اخبار ماینینگاخبار بیت‌ کویناخبار جهان

سهام شرکت های استخراج بیت کوین سقوط کرد!

سهام استخراج بیت کوین تا کنون در سال ۲۰۲۲ به دنبال سقوط قیمت بیت کوین به ریزش خود ادامه داده است و بلاک چین Riot بزرگترین بازنده آن است.

سقوط سهام استخراج بیت کوین

در یک موضوع توییتی توسط Jaran Mellerud، تحلیلگر Arcane Research در روز چهارشنبه (۱۱ مه ۲۰۲۲)، داده ها نشان داد که پنج مورد از بزرگترین سهام معدن بر اساس ارزش بازار، با زیان سال تا به امروز (YTD) بیش از ۵۰ درصد کاهش یافتند. .

Marathon Digital Holdings 62% YTD افت کرد و Hut8 یک پله بالاتر و ۶۳% کاهش یافت. بر اساس داده‌های Arcane Research، Riot با ۶۵% بیشترین ضرر YTD را متحمل شد.

به گفته ملرود، بخشی از دلیل زیان این است که بیشتر شرکت‌های استخراج رمزارز بیت کوین را در اختیار دارند، به این معنی که ارزش بیت‌کوین بر آن‌ها تأثیر می‌گذارد. بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار بیش از ۶۰ درصد از ارزش خود را از زمان ATH در نوامبر ۲۰۲۱ از دست داده است. در حال حاضر، بیت کوین با قیمت ۲۶۰۰۰ دلاری دست و پنجه نرم می کند، زیرا در هفته گذشته حدود ۱۴۰۰۰ دلار کاهش یافته است.

در همین حال، افت قیمت BTC در نتیجه منجر به درآمد کمتر برای شرکت‌های معدنی شده است. ملرود خاطرنشان کرد که در حالی که کاهش قیمت بیت کوین می تواند باعث کاهش نرخ هش جهانی نیز شود، وضعیت در سال ۲۰۲۲ متفاوت است. همانطور که اخیرا گزارش شده است، اخیراً نرخ هش به بالاترین حد خود رسیده است.

 

به گفته این تحلیلگر، کاهش قیمت بیت کوین و افزایش هش ریت جهانی باعث شده شرکت ها بیت کوین کمتری استخراج کنند. ملرود افزود:

 

«بیشتر این شرکت‌ها به همان سرعتی که سرمایه‌گذاران انتظار داشتند، هش خود را افزایش نداده‌اند. سرمایه گذاران ممکن است مفروضات رشد خود را برای این شرکت ها در مناطق محافظه کار تر تنظیم کرده باشند.

 

کندو برای جذب مؤسسات با تجمیع سهام برنامه ریزی شده
در همین حال، ماینر کانادایی کریپتو Hive Blockchain اعلام کرد که قصد دارد سهام مشترک خود را پنج به یک ادغام کند. طبق یک بیانیه مطبوعاتی، این حرکت تعداد سهام عادی منتشر شده و موجود را از ۴۱۱,۲۰۹,۹۲۳ به ۸۲,۲۴۱,۹۸۴ کاهش می دهد و در عین حال قیمت سهام شرکت را افزایش می دهد.

انتظار می رود ادغام سهام باعث افزایش سرمایه گذاری نهادی شود. در بیانیه ای از رئیس اجرایی Hive، فرانک هلمز، آمده است:

اگرچه HIVE دارای ارزش بازار بالاتری نسبت به بسیاری از همتایان ما است، و پایه‌های بنیادی قوی‌تری دارد که با نسبت‌های قیمت/درآمد، درآمد به ازای هر کارمند و نسبت بدهی به سهام اندازه‌گیری می‌شود، افزایش قیمت سهم، دید سازمانی بیشتری ایجاد می‌کند، زیرا بسیاری از صفحه‌های اصلی آن‌ها را حذف می‌کند. سهام زیر ۵ دلار در هر سهم.”

 

انتظار می‌رود که پس از ادغام، معاملات سهام عادی پس از ادغام در ۲۰ مه ۲۰۲۲ در بورس TSX و Nasdaq پس از تایید مقررات آغاز شود. اوایل ماه مارس، Hive یک قرارداد تامین با اینتل برای خرید تراشه‌های استخراج جدید ASIC منعقد کرد.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا