزد فروشنده و ۳ درصد کارمزد خریدار تعریف می شود که SuperRare در تمام تراکنش ها دریافت می کند.

 

آیا استفاده از SuperRare بی خطر است؟

پلتفرم SuperRare بر اساس Pixura، شرکت دیگری از همان بنیانگذاران، ساخته شده است. Pixura یک سازنده NFT بدون کد را به بازار عرضه می‌کند که به همه از افراد گرفته تا شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بازارهای NFT خود را بسازند و ادغام کنند.

هر دو پلتفرم امتیاز خوبی برای امنیت دریافت می‌کنند و تنها چند مشکل داخلی گزارش شده است. با این حال، همانطور که تیم تحریریه خود SuperRare گزارش می دهد، بازار گسترده NFT در معرض خطر تقلب است . هر کسی که در SuperRare خرید و فروش می کند باید مراقب هرگونه درخواست غیرعادی برای اطلاعات یا فایل های مخرب به عنوان بخشی از یک رویکرد آگاهانه ایمنی برای مدیریت دارایی های رمزنگاری و NFT باشد.

 

SuperRare در مقابل Rarible

Rarible و SuperRare هر دو بخش های مختلف بازار رو به رشد NFT را تامین می کنند. Rarible مدیریت جامعه را ترویج می کند و به سازندگان قدرت می دهد تا حق کمیسیون و حق امتیاز آینده را تعیین کنند. به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای NFT، Rarible همچنین دارای حجم بالاتر و تنوع بیشتری از NFT در دسترس است، نه فقط هنر رمزنگاری.

از سوی دیگر، SuperRare یک گالری هنری سطح بالا در دنیای NFT است. خود را به عنوان یک متصدی قرار می دهد و از نظر تئوری خالقان NFT با کیفیت بالا را انتخاب می کند که آثار منحصر به فرد هنر رمزنگاری را تولید می کنند.

 

مزایا و معایب سوپر ریر

مزایا

  • مطابق با نام خود – SuperRare تلاش می کند تا آثار با کیفیت بالا و واقعاً منحصر به فرد هنر رمزنگاری را ارائه دهد.
  • نه فقط NFT، بلکه هنر رمزنگاری – SuperRare در میم‌ها یا بازی‌های NFT دخالت نمی‌کند. به طور انحصاری بر روی هنر رمزنگاری تمرکز دارد.
  • Curation – از تیم تحریریه SuperRare و جامعه، این پلتفرم راه‌های متعددی را برای مدیریت یک مجموعه NFT پیشرفته ارائه می‌کند.

معایب

  • فقط ETH – کاربران نمی توانند با کارت های اعتباری یا ارز فیات خرید یا فروش کنند. SuperRare فقط پرداخت های انجام شده در اتر را می پذیرد.
  • هزینه های بالا – مانند یک گالری هنری واقعی، SuperRare هزینه های نسبتاً بالایی را دریافت می کند – ۱۵٪ برای فروش اصلی و ۳٪ حق بیمه خریدار.
امتیاز دهید

مرتضی علیپور

دانشجوی کارشناسی ارشد، برنامه نویس و علاقمند به یادگیری مداوم حوزه IT - محقق ارزهای دیجیتال و گاهی یک تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا