اخبار بیت‌ کویناخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

نظرات بنیانگذار سولانا درباره‌ی بیت کوین

آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران Solana، قراردادهای هوشمند مبتنی بر اثبات سهام و بلاک چین، مجموعه ای از بیانیه ها را در انتقاد از الگوریتم اجماع بیت کوین منتشر کرد. یاکوونکو در مصاحبه ای در CNBC اظهار داشت که اگر بیت کوین به الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) تغییر نکند، ممکن است پذیرش را از دست بدهد. سازمان‌های دیگر نیز به بیت‌ کوین حمله کرده‌اند و به همین تغییر به‌عنوان راه‌حلی ممکن برای مواردی که برخی از آن‌ها را اشکال می‌دانند، اشاره کرده‌اند.

 

خالق سولانا معتقد است الگوریتم اجماع اثبات کار بیت کوین بر استفاده از آن تأثیر می گذارد

آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران سولانا، بلاک چین مبتنی بر اجماع PoS، نظر خود را در مورد اثبات کار (PoW) بیت کوین و تأثیر آن بر ارز دیجیتال پیشرو در آینده بیان کرد. یاکوونکو در مصاحبه ای در CNBC اظهار داشت که یکی از تفاوت های اصلی در مقایسه سولانا با بیت کوین، بهره وری انرژی آن است.

یاکوونکو در این باره توضیح داد:

اگر به گزارش انرژی سولانا نگاه کنید، یک تراکنش سولانا حدود دو جستجوی گوگل ارزش انرژی دارد. من فکر می کنم که حتی در بین شبکه های اثبات سهام یکی از کارآمدترین آنهاست.

 

یاکوونکو در ادامه خاطرنشان کرد طبق دیدگاه وی، اکثر شبکه هایی که مردم در آینده از آنها استفاده خواهند کرد بر اساس اجماع PoS خواهند بود. وقتی از یاکوونکو در مورد آینده بیت کوین در این زمینه پرسیده شد، اظهار داشت:

اگر بیت‌کوین در نهایت به اثبات سهام تغییر نکند، کسی از آن استفاده نخواهد کرد.

 

دیگران به دنبال تغییر کد بیت کوین هستند

یاکوونکو اولین کسی نیست که به طور مستقیم از مصرف انرژی و آینده بیت کوین به عنوان یک شبکه اثبات سهام انتقاد کرده است. از آنجایی که اجماع اثبات سهام برای توسعه چندین شبکه رقیب برای دو بلاک چین اصلی (بیت کوین و اتریوم) مورد استفاده قرار گرفت، الگوریتم‌های اجماع اثبات کار بیش از حد از نظر انرژی ناکارآمد تلقی می‌شوند.

از سال گذشته، زمانی که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیسکس، در مورد مصرف انرژی دیوانه‌کننده شبکه بیت‌کوین در حالی که همزمان بیت‌ کوین را به‌عنوان یک روش پرداخت برای خرید وسایل نقلیه تسلا به حالت تعلیق درآورد، این تفکر بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

اخیراً، احزاب دیگر نیز از بیت کوین انتقاد کرده اند و پیشنهاد می کنند که تغییر در الگوریتم اجماع آن ممکن است کلید پایداری آن باشد. این مورد مربوط به مجمع جهانی اقتصاد است که در ۲۶ آپریل ویدیویی را منتشر کرد که در آن بیان می‌کند که تغییر در روش کدگذاری بیت‌کوین می‌تواند عملاً تأثیرات زیست‌محیطی آن را از بین ببرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا