اخبار متاورساخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

بانک Chartered وارد Metaverse می شود

Standard Chartered Bank جدیدترین بانک بزرگی است که وارد متاورس شده است. این بانک زمین مجازی را در منطقه Mega City’s Sandbox metaverse، یک مرکز فرهنگی بر اساس یا الهام گرفته از استعدادهای هنگ کنگ، به دست آورده است.

 

یورش بانک استاندارد به متاورس

بانک استاندارد چارترد روز سه شنبه اعلام کرد که شرکت تابعه آن، بانک استاندارد چارترد هنگ کنگ با مسئولیت محدود (SCBHK) با The Sandbox، یک پلتفرم بازی مجازی بلاک چین محبوب، برای ایجاد یک تجربه متاورس شریک شده است.

استاندارد چارترد یک بانک جهانی پیشرو با ۸۵,۰۰۰ کارمند است که در نزدیک به ۱۵۰ بازار در سراسر جهان به مشتریان خدمات ارائه می دهد و دارای ۷۷۶ شعبه در سراسر جهان است.

این بانک توضیح داد که این اولین بانکی است که زمین مجازی را در منطقه Mega City’s Sandbox metaverse، یک مرکز فرهنگی الهام گرفته از استعدادهای هنگ کنگ، به دست می‌آورد. این ابتکار توسط SC Ventures، نوآوری، سرمایه گذاری فین تک و بازوی سرمایه گذاری Standard Chartered Group انجام می شود.

جزئیات اطلاعیه:

SCBHK به طور فعال مشتریان، شرکا، کارکنان و جامعه فناوری خود را درگیر خواهد کرد تا فرصت‌های مشترک را در این فضای جدید و هیجان‌انگیز کشف کنند.

 

این اعلامیه می افزاید:

این بانک قصد دارد تجربیات جدیدی را برای مشتریان ایجاد کند، و همچنین جامعه های ورزشی و هنری محلی را به دنیای متاوس بیاورد.

 

الکس منسون، رئیس Standard Chartered’s SC Ventures، اظهار داشت:

در چند سال گذشته، ما در حال ساخت مدل‌های تجاری در دارایی‌های دیجیتال و رمزنگاری بوده‌ایم و ظهور متاورس را نقطه عطفی در تکامل Web3.0 می‌دانیم.

 

دیگر بانک‌ها و شرکت‌های خدمات مالی بزرگ که وارد این فراورده شده‌اند عبارتند از JPMorgan، HSBC، و Fidelity Investments که با The Sandbox برای قدم گذاشتن در متاورس شریک شد، در حالی که JPMorgan و Fidelity Decentraland را انتخاب کردند.

انتظار می رود متاورس به طور قابل توجهی رشد کند. ماه گذشته، سیتی پیش‌بینی کرد که متاورس می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ یک فرصت ۱۳ تریلیون دلاری با ۵ میلیارد کاربر باشد. بانک‌های سرمایه‌گذاری جهانی گلدمن ساکس و مورگان استنلی هر دو معتقدند که متاورس می‌تواند یک فرصت ۸ تریلیون دلاری باشد.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا