اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتال

رشد اقتصاد استیبل کوین به مدت ۷۳ روز راکد بود!

از زمان شکست استیبل کوین Terra در ماه می، استیبل کوین‌های برتر از نظر ارزش بازار با ۱۰.۶۶ درصد کاهش از ۱۷۱.۳۷ میلیارد دلار به ۱۵۳.۰۹ میلیارد دلار امروزی رسیدند. طی دو ماه گذشته، استیبل کوین‌های برتر بر اساس ارزش بازار، رشد کمی داشته‌اند و از اواسط ژوئیه در سطح ۱۵۳ میلیارد دلار باقی مانده‌اند.

 

برای بیش از ۲ ماه، ارزش بازار استیبل کوین با مشاهده رشد اندک، راکد می‌ماند

پس از صعود قابل توجه از اواسط سال ۲۰۲۰، اقتصاد استیبل کوین در چند ماه گذشته شاهد رشد آهسته‌ای بوده است. در اواسط آپریل ۲۰۲۲، اقتصاد استیبل کوین برای اولین بار در تاریخ به محدوده ۲۰۰ میلیارد دلار نزدیک شد، اما به دنبال شکست استیبل کوین ترا، بیش از ۳۵ میلیارد دلار تا ۱۳ می ۲۰۲۲ از اقتصاد استیبل کوین ناپدید شد. در ۱۲ می ۲۰۲۲، اقتصاد استیبل کوین ۱۰.۶۶ درصد بزرگتر از امروز و ۱۷۱.۳۷ میلیارد دلار بود.

 

بر اساس آماری که توسط archive.org از طریق coingecko.com به دست آمده است، تا ۷ ژوئیه، اقتصاد استیبل کوین به ۱۵۴ میلیارد دلار کاهش یافته است. اقتصاد استیبل کوین از نظر رشد در ۷۳ روز گذشته راکد مانده است. تتر (USDT)، بزرگترین ارزش بازار استیبل کوین، در ماه گذشته با رشد اندکی، ۰.۷ درصد رشد کرده است، در حالی که سکه USDC به میزان ۴.۹ درصد کاهش داشته است. استیبل کوین BUSD بایننس ۱۱.۱ درصد افزایش داشت، در حالی که DAI ،FRAX و TUSD طی ۳۰ روز گذشته کاهش یافتند.

 

USDP در ماه گذشته ۱۹.۷ درصد افزایش یافت، اما دلار نوترینو (USDN) 9.5 درصد کاهش یافت. علاوه بر BUSD و USDP، دلار سلو (CUSD) یکی از تنها ارزش‌گذاری‌های بازار استیبل کوین بود که رشد کرد، زیرا CUSD افزایش ۷.۱ درصدی را تجربه کرد. سهم بزرگی از استیبل کوین‌ها در اقتصاد استیبل کوین شاهد کاهش ارزش بازار آنها در ماه گذشته بود. علاوه بر این، از بین تمام استیبل کوین‌های موجود امروز، هر دو USDT و USDC معادل ۷۷.۲۶ درصد از اقتصاد ۱۵۳ میلیارد دلاری استیبل کوین هستند.

 

بیشتر بدانید: استیبل کوین چیست؟

 

از کل ارزش خالص اقتصاد کریپتو در ۱ تریلیون دلار، تتر (USDT) 6.761٪ را د اراست، در حالی که سهم USDC از بازار معادل ۴.۹۹۵٪ است. در حالی که اقتصاد استیبل کوین در ۷۳ روز گذشته شاهد رشد رکودی بوده است، استیبل کوین‌ها همچنان بخش بزرگی از حجم تجارت جهانی کریپتو را در سراسر جهان نشان می‌دهند. امروز، ۳۷.۶۸ میلیارد دلار از ۵۰.۵۵ میلیارد دلار حجم کل تجارت جهانی کریپتو در دارایی های استیبل کوین تسویه می‌شود. حجم تجارت استیبل کوین برابر با ۷۴ درصد از حجم تجارت جهانی کریپتو در روز یکشنبه ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا