اخبار آلت‌کوین‌ها

جزئیات آپدیت شبکه سولانا

سولانا (SOL) موسس جزئیات ارتقاء عمده را به اشتراک می گذارد. مشکلات تراکم بیشتر وجود ندارد.

آقای یاکوونکو وضعیت یک ارتقاء عملکرد بزرگ را به اشتراک گذاشت که برای جلوگیری از تراکم شبکه بلاک چین Solana (SOL) طراحی شده است. این شامل سه بار کاری است که برای بهینه سازی فرآیندهای تراکنش تنظیم شده است.

همانطور که توسعه دهندگان Solana پایگاه کدهای شبکه آزمایشی نسخه ۱.۱۰.۱۵ را در GitHub منتشر کردند، آناتولی یاکوونکو در توییتر آمده است تا جزئیات پیشرفت به روز رسانی در حال انجام خود را به اشتراک بگذارد.

اول، با این ارتقا، شرکت کنندگان شبکه Solana (SOL) می توانند از اصطلاح “اتصال سریع UDP اینترنت” یا QUIC به جای “پروتکل داده های کاربر” (UDP) استفاده کنند. QUIC ارتباطات ناهمزمان را ارائه می دهد که منجر به کاهش تاخیر می شود.

 

با این حال، آقای یاکوونکو مطمئن است که هنوز پتانسیل ۱۰ برابری برای بهبود تاخیر وجود دارد. در مورد فرآیندهای تراکنش دارای وزن، خالق Solana به اشتراک می‌گذارد که فقط اجرای «ابتدایی» این ماژول زنده است، اما همچنان می‌تواند پهنای باند شبکه را افزایش دهد.

 

این فرصت مانع از ارسال تراکنش های هرزنامه توسط ربات ها به شبکه می شود. پیش از این، همه تراکنش ها بر اساس «اولین حضور، اولین خدمت» تایید می شدند.

 

کار شبکه اصلی این هفته آغاز می شود

آخرین اما نه کم‌اهمیت، مکانیسم اولویت‌بندی هزینه‌ها بالاخره فعال شد. آقای یاکوونکو افزود، با این حال، شبکه برای اطمینان از اینکه این بهبود منجر به افزایش هزینه‌ها برای همه شرکت‌کنندگان نمی‌شود، به زمان نیاز دارد.

همه ارتقاء در حال حاضر در testnet زنده است. یکی از بنیانگذاران سولانا اظهار داشت که عرضه شبکه اصلی بتا از این هفته آغاز خواهد شد و “Slow” خواهد بود.

در نسخه بعدی، نسخه ۱.۱۱، پروتکل QUIC به صورت پیش‌فرض در نظر گرفته می‌شود، در حالی که سایر پیشرفت‌ها «بهینه‌سازی» خواهند شد.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا