انتقاد استیو هانکه از سیاست‌های بی‌جهت فدرال رزرو

استیو هانکه، اقتصاددان و استاد اقتصاد کاربردی در دانشگاه جان هاپکینز و همچنین یکی از اعضای سابق شورای مشاوران اقتصادی رونالد ریگان، اخیراً معتقد است که فدرال رزرو ایالات متحده فاقد جهت‌گیری است. هانکه در ادامه یک رکود اقتصادی تاریک در سال ۲۰۲۴ را پیش‌بینی می‌کند و از آن به عنوان رکود زشت (ugly recession) یاد می‌کند.

 

فکر می‌کنم فدرال رزرو نمی‌داند چه می‌کند

استیو هانکه، اقتصاددان، طی مصاحبه اخیر با میشل ماکوری، مجری اصلی کیتکو نیوز، به بررسی آینده اقتصاد ایالات متحده و تصمیم اخیر فدرال رزرو برای توقف نرخ وجوه فدرال در نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که روز چهارشنبه برگزار شد پرداخت.

 

هانکه تاکید کرد در حالی که نرخ بهره قابل توجهی را به خود جلب می‌کند، این عرضه پولی است که نیازمند بررسی دقیق‌تر است. وی خاطرنشان کرد که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، ادامه انقباضات کمی را علیرغم توقف افزایش نرخ بهره، تایید کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا