تحلیل سولانا، بلاتکلیفی معامله‌گران، ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

ارز دیجیتال سولانا، چیزی بیش از یک ماه است که در یک روند بلاتکلیف‌ گیر افتاده است. سردرگمی معامله‌گران کاملا در نمودار مشخص است و قیمت تمایل به صعود یا نزول خود را از دست داده است. از طرف دیگر رفته رفته قیمت دچار فشردگی و کاهش بازه نوسانات نیز شده است که می‌تواند در نهایت به یک حرکت قوی منجر شود. در تحلیل سولانا این هفته به بررسی نمودار قیمتی خواهیم پرداخت.

هم‌اکنون سولانا با قیمت ۳۹ در حال معماله است. مقاومت‌ پیش‌رو آن محدوده ۴۷ دلار و حمایت‌های آن ۳۲ و ۲۲ دلار است.

 

نمودار روزانه سولانا
نمودار روزانه سولانا

 

در تصویر مشخص است که سولانا درگیر یک حرکت تراکمی و فشردگی قیمت شده است. با وجود اینکه کف‌ها به ترتیب نسبت به کف قبلی بالاتر تشکیل شده‌اند. اما سقف‌های قیمتی از روند خاصی پی‌روی نمی‌کنند. معمولا فشردگی‌های قیمتی با یک حرکت قوی‌تر به پایان می‌رسند، اما تا زمان وقوع این حرکت و شکست سطوح محدود کننده نمی‌توان به قطع در مورد جهت این حرکت صحبت کرد.

اگر این حرکت از نقطه فعلی به سمت بالا باشد احتمال اینکه خریداران سولانا موفق به شکست سطح مقاومت ۴۸ دلاری شوند بسیار بالاست.

اندیکاتور RSI خط روند صعودی خود را به سمت پایین شکسته است. این شکست نسبت به خط روند قیمت زودتر اتفاق افتاده و می‌تواند مهم‌ترین نشانه برای حرکت آینده قیمت باشد. با وجود شمست RSI احتمال نزول قیمت بیشتر از صعود  آن است. با این حال به تنهایی نمی‌توان به سیگنال این اندیکاتور اتکا کرد.

  • اگر قصد خرید سولانا را دارید بهتر است تا تثبیت قیمت در سطوح حمایت صبر کنید.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا