اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌کوین‌ها

استیبل کوین ها بخشی از حوزه قضایی SEC نیستند

کمیسیونر پیرس می گوید که استیبل کوین ها ممکن است بخشی از حوزه قضایی SEC نباشند

هستر پیرس، کمیسیونر SEC ایالات متحده گفت که کنگره در حال بررسی جزئیات مربوط به تنظیم ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها است.

ویرانی اخیر در بازار کریپتو که با سقوط Terra ایجاد شد، استیبل کوین ها را دوباره در کانون توجه قرار داد. در حال حاضر، حرکت بعدی ناظر ارشد مالی آمریکا (کمیسیون بورس و اوراق بهادار) در مورد مقررات کریپتو نامشخص است.

 

یکی از کمیسیونرهای SEC در مصاحبه اخیر خود فاش کرد که مقررات استیبل کوین ممکن است در صلاحیت SEC قرار نگیرد و کنگره ایالات متحده این موضوع را برای ارائه دستورالعمل ها بررسی کرده است.

 

کنگره نقش مهمی دارد

تنها یک روز پس از اینکه گری گنسلر، رئیس SEC به سرمایه‌گذاران رمزارز هشدار داد که سکه‌های بیشتری مانند Terra تقریباً به صفر می‌رسند، فاجعه‌ای که ممکن است به بسیاری از سرمایه‌گذاران آسیب برساند، کمیسیونر هستر پیرس همچنین مقررات مربوط به استیبل کوین‌ها و سایر ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار داد.

پیرس که به‌خاطر مواضع طرفدار رمزنگاری‌اش شناخته می‌شود، در مصاحبه‌ای گفت که شخصاً مایل است چارچوب نظارتی شفافی را که توسط SEC آغاز شده برای صنعت ببیند، اما در عین حال، ممکن است چیزی در صلاحیت مرجع نباشد.

استیبل کوین ها ممکن است در صلاحیت SEC باشند یا نباشند، اما حقایق و شرایط مهم است… این چیزی است که کنگره به آن نگاه کرده است.

او اضافه کرد که با توجه به اندازه تاثیر ناشی از سقوط Terra، کنگره ممکن است به سرعت برای وضع مقررات جدید در صنعت کار کند.

هنگامی که از پیرس در مورد تقسیم قانونی مقررات ارزهای دیجیتال بین SEC و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) که بر بازار مشتقات نظارت دارد، پرسیده شد، پیرس اعتراف کرد که برخی از جنبه‌ها هنوز نامشخص هستند و به همین دلیل، کنگره ممکن است نیاز به مشخص کردن آن داشته باشد. حوزه مسئولیت های مربوطه

او همچنین از مثال «کارگزار-معاملات» یا «مشاوران سرمایه‌گذاری» استفاده کرد که می‌خواهند با ارزهای دیجیتال به‌عنوان بخشی از حوزه‌هایی که SEC باید وارد عمل شود و شفافیت نظارتی ارائه کند، کار کنند. علاوه بر این، هنگامی که از SEC پرسیده شد که تیم اجرایی رمزارز خود را دو برابر کرده است تا حفاظت از سرمایه گذاران کریپتو را تقویت کند، کمیسیونر خاطرنشان کرد که ترجیح می دهد منابع بیشتری را در “طرف نظارتی و سازگار” قرار دهد.

 

نقش SEC در پیشنهاد توییتری ایلان ماسک

در این مصاحبه، کمیسیونر همچنین به سؤالی در مورد صلاحیت SEC در مورد پیشنهاد ایلان ماسک در توییتر پاسخ داد – که در حال حاضر در حالت تعلیق است. او توضیح داد که کمیسیون یک تنظیم‌کننده افشا است که اطمینان می‌دهد افشاها مطابق با قوانین آن هستند، اما این مرجع یک “تنظیم کننده شایستگی” نیست.

هفته گذشته، ایلان ماسک خرید توییتر را به دلیل مسائل مربوط به حساب‌های جعلی و کلاهبرداری در پلتفرم محبوب رسانه‌های اجتماعی متوقف کرد. بر اساس گزارش‌ها، قرارداد مورد انتظار متوقف شد تا جزئیاتی در انتظار این ادعا باشد که اکانت‌های هرزنامه و جعلی کمتر از ۵ درصد از کل کاربران توییتر هستند.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا