سولانا رشد قابل توجهی را در سراسر DeFi می‌بیند

علیرغم چالش‌های مربوط به کاهش عملکرد شبکه، سولانا در سه ماهه اول بهبود یافت. پس از یک سال ۲۰۲۲ پرتلاطم به دلیل بادهای مخالف اقتصاد کلان، عملکرد سولانا به طور قابل توجهی در سه ماهه اول سال بهبود یافت. داده‌ها حاکی از آن است که ارزش بازار آن به همراه بازار گسترده‌تر، بیش از ۱۱۸ درصد QoQ افزایش یافته است. علاوه بر این، پیشرفت‌های متعدد اکوسیستم باعث افزایش فعالیت پرداخت‌کنندگان کارمزد و تراکنش‌ها در سه ماهه اول شد.

 

عملکرد سولانا در Q1

قطعی شبکه سولانا قبلاً باعث ایجاد گفتگوهایی در مورد ورشکستگی بالقوه شده بود. اما عملکرد آن پس از به‌روزرسانی‌هایی مانند QUIC، هزینه‌های اولویت (هزینه‌های بازارهای محلی) و کیفیت خدمات سهام (QOS) تثبیت شد. در سه ماهه اول، شبکه بلاکچین لایه یک شاهد رشد قابل توجهی در بخش‌های DeFi ،NFT و GameFi بود.

 

بر اساس آخرین گزارش مساری، ارزش کل قفل شده در Solana، به دلار آمریکا، ۲۳.۵ درصد افزایش یافت. با این حال، TVL ارز SOL به میزان ۴۰.۷٪ در طول مدت مشابه کاهش یافت که نشان می‌دهد افزایش قیمت دارایی در USD در مقابل جریان سرمایه جدید، TVL را هدایت کرد.

 

مشتقات سهامداری لیکویید (LSD) به حمایت از اکوسیستم سولانا ادامه دادند، به طوری که Marinade Finance ،Lido ،Jito و JPool TVL خود را ۱۰۰٪ یا بیشتر در طول سه ماهه افزایش دادند. این چهار ال‌اس‌دی نیز توانستند در بین ۲۰ جایگاه برتر TVL قرار بگیرند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا