استیو هانکه از دلاری‌سازی در آرژانتین حمایت می‌کند

استیو هانکه اقتصاددان، خواستار دلاری‌سازی آرژانتین شد و از این پیشنهاد حمایت کرد.

 

استیو هانکه پیشنهاد دلاری کردن آرژانتین را داد

استیو هانکه، اقتصاددان و استاد اقتصاد کاربردی در دانشگاه جان هاپکینز، از پیشنهاد دلاری کردن اقتصاد آرژانتین به منظور سامان دادن به بحران مالی این کشور حمایت کرده است.

 

هانکه در توییتی که در ۲۵ آپریل منتشر کرد، گفت:

بر اساس معیار من، پزوی آرژانتین در برابر دلار آمریکا از اول ژانویه ۲۰۲۲ تا ۵۲ درصد کاهش یافته است. آرژانتین باید اکنون پزو را کنار بگذارد و اقتصاد را دلاری کند.

 

پیشنهاد هانکه با آنچه که خاویر مایلی، یکی از قوی‌ترین نامزدهای ریاست‌جمهوری بر اساس نظرسنجی‌ها، در برنامه‌های تبلیغاتی خود ارائه می‌کند، یکی است. وی در نظر دارد پزوی آرژانتین را کنار بگذارد و دلار آمریکا را به عنوان راه‌حلی برای کاهش تشدید تورم و کاهش ارزش این کشور در نظر بگیرد. هانکه همچنین از بدهی این کشور به صندوق بین‌المللی پول (IMF) انتقاد کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا