انتقاد استیو وزنیاک از خودروهای تسلا

وزنیاک معتقد است تسلای ایلان ماسک نمونه‌ای از خطای هوش مصنوعی است و افزود که این وسیله نقلیه می‌تواند منجر به مرگ شود. استیو وزنیاک، کارآفرین فناوری، بشردوست و یکی از بنیانگذاران غول فناوری چندملیتی اپل، از ایلان ماسک، مدیر عامل میلیاردر تسلا و همچنین مالک و مدیر عامل توییتر به دلیل ناتوانی در اجرای وعده خود برای عرضه خودروهای خودران انتقاد کرده است. وزنیاک همچنین گفت که تسلا می‌تواند باعث مرگ شما شود و از آن به عنوان نمونه‌ای از هوش مصنوعی (AI) اشاره کرد که خطرناک است.

 

وزنیاک به ماسک در مورد وعده شکست خورده انتقاد می‌کند

در مصاحبه اخیر با سی ان ان، از استیو وزنیاک در مورد رابطه‌اش با ایلان ماسک سوال شد، وی پاسخ داد که نه ملاقات کرده و نه با رئیس تسلا و توییتر صحبت کرده است. بنیانگذار اپل همچنین از تلاش‌های ماسک برای تشویق به استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی تمجید کرد اما از شکست مدیرعامل در ارائه خودروهای خودران انتقاد کرد.

 

وزنیاک خاطرنشان کرد که ماسک برای اولین بار قول داده بود تا سال ۲۰۱۶ یک خودروی خودران معرفی کند و وزنیاک را به ارتقای مدل خود با ۵۰,۰۰۰ دلار سوق داد. با این حال، ماشین آنطور که وعده داده بود عمل نکرد. مدل دیگری با هشت دوربین در پایان سال ۲۰۱۷ به صورت خودکار معرفی شد که وزنیاک نیز معتقد بود این اتفاق خواهد افتاد، ولی آن هم، آنطور که باید نبود!

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا