اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

انتقاد شدید نسبت به بیانیه نایب بوکله

نایب بوکله، رئیس جمهور ۴۱ ساله السالوادور، کشوری در آمریکای مرکزی، درست بیش از یک سال پس از نظارت بر پذیرش بیت کوین در السالوادور، اخیراً اعلام کرد که قصد دارد یک دوره پنج ساله دیگر خدمت کند. این اعلامیه توسط برخی مورد انتقاد قرار گرفته است که به سرعت به بوکله یادآوری می‌کنند قانون اساسی السالوادور رئیس جمهور را از خدمت در دوره‌های متوالی منع می‌کند.

 

انتخاب مجدد روسای جمهور، یک رویه رایج در کشورهای توسعه یافته

رئیس جمهور نایب بوکله، رهبر بیت کوین السالوادور، اخیراً فاش کرد که قصد دارد یک دوره پنج ساله دیگر را خدمت کند، اگرچه قانون اساسی این کشور رؤسای جمهور را از خدمت در دوره‌های متوالی منع می‌کند. اعلامیه بوکله که گویا از محبوبیت بالایی برخوردار است، توسط مخالفان و منتقدانی که او را به تضعیف نهادهای دموکراتیک کشور متهم می‌کنند، مورد انتقاد قرار گرفته است.

 

بر اساس گزارش الجزیره، رهبر ۴۱ ساله این خبر را هنگام سخنرانی درباره استقلال السالوادور اعلام کرد. بوکله در این سخنرانی گفت که طرح او برای خدمت در دوره‌های متوالی موجه است زیرا این عمل در کشورهای توسعه یافته نیز رایج است.

 

من به مردم السالوادور اعلام می‌کنم که تصمیم گرفته‌ام به عنوان نامزد ریاست جمهوری این جمهوری شرکت کنم. کشورهای توسعه یافته همچین امکانی را دارند و به لطف پیکربندی جدید نهاد دموکراتیک کشور ما، اکنون السالوادور نیز چنین خواهد شد.

 

درباره نایب بوکله بیشتر بدانید.

 

در گزارشی دیگر، از بوکله نقل شده است که نشان می‌دهد اگرچه مقاومت و مخالفت با برنامه‌های او توسط کشورهای توسعه‌یافته ممکن است اجتناب‌ناپذیر باشد، اما او از این موضوع آشفته نیست زیرا آنها نیستند که تصمیم می‌گیرند. مردم السالوادور این کار را می‌کنند.

 

با این حال، درست همانطور که بوکله هنگام اعلام این خبر پیش‌بینی می‌کرد، منتقدانی که شامل دولت ایالات متحده می‌شود، او را مبنی بر نادیده گرفتن یک بند در قانون اساسی السالوادور، که به طور خاص رؤسای جمهور را از خدمت در دوره های متوالی منع می‌کند، به چالش کشیده اند. اندیشکده شورای آتلانتیک (Atlantic Council) مستقر در ایالات متحده، طرح بوکله را گام نهایی تصاحب قدرت او توصیف کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا