رسوایی کریپتویی سیاستمدار کره جنوبی

یکی از اعضای پارلمان کره جنوبی حزب خود را در بحبوحه اتهامات فزاینده مبنی بر سرمایه‌گذاری‌های هنگفت در حوزه کریپتو که با تصویر عمومی صرفه‌جویانه وی مطابقت ندارد، ترک می‌کند. این مناقشه که توجه جامعه کره را به خود جلب کرده است، شامل اتهامات تضاد منافع و سایر بی‌نظمی‌ها است.

 

قانونگذار، حزب اپوزیسیون کره جنوبی را به دلیل هلدینگ کریپتو ترک کرد

کیم نام کوک، نماینده مجلس ملی کره جنوبی، اعلام کرد که جناح سیاسی خود را در بحبوحه رسوایی فزاینده پیرامون معاملات ادعایی او در زمینه ارزهای دیجیتال ترک خواهد کرد.

 

او روز یکشنبه در یک پست فیسبوکی نوشت:

امروز برای مدت کوتاهی حزب دموکرات را که دوستش دارم ترک می‌کنم. من تصمیم گرفتم که دیگر سربار حزب و اعضای حزب نباشم، این کار درست نیست.

 

یونهاپ گزارش داد که کیم پس از افشای مالکیت حدود ۸۰۰,۰۰۰ سکه Wemix در سال ۲۰۲۱ تحت نظارت شدید قرار گرفت. این خبرگزاری اشاره کرد که در آن زمان، دارایی‌های دیجیتالی حدود ۶ میلیارد وون (۴.۵ میلیون دلار) ارزش داشت که مقدار قابل توجهی با تصویر صرفه‌جویانه او مغایرت داشت.

 

روز چهارشنبه، حزب دموکرات کره، نیروی اصلی اپوزیسیون در پارلمان، از کیم خواست تا دارایی‌ها را بفروشد، درخواستی که قانونگذار دور اول آن را پذیرفت. کمیته اخلاق حزب تحقیقاتی را در مورد تجارت سکه او آغاز کرد که اکنون به حالت تعلیق درآمده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا