متوسط

آموزش استیک کردن استیبل کوین

استیک کردن استیبل کوین

همانطور که متوجه هستید شرایط کلی اقتصاد جهان رو به وخامت است و شرایط بازار ارز های دیجیتال نیز از این قاعده مستنثنی نیست، در این بین بسیاری از سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال به دنبال راه های کم ریسک تر برای حفظ و افزایش سرمایه خود هستند. استیبل کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال همیشه کاربردی بوده اند و در این روزها که قیمت های ارز های دیجیتال ثابت نیستند برای جلوگیری از ضرر و نوسانات بازار کاربرد بسیار زیادی دارند.

یکی از راه های کسب درآمد در بازار ارزهای دیجیتال که بسیار کم ریسک است و دارایی شما از نوسانات نیز درامان است استیک کردن استیبل کوین ها میباشد. بسیاری از صرافی های متمرکز و غیر متمرکز امکان استیک کردن با استیبل کوین را با درصد سودهای جذابی پیشنهاد میکنند و به دلیل رقابت زیاد هیچ پلتفرم مشخصی برای این کار وجود ندارد. قبل از استیک کردن و هر سرمایه گذاری در هر پلتفرمی نیاز است که اطلاعات کاملی در آن مورد کسب کنید.

 

پلتفرم های غیر متمرکز برای استیک کردن

در چند سال گذشته تعداد زیادی پلتفرم غیر متمرکز ظاهر شده اند که هر کدام به کاربران اجازه استیک کردن و واگذاری دارایی خود برای کسب درآمد را میدهند، از آنجا که این پلتفرم ها غیر متمرکز هستند، توسط عموم مردم قابل دسترسی بوده و به کاربران اجازه کنترل کلید های خصوصی خودشان را میدهند، در ادامه به بررسی استیک کردن در این پلتفرم ها میپردازیم.

 

Curve

curve.com به عنوان یک بازار ساز خود کار (AMM) که به طور خاص برای استیبل کوین ها طراحی شده است، یک گزینه بسیار عالی برای معامله گرانی است که میخواهند یک استیبل کوین را با استیبل کموین دیگری با حداقل کارمزد و حداقل Slippage معامله کنند. این پلتفرم این قابلیت را به کاربران خود میدهد که استیبل کوین های خود را در استخر های نقدینگی قرار دهند، هزینه ۰.۰۴ درصدی برای هر برداشت از این استخرها وجود دارد. پاداش ها در قابل CRV پرداخت میشود و گاهی اوقات توکن های دیگری به عنوان پاداش برای هر استخر پیشنهاد میشود.

بازده دقیق که توسط هر استخر ارائه میشود نسبت به طول زمان و حجم معاملات و TVL متفاوت میباشد و مقدار سودها از ۰.۵ درصد APY الی ۱۰ درصد APY متغیر میباشد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میشود از مقاله پروتکل Curve + دلایل سرمایه گذاری در آن بازدید نمائید

آموزش استیک استیبل کوین کرو

 

PancakeSwap

یکی از محبوب ترین صرافی های غیر متمرکز که بر بستر بلاکچین بایننس راه‌اندازی شده است صرافی غیر متمرکز PancakeSwap.finance است. مانند بسیاری از پلتفرم های دیگر حوزه دیفای و صرافی های غیر متمرکزدیگر، این صرافی نیز به کاربران خود اجازه شرکت در انواع استخر های نقدینگی را میدهد. این صرافی غیر متمرکز برای معامله انواع توکن های بر بستر بایننس طراحی شده است ام از تعداد زیادی استخرهای نقدینگی مخصوص استیبل کوین ها نیز پشتیبانی میکند. استخر هایی از قبیل USDC-USDT, USDT-BUSD, DAI-BUSD and TUSD-BUSD در این صرافی قابل دسترس است.

میزان بازدهی متفاوت خواهد بود، در حال حاضر بین ۱ الی ۳ درصد متغیر است و  میتواند به ۱۰ درصد هم برسد. پاداش ها با توکن CAKE که همان توکن صرافی است پرداخت میشود و ارزهای دیگر برای پاداش نیز در دسترس میباشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این صرافی پیشنهاد میشود از مقاله صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap) با ۷ ویژگی شگفت آور بازدید نمائید.

آموزش استیک استیبل کوین پنکیک سواپ

 

Yearn Finance

پلتفرم yearn.finance با دیگر پلتفرم ها متفاوت است زیرا با بازدهی سر و کار دارد، این پلتفرم از صرفه جویی در مقیاس برای دستیابی کاربران به بالاترین سود طراحی شده است. با سپرده گذاری دارایی ها به یک یا چند صندوق سالانه، شما به پلتفرم اجازه میدهید تا از وجوه شما در حین اجرای استراتژی های مرتبط با استخر استفاده کنند. امکان تغییر استراتژی ها در طول زمان وجود داردهمانطور که بازدهی هر خزانه نیز تغییر میکند.

مانند بسیاری از پلتفرم های دیگر، Yearn Finance نیز از دارایی ها ثابت و متغیر پشتیبانی میکند، استیبل کوین ها که دارایی های ثابت هستند معمولا دارای بازدهی های پایین تری میباشند که در بازار های نزولی و صعودی نیز متغیر میباشد. در بازار های نزولی از ۰.۰۱ درصد الی ۲ درصد متغیر بوده و در بازار های صعودی از ۱ درصد الی ۱۰ دردص متغیر است. برای اطلاعات کامل پیشنهاد میشود از مقاله معرفی شبکه یرن فایننس + اهمیت شبکه Yearn.finance بازدید نمائید.

آموزش استیک استیبل کوین یرن فایننس

 

Compound

Compound.finance یک پروتکل باز وام دهی است که به کاربران اجازه میدهد دارایی خود را به یک یا چندین استخر واگذار کنند که این مبالغ برای تامین مالی وام دهی استفاده میشود سپس سود که وام گیرندگان پرداخت میکنند بین تامین کنندگان نقدینگی آن استخر نسبت به سهمی که در آن استخر داشته اند تقسیم میشود. این پلتفرم از طیف وسیعی از دارایی ها پشتیبانی میکند که استیبل کوین ها نیز در این بین وجود دارند، استیبل کوین هایی از جمله DAI, TrueUSD (TUSD), USDC Coin (USDC) و Tether (USDT) در این پلتفرم موجود میباشد که سود آنها نسبتد به تقاضای وام و عرضه تعیین میشود.

Compound از یک لایه مدیریت ریسک استفاده میکندکه در صورت کاهش نسبت وثیقه به زیر سطح تعیین شده، قرار داد آنها را انحلال کند و این مسئله برای حفظ سرمایه وام دهندگان طراحی شده است و همچنین از انحلال بی دلیل وام گیرندگان نیز جلوگیری میکند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میشود از مقاله cTokens چیست + عملکرد آن در Compound بازدید نمائید.

آموزش استیک استیبل کوین کامپاند

 

Uniswap

میتوان گفت محبوب ترین صرافی غیر متمرکز بر بستر بلاکچین اتریوم، Uniswap.org است که دارای حجم معاملات بسیار بالایی میباشد. اسن صرافی غیر متمرکز دارای استخر های مختلف نقدینگی و معمالات بسیار کاترامد میباشد همچنی این پلتفرم امکان ایجاد استخر های دو ارزی را در دسترس قرار داده است که کاربران در آن میتوانند برای هر دارایی که انتخاب میکنند نقدینگی داشته باشند.

در اکثر معاملات در این صرافی غیر متمرکز میزان کارمزد معاملات برابر ۰.۳ درصد از کل معامله میباشد اما امکان زیاد بودن کارمزد ها در برخی عملیات ها وجود دارد، میزان سودی که شما با ارائه نقدینگی و استیک کسب میکنید بر اساس استخر، کل نقدینگی موجود، حجم معاملات و اینگونه پارامتر ها متفاوت است اما طبق داده ها، واگذاری استیبل کوین به این صرافی حدود ۱ درصد الی ۳ درصد سود APY برای شما فراهم میکند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این صرافی غیر متمرکز پیشنهاد میشود از مقاله صرافی یونی سواپ (Uniswap) + راهنمای کامل برای مبتدیان بازدید نمائید.

یونی سواپ آموزش استیک استیبل کوین

 

پلتفرم های استیکینگ متمرکز

با اینکه پلتفرم های غیر متمرکز در این چند ساله پیشرفت و محبوبیت زیادی داشته اند اما همچنان پلتفرم های متمرکز دارای طرفداران بیشتری میباشند که نرخ های سود بالاتر و شناخته تر شدن برند نیز بر این امر تاثیر گذار است. کاربران در این صرافی ها حفظ وجوه را به پلتفرم ها واگذار میکنند و روند از این طریق انجام میشود. در ادامه به بررسی چندین پلتفرم متمرکز مناسب برای استیکینگ میپردازیم.

 

Nexo

بزرگترین وام دهنده ارز دیجیتال در حال حاضر Nexo.io میباشد که بیش از ۱۵ میلیارد دلار AUM داشته و به بیش از ۴ میلیون کاربر در سرتاسر جهان خدمات ارائه میکند. این پلتفرم به دلیل سودهای بالای استیبل کوین نسبت به دیگر پلتفرم ها شناخته شده و محبوبیت دارد. همچنین همانند بسیاری از پلتفرم های دیگر این پلتفرم نیز میزان بسیار کمی فی برداشت میکند و مقداری زیادی از سود حاصل از وام ها را به تامین کنندگان نقدینگی اختصاص میدهد.

در زمان نوشتن این مقاله Nexo دارای نرخ پایه سود ۸ درصد برای استیبل کوین های محبوب همانند USDT, USDC, DAI و USDP میباشد، در این پلتفرم ۸ در صد سود برای سپرده های فیات نیز اختصاص داده میشود. کاربران با نگهداری توکن Nexo میتوانند تا ۱۰ دردصد سود دریافت کنند.

آموزش استیک استیبل کوین نکسو

 

Binance

binance.com یکی از کامل ترین و مطرح ترین پلتفرم های موجود در بازار ارزهای دیجیتال بدون شک بایننس است که طیف وسیعی از امکانات را ارئه میدهد و اولین صرافی بازار ارزهای دیجیتال میباشد. پلتفرم Earn بایننس دارای طیف گسترده ای از محصولات میباشد که امکان کسب سود از انواع داریی ها را به کاربران خود میدهد. بایننس دارای طیف وسیعی از آپشن ها است که برای هر کاربر قابل دسترسی میباشد، شما در این پلتفرم میتوانید متعهد به واگذاری سرمایه خود برای مدتی مشخص شوید و سود ثابتی دریافت کنید یا به صورت موقت سرمایه خود را به بایننس واگذار کرده و از APY متغیر که همان سود متغیر است استفاده کنید.

میزان مبلغی که میتوانید از این پلتفرم کسب درآمد کنید از ۱ درصد تا ۱۰ درصد متغیر است و همه چیز به میزان تقاضا، نوع ارز و شرایط کلی بازار تغییر خواهد کرد. برای کسب اطلاعات کامل در مورد این صرافی پیشنهاد میشود از مقاله صرافی بایننس – Binance یزرگترین صرافی دنیا بازدید نمائید.

آموزش استیک استیبل کوین بایننس

 

Coinbase

coinbase.com یکی دیگر از نام های شناخته شده در بازار ارز های دیجیتال است که علاوه بر صرافی محصولات دیگری نیز ارائه میدهد، از جمله این محصولات میتوان به کیف پول غیر حضانتی، کارت اعتباری ارز دیجیتال و انواع مختلفی از محصولات دیگر در حوزه کریپتو را ارائه میدهد. در حال حاضر پلتفرم کوین بیس برای دارایی هایی از جمله اتریوم، Cosmos و تزوس پاداش هایی را ارئه میدهد.

این صرافی از استیبل کوین هایی همانند USD Coin (USDC) و DAI نیز پشتیبانی میکند اما باید بدانید که بازده ارائه شده در طول زمان متفاوت است و در حال حاضر مقدار ۰.۱۵ درصد سود APY به دارندگان واگذار میشود که یکی از کمترین سودها در تمام پلتفرم ها میباشد. برای کسب دید بهتر در مورد این صرافی پیشنهاد میشود از مقاله صرافی کوین بیس – مزایا و معایب صرافی CoinBase بازدید نمائید.

آموزش استیک استیبل کوین کوین بیس

 

Bitfinex

bitfinex.com در سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی شد و امکانات بسیاری را برای کاربران بازار ارز های دیجیتال ارائه میدهد که از جمله این امکانات میتوان به پلتفرم معاملاتی، پلتفرم وام دهی و از این گونه محصولات اشاره کرد.  همانند بسیاری از صرافی های دیگر، بیت فینکس نیز به کاربران اجازه میدهد دارایی خود را استیک کنند یا از طریق تامین نقدینگی برای پلتفرم وام دهی سود کسب کنند.

همانند تمامی پلتفرم های دیگر میزان سود دهی برای هر دارایی متفاوت بوده و میزان عرضه و تقاضا نیز بر آن تاثیر گذار میباشد، در حال حاضر میزان ۲.۹۹ درصد APY برای سپرده های USDT در دسترس است و در تصویر زیر لیست کامل دارایی های پشتیبانی شده را میتوانید مشاهده کنید.

آموزش استیک استیبل کوین بیت فینکس

 

Crypto.com

Crypto.com یک پلتفرم است که به کاربران امکان مبادله و معامله ارز های دیجیتال و کسب سود را از طریق یک اپلیکیشن موبایل میدهد. در زمان نوشتن این مقاله بیش از ۴۰ ارز دیجیتال و استیبل کوین در این پلتفرم پشتیبانی میشود و سود دههی واگذاری برای هر دارایی متفاوت است اما در حال حاضر کاربران میتوانند تا ۸ درصد APY سود از واگذاری استیبل کوین های خود سود کسب کنند.

همچنین همانند بسیاری از پلتفرم های دیگر، شما با داشتن توکن بومی پلتفرم یعنی CRO به مدت معین میتوانید پاداش خود را افزایش دهید. در حال حاضر پاداش برای USDC و USDT در از ۰.۴ درصد تا ۸ درصد امکان‌پذیر بوده و این درصد ها نسبت به میزان مبلغ واگذاری و مدت زمان واگذاری تعیین میشود که براری اطلاعات دقیق تر پیشنهاد میشود اخبار مربوط را از خود وبسایت این پلتفرم پیگیری نمائید.

کریپتو .کام آموزش استیک استیبل کوین

 

جمع‌بندی

مانند هر سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال و بازار های مالی دیگر، ریسک هایی وجود دارد که برای کسب سود از واگذاری استیبل کوین به یک پلتفرم در نظر بگیرید، بسیاری از پلتفرم ها دارای مکانیزم های مختلف دفاعی متعدد هستند که از آنها برای دفاع از دارایی های کاربران خود استفاده میکنند اما امکان هک شدن همچنان وجود دارد و به این ترتیب سرمایه شما همواره در خطر است.

به همین دلیل پیشنهاد میشود قبل از هر گونه سرمایه گذاری در هر پلتفرمی تحقیقات شخصی لازم برای واگذاری سرمایه و موارد مربوط به هر استخر را بررسی کنید، همچنین در هنگام انتخاب پلتفرم مراقب پیشنهاد هایی که بیش از حد خوب هستند باشید. در بالا به بررسی استیک کردن استیبل کوین ها و موارد مربوط به آن پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا