تورم سرسام‌آور و کاهش ارزش پول مصر

بر اساس گزارش اداره آمار مصر، نرخ تورم سالانه مصر در ماه ژوئن به ۳۶.۸ درصد رسید که نسبت به نرخ تورم ماه می ۳۳.۷ درصد افزایش یافته و رکوردها را شکست. مصر، چهاردهمین کشور پرجمعیت جهان، با افزایش قیمت کالاها و خدمات در سراسر منطقه دست و پنجه نرم می‌کند. علاوه بر این، نرخ مبادله بیت کوین در مصر به بالاترین رکورد ثبت شده در نوامبر ۲۰۲۱ نزدیک می‌شود.

 

پوند مصر با رسیدن تورم به بالاترین سطح در دهه‌های اخیر ارزشش را از دست داد

ارقام اخیر تورم نشان می‌دهد که مصر در حال حاضر با نرخ تورم فزاینده دست و پنجه نرم می‌کند. نرخ تورم سالانه در ماه ژوئن به ۳۶.۸ درصد افزایش یافت. شهروندان با افزایش قیمت مواد غذایی، کاهش ارزش پول، هزینه سوخت بالاتر و کسری مالی رو به رشد روبرو هستند. از ژوئن ۲۰۲۲، زمانی که نرخ تورم ۱۴.۷ درصد بود، هزینه کالاها و خدمات در مصر بیش از دو برابر شده است.

 

بر اساس آخرین نرخ‌های مبادله‌ای، پوند مصر (EGP) در نیمه اول سال ۲۰۲۳ در برابر دلار آمریکا به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. ارزش EGP از ۲۶ دسامبر ۲۰۰۳ ۸۰.۲۵ درصد در برابر دلار کاهش یافته است که ۴۲.۰۹ درصد از این کاهش در پنج سال گذشته رخ داده است. ارزش این ارز از ابتدای سال ۲۰۲۳ در برابر دلار آمریکا نزدیک به ۲۰ درصد کاهش یافته است. علاوه بر این، نرخ تورم در مصر به بالاترین سطح ثبت شده از سال ۱۹۵۸ رسیده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا