قوانین ارزهای دیجیتال در کره جنوبی

نگاهی کلی به قوانین کره جنوبی

کره ی جنوبی از اولین کشورهای وارد شده در زمینه ارزهای دیجیتال می باشد و از علاقه‌مندان به حوزه ترید و سرمایه‌گذاری در این عرصه به شمار می‌رود. قانون‌گذاران کره جنوبی تماماً تلاش می‌کنند تا محتاطانه قوانین ارزهای دیجیتال در کره جنوبی را برای شرکت‌ها و سایر افراد وضع کنند. این شرکت‌ها نیز درست همانند سازمان‌های مالی می‌بایست از قوانین پیروی کنند.

پس از هک‌‎های بیشمار و سنگینی که در بازار ارزهای دیجیتال صورت گرفت، سازمان گزارش عملکرد مالی در دولت کره جنوبی به راه افتاد. این سازمان با احراز هویت کاربران و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، آن ها را وادار می‌کند تا از قوانین پیروی نمایند. هدف این کشور، کسب اطمینان از تراکنش‌ها می‌باشد تا از کلاهبرداری‌های احتمالی پیشگیری کند.

قوانین ارزهای دیجیتال در کره جنوبی با جزئیات

به علاوه قانون‌گذاران به امنیت در پلتفرم‌های مربوط به ارزهای دیجیتال هم اهمیت می دهند. از سال ۲۰۲۱ تمام افرادی که قصد داشتند در ارزهای دیجیتال فعالیتی داشته باشند می‌بایست در سازمان گزارش عملکرد مالی ثبت نام کنند تا احراز هویت شوند. طبق قوانین ارزهای دیجیتال در کره جنوبی، پلتفرم‌های فعال در این زمینه نیز می‌بایست از آژانس امنیت و اینترنت مجوز لازمه را دریافت کنند تا بتوانند در تراکنش‌ها فعالیت داشته باشند. افراد به موجب قوانین ارزهای دیجیتال در کره جنوبی برای هر تراکنشی باید احراز، و اطلاعات تا مدت‌ها نگهداری و از منطبق بودن اطلاعات با سیاست‌‎های دولت اطمینان حاصل شود.

 

چند درصد از مردم کره جنوبی دارای ارز دیجیتال هستند؟

با توجه به آمار و ارقام اعلام شده از سوی سایت‌های معتبر باید گفت که ۳.۸۸ درصد جمعیت کشور کره جنوبی دارای ارز دیجیتال هستند که لزوماً هم از قوانین ارزهای دیجیتال در کره جنوبی پیروی نمی‌کنند.

چند درصد از مردم کره جنوبی دارای ارز دیجیتال هستند

 

شرایط صرافی ها در قوانین ارزهای دیجیتال در کره جنوبی

پر واضح است در حالی که ارزهای دیجیتال در کشوری جرم محسوب نمی‌شود، خرید و فروش آن هم مسئله حادی را به دنبال نخواهد داشت. در نتیجه با دنبال کردن قوانین ارزهای دیجیتال در کره جنوبی می‌توان در صرافی‌های داخل کشور، ارز معامله نمود. اما صرافی‌ها ملزم هستند تا از سیستم احراز هویت استفاده کنند. به این ترتیب هر برداشت وجه و یا حتی سپرده‌گذاری در صرافی‌ها با احراز هویت انجام می شوند.

صرافی‌های کره جنوبی موظف هستند تا تراکنش‌ها و یا معاملات ارزی را ثبت نمایند و در صورتی که این اتفاق نیوفتد صرافی مجرم شناخته می‌شود و ملزم به پرداخت جریمه می‌شود. قطعا صرافی‌هایی هستند که شاید دوست نداشته باشند با این منوال ادامه دهند اما در صورتی که قصد کار در این حوزه را داشته باشند موظف هستند که با قوانین جدید پیش روند.

شرایط صرافی ها در قوانین ارزهای دیجیتال در کره جنوبی

با سری قوانین جدید در این کشور، صرافی‌ها حق داشتن معاملات متقابل را ندارند. بدین گونه که صرافی باید دارایی‌های دیجیتال را به پول نقد تبدیل و سپس مجدد ارز دیجیتال مورد نظر را خریداری کند. این امر باعث اعتراض و کم شدن درآمد صرافی‌ها شده است اما دولت اعتقاد دارد که این موضوع به کم شدن نوسانات قیمت دیجیتال کمک می کند.

 

قوانین مالیاتی

تا قبل از سال ۲۰۲۲ هیچ مصوبه‌ای مبنی بر اخذ مالیات در ارز های دیجیتال وجود نداشته است. تا اینکه دولت در سال ۲۰۲۰ لایحه ای را منتشر کرد و اعلام کرد که قصد دارد مالیاتی بر روی ارزهای دیجیتال در نظر بگیرد. صرافی‌های کشور درخواست دادند تا در صورت امکان زمان بیشتری در اختیار آنها قرار داده شود. در آخر از ژانویه ی سال ۲۰۲۲ در قوانین ارزهای دیجیتال در کره جنوبی، معاملات ارزهای دیجیتال با بیش از ۲.۵ میلیون وون شامل ۲۰ درصد مالیات بر سود می شوند و ۲ درصد مالیات بر درآمد هم در نظر گرفته می شود.

 

استخراج ارزهای دیجیتال

در حال حاضر هیچ قانونی در این باره وضع نشده است. پیش تر گفته شد که قوانین ارزهای دیجیتال در کره جنوبی کاملاً مشخص و واضح نیسند اما سخت‌گیری‌هایی در رابطه با آن صورت می‌پذیرد ولی در رابطه با استخراج سخت گیرانه‌تر می‌باشد و قوانینی وضع نشده است. در صورتی هم که بدون اطلاع از تخفیفات برق ها برای استخراج استفاده شود، جرم محسوب می شود.

استخراج ارزهای دیجیتال در کره جنوبی

 

کره جنوبی ارز دیجیتال ملی دارد؟

در این کشور ارز دیجیتال ملی وجود ندارد و طرحی هم فعلاً اعلام نشده است. داشتن ارز دیجیتال ملی در کنار فواید، ضررهای زیادی هم دارد. به این شکل که با وابسته نبودن به تنها یک ارز رسمی در کشور می توان رشد اقتصادی بیشری را تجربه کرد اما در عین حال روش‌های پرداختی عوض خواهند شد. این تغییرات ممکن است که به روش سنتی پرداخت لطمه بزند و ارزش ارز رسمی کشور را پایین بیاورد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا