اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

جلوگیری استفاده از رمزارزها برای فرار از تحریم‌ها

یک قانونگذار آمریکایی از دولت بایدن خواسته است تا یک استراتژی قوی برای جلوگیری استفاده از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم ها ایجاد کند. او گفت: فناوری‌های نوظهور مانند ارز دیجیتال کاربردهای مثبت زیادی مانند کمک‌های بشردوستانه ارائه می‌دهند، اما دولت در حصول اطمینان از اینکه این شکل جدید ارز به ضرر امنیت ملی ایالات متحده استفاده نمی‌شود، سرعت خود را حفظ نکرده است!

 

نماینده کنگره مک کال خواهان یک استراتژی قوی برای جلوگیری استفاده از کریپتو برای فرار از تحریم است

یکی از اعضای ارشد کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، نماینده ایالات متحده، مایکل مک کال (R-TX)، تلاش های زیادی برای جلوگیری استفاده از ارزهای دیجیتال برای فرار از تحریم های ایالات متحده انجام داده است. او روز پنجشنبه بیانیه‌ای صادر کرد و از دولت بایدن خواست تا یک استراتژی قوی برای جلوگیری استفاده از رمزارز برای دور زدن تحریم‌ها ایجاد کند.

این نماینده کنگره خاطرنشان کرد:

فناوری‌های نوظهور مانند ارزهای دیجیتال کاربردهای مثبت زیادی مانند کمک‌های بشردوستانه ارائه می‌دهند، اما دولت در حصول اطمینان از اینکه از این شکل جدید ارز به ضرر امنیت ملی ایالات متحده استفاده نمی‌شود، سرعت خود را حفظ نکرده است.

 

وی افزود:

مجازات مجرمان اولین قدم خوب است، اما من از دولت می‌خواهم که یک استراتژی قوی برای جلوگیری استفاده بازیگران بد از ارز دیجیتال برای فرار از تحریم‌های ایالات متحده ایجاد کند.

 

بیانیه وی پس از محکومیت ویرجیل گریفیث به بیش از پنج سال زندان فدرال به دلیل کمک به کره شمالی برای فرار از تحریم های ایالات متحده با استفاده از فناوری های ارز دیجیتال صورت گرفت.

 

نماینده مک کال همچنین ماه گذشته نامه‌ای به رئیس‌جمهور جو بایدن ارسال کرد که در آن نگرانی‌هایی را درباره سوء استفاده احتمالی روسیه از فناوری‌های نوظهور مانند ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها مطرح کرد. او به گزارش مورد انتظار سازمان ملل در مورد استفاده کره شمالی از ارزهای رمزنگاری شده دزدیده شده برای تامین مالی برنامه هسته ای خود اشاره کرد و هیچ پاسخی از بایدن دریافت نکرد.

 

سپس این قانونگذار پس از شهادت او در کمیته اطلاعاتی منتخب دائمی مجلس نمایندگان در مورد نحوه برخورد وزارتخانه او با فرار از تحریم‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، نامه مشابهی را به آوریل هاینس، مدیر اطلاعات ملی ارسال کرد.

 

در اوایل این ماه، مک کال به گرگوری میکس (D-NY) رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان پیوست تا قانون شفافیت ارزهای دیجیتال روسیه را معرفی کند. این لایحه مورد حمایت دو حزب قرار گرفت و متعاقباً از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان خارج شد. این قانون کمک خواهد کرد اطمینان حاصل شود که ایالات متحده اقدامات لازم را برای جلوگیری از استفاده از این فناوری های نوظهور برای فرار از تحریم های ایالات متحده انجام می دهد.

در حالی که برخی از قانون‌گذاران نگران استفاده از رمزارز برای دور زدن تحریم‌ها هستند، بسیاری از کارشناسان گفته‌اند که رمزارز ابزار مؤثری برای فرار از تحریم‌ها نیست. یک مقام وزارت خزانه داری ایالات متحده در ماه مارس گفت:

ما نمی بینیم که رمزارز می تواند در مقیاس بزرگ برای دور زدن تحریم ها مورد استفاده قرار گیرد. با این وجود، سناتور الیزابت وارن (D-MA) یک لایحه تحریم ارزهای دیجیتال ارائه کرد که محدودیت‌های گسترده‌ای را برای افرادی که شبکه‌های ارزهای دیجیتال را می‌سازند، کار می‌کنند، و استفاده می‌کنند، حتی اگر دانش یا قصدی برای کمک به فرار از تحریم‌ها نداشته باشند، اعمال می‌کند.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا