اخبار آلت‌ کوین‌ هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

شبکه سولانا دچار قطعی دیگری شد!

شبکه بلاکچین اثبات سهام (PoS) سولانا در ۳۰ سپتامبر دچار قطعی دیگری شد و راه‌اندازی مجدد شبکه تا شش ساعت بعد در اول اکتبر اعمال نشد. سولانا در طول سال گذشته متحمل تعداد زیادی قطعی شبکه شده است و بلاکچین نیز متحمل این مشکل شده است. آخرین خرابی باعث شد که ارز اصلی شبکه در ۲۴ ساعت گذشته ۴ درصد در برابر دلار آمریکا کاهش یابد.

 

بلاک چین سولانا با خرابی بیشتری سروکار دارد، نود نادرست پیکربندی شده مقصر این قطعی است

شبکه سولانا پس از اینکه اعتبارسنج‌ها در پردازش بلاک‌ها به دلیل پیکربندی نادرست نود در سیستم ناکام ماندند، دوباره قطع شد. در ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲، حساب توییتر Solana Status نوشت شبکه سولانا در حال تجربه قطعی دیگری است و تراکنش‌ها را پردازش نمی‌کند. توسعه‌دهندگان در سراسر اکوسیستم در حال کار بر روی تشخیص مشکل و راه‌اندازی مجدد شبکه هستند. اطلاعات بیشتر به محض در دسترس قرار گرفتن ارائه خواهد شد.

 

پس از به‌روزرسانی وضعیت Solana، یکی از طرفداران Solana توضیح داد که بلاکچین مجدداً راه‌اندازی خواهد شد. این فرد گفت شبکه اصلی سولانا در اسلات ۱۵۳۱۳۹۲۲۰، آخرین تراکنش تایید شده، مجددا راه‌اندازی خواهد شد. به نظر می‌رسد یک نود با پیکربندی نادرست باعث ایجاد یک پارتیشن غیرقابل بازیابی در شبکه شده است. اعتبار دهندگان، لطفاً در یافتن اجماع در مورد داده‌های مربوط شرکت کنند.

 

بیشتر بدانید: سولانا چیست؟

 

حدود ساعت ۳ بامداد (ET) Solana Status به تفصیل توضیح داد که راه‌اندازی مجدد خوشه مستقر شده است. اپراتورهای Validator با موفقیت راه‌اندازی مجدد کلاستر Mainnet Beta را در ساعت ۷ صبح UTC انجام دادند. اپراتورهای شبکه و dapp به بازیابی خدمات مشتری در چند ساعت آینده ادامه خواهند داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا