Sturdy Finance قربانی هک شد

پلتفرم مالی غیرمتمرکز (defi) Sturdy Finance عصر یکشنبه مورد سوء استفاده قرار گرفت و ۴۴۲ اتر را به یک مهاجم از دست داد. تیم پشتیبان پروژه اظهار داشت که از اکسپلویت گزارش شده و بازارهای متوقف شده در ساعت ۱۰:۱۹ شب مطلع است.

 

۴۴۲ اتریوم به ارزش بیش از ۷۶۶ هزار دلار از پروتکل تخلیه شده است

طبق خلاصه‌ای که توسط Blocksec، یک تیم امنیتی حسابرسی قرارداد هوشمند، جامعه defi یک هک دیگر را تجربه کرده است، پروتکل Sturdy Finance با ضرر ۴۴۲ ETH، معادل ۷۶۶,۹۰۰ دلار تخلیه شده است. این موضوع همچنین توسط شرکت اطلاعاتی بلاکچین Peckshield در ساعت ۹:۲۸ بعد از ظهر کشف شد.

 

Sturdy Finance وام‌دهنده‌ای است که به کاربران Defi امکان می‌دهد در برابر توکن‌های نقدینگی از پلتفرم‌های صرافی غیرمتمرکز خاص (dex) وام بگیرند. علاوه بر این، Blocksec یک اسکرین شات به اشتراک گذاشت که مراحل انجام شده برای تخلیه وجوه را با استفاده از تکنیک وام فلش نشان می‌دهد. یک Peckshield Alert به جامعه اطلاع داد که استثمارگر قبلاً ۴۴۲.۶ ETH را به Tornado Cash، مخلوط‌کننده ETH معروف، منتقل کرده است.

 

Sturdy Finance در توییتر به این وضعیت پرداخت و گفت:

ما از سوء استفاده گزارش شده از پروتکل Sturdy آگاه هستیم. همه بازارها متوقف شده اند. هیچ وجه اضافی در خطر نیست و هیچ اقدام کاربر در حال حاضر مورد نیاز نیست. به محض دریافت اطلاعات بیشتر، اطلاعات بیشتری را به اشتراک خواهیم گذاشت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا