استلار، بلاکچینی با مبادلات بدون مرز

بلاکچین استلار چیست؟

بلاکچین استلار یک شبکه متن باز است که برای ارزها و پرداخت ها طراحی شده است. استلار برای شما بستری فراهم میکند که با نسخه دیجیتال هر نوع پولی مانند دلار، یورو و بسیاری از ارزهای دیگر به تجارت و مبادلات خود بپردازید و به نحوی طراحی شده است که تمام سیستم های مالی جهان بتوانند بر روی یک پلتفرم فعالیت کنند.

استلار مالکی ندارد و اگر مالکی هم داشته باشد بی شک عموم مردم مالک آن هستند، استلار بر روی یک شبکه غیر متمرکز متن باز فعالیت میکند و در طول یک روز میتواند میلیون ها تراکنش را مدیریت و انجام دهد و مانند بیت کوین، اتریوم و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر استلار نیز بر روی بلاکچین فعالیت میکند در حالی که استلار بسیار ارزانتر، سریعتر و بسیار به صرفه تر از پلتفرم های دیگر ارزهای دیجیتال عمل میکند.

 

کاربرد بلاکچین Stellar

شبکه استلار در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شد و پس از آن افراد و شرکت های کوچک و بزرگ بسیاری برای ورود به بازار ارزهای دیجتال و کاربرد های پلتفرم استلار، این شبکه را انتخاب کردند.

از ابتدا شبکه استلار دیجیتال محور بوده و برای از بین بردن و کنار گذاشتن سیستم های مالی قدیمی طراحی شده بود. برای مثال بیت کوین فقط برای ترید بیت کوین قابل استفاده است ولی استلار یک سیستم غیر متمرکز است که برای انجام مبادلات مربوط به هر نوع پولی قابل استفاده است.

stellar.org دارای ارز دیجیتال بومی خودش به نام استلار لومن با نماد اختصاری XLM میباشد، این ارز دیجیتال به نحوی طراحی شده است که برای انجام تراکنش ها و مبادلات در شبکه استلار لازم است.

پروتکل اجماع استلار الگوریتم آن است که مسئول تائید تراکنش هاست، این پروتکل این امکان را به پلتفرم استلار میدهد تا نسبت به بلاکچین های دیگر همانند بیت کوین که اثبات کار هستند بسیار کار آمدتر و مقیاس پذیر تر باشد.

 

پلتفرم استلار

 

بلاکچین استلار چگونه کار میکند؟

کارکرد استلار همانند تکنولوژی اکثر شبکه های پرداخت غیر متمرکز است و یکی از مزیت های قابل توجه آن استفاده از الگوریتم Federated Byzantine Agreement (FBA) است این الگوریتم باعث میشود که برای انجام تراکنش ها نیازی به تمام شبکه نباشد و با قسمتی از شبکه پروسه انجام شود که این مسئله باعث سریع تر انجام شدن تراکنش ها میشود.

شبکه استلار هر ۲ الی ۵ ثانیه به روز میشود، قابلیت های ذکر شده دلیل اصلی سریع تر بودن و کارآمدتر بودن پلتفرم استلار نسبت به پلتفرم های دیگر شده است.

آنکور ها (Anchors) به سازمانهایی گفته میشود که اعتبارات روی شبکه استلار را دریافت و به کاربران عرضه میکنند آنکور ها میتوانند بانک ها یا سازمان های مالی خاصی باشند. به طور ساده زمانی که شما از آمریکا میخواهید برای یک نفر در آلمان پول ارسال کنید دلار دیجیتال را ارسال میکنید و شبکه در چندین ثانیه آنرا به یورو دیجیتال تبدیل کرده و تحویل آنکر مقصد میدهد که نفر مورد نظر میتواند دارایی را از آنکر دریافت کند.

 

پلتفرم استلار

 

هدف پلاکچین استلار چیست؟

اگر بخواهیم به طور ساده بیان کنیم استلار این قابلیت را فراهم خواهد کرد که عموم جامعه در هر زمانی که میخواهند پول را به هر کجای دنیا در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه های جانبی ارسال کنند.

 

ارز استلار

ارز دیجیتال بومی پلتفرم استلار میباشد که با نماد اختصاری XLM شناخته میشود، این ارز دیجیتال جزو ارز های معتبر بازار بوده و از رتبه قابل توجهی در کل این بازار برخوردار است، پیشنهاد میشود برای بررسی کامل و آموزش از مقاله ارز استلار لومن، آینده معاملات بین المللی بازدید نمائید.

 

امنیت شبکه استلار

پلتفرم استلار یک شبکه ی غیر متمرکز است که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و تا کنون سابقه هیچگونه مشکل یا هکی را تجربه نکرده است و همچنین شما برای هر تراکنش یک هزینه بسیار کم پرداخت میکنید که برای سود نمیباشد بلکه برای جلوگیری از فعالیت های مخرب در شبکه است.

 

جمع‌بندی

استلار یک پلتفرم است که ارز دیجیتال بومی آن رمزارز استلار لومن با نماد اختصاری XLM میباشد که جزو دسته معتبر ترین ارزهای دیجیتال بازار است. با توجه به اهداف و مسائلی که در مورد استلار مطرح کردیم، آینده روشنی در مورد این شبکه به دلیل کاربردی بودن آن پیش بینی میشود.

امیدواریم با مقاله بالا قدم مثبتی در این مسیر برای شما برداشته باشیم.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا