اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهانمصاحبه

بانک مرکزی سنگاپور، یک مرکز رمزنگاری جهانی مسئول

مرجع پولی سنگاپور (MAS)، بانک مرکزی این کشور و تنظیم کننده بخش کریپتو، می گوید که فرآیند صدور مجوز آن برای ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال باید سختگیرانه باشد. رئیس بانک مرکزی گفت: این باید باشد زیرا ما می‌خواهیم یک هاب جهانی مسئول ارز دیجیتال با بازیگران نوآور و همچنین با قابلیت‌های مدیریت ریسک قوی باشیم.

 

مقررات رمزنگاری سنگاپور باید سخت‌تر باشد

راوی منون، مدیر عامل مرجع پولی سنگاپور (MAS) در جلسه چهارشنبه Financial Times Crypto and Digital Asset Summit درباره مقررات ارزهای دیجیتال صحبت کرد.

بلومبرگ گزارش داد:

رئیس بانک مرکزی نگرانی‌های خود را در مورد خطرات سرمایه‌گذاری در دارایی‌های کریپتو برای سرمایه‌گذاران خرد مطرح کرد.

 

منون با اشاره به اینکه رمزارز می تواند برای پولشویی و تامین مالی تروریسم استفاده شود، تاکید کرد:

فرآیند صدور مجوز سختگیرانه است. و این باید باشد زیرا ما می‌خواهیم یک مرکز جهانی ارزهای دیجیتال مسئول با بازیکنان مبتکر و همچنین با قابلیت‌های مدیریت ریسک قوی باشیم.

 

بانک مرکزی سنگاپور تنها بخش کوچکی از حدود ۱۷۰ متقاضی دارایی دیجیتال را تایید کرده است. بیش از ۱۰۰ شرکتی که برای مجوز فعالیت یک تجارت رمزنگاری درخواست کرده‌اند، قبلاً شرایط صدور مجوز را برآورده نکرده‌اند.

 

مدیر عامل MAS توضیح داد:

بانک مرکزی روی سختی در مورد سرمایه‌گذاری خرده‌فروشی کریپتو اتخاذ کرده است زیرا ما مطمئن نیستیم که این ایده خوبی برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی باشد که به ارزهای دیجیتال بپردازند.

 

از او نقل شده است که گفت:

من فکر می‌کنم بسیاری از تنظیم‌کننده‌های جهانی نگرانی‌های مشابهی در مورد قرار گرفتن در معرض خرده‌فروشی‌ها با ارزهای دیجیتال دارند.

 

منون توضیح داد:

MAS به سوابق متقاضیان و اینکه آیا آنها ساختارهای حاکمیت شرکتی قوی دارند نگاه می کند. علاوه بر این، آنها باید با خطرات پولشویی و تامین مالی تروریسم آشنا باشند.

 

رئیس بانک مرکزی همچنین اظهار داشت:

اگرچه دارایی‌های رمزنگاری در حال حاضر تهدیدی برای سیستم مالی نیستند، اما خطرات پولشویی و تامین مالی تروریسم وجود دارد.

 

MAS دستورالعمل هایی برای جلوگیری از تجارت ارزهای دیجیتال توسط عموم مردم در ژانویه صادر کرد و بیان کرد که معاملات ارزهای دیجیتال بسیار پرخطر است و برای عموم مردم مناسب نیست. بانک مرکزی همچنین خاطرنشان کرد که ارائه‌دهندگان خدمات ارز دیجیتال به طور فعال خدمات خود را از طریق دستگاه‌های خودپرداز در مناطق عمومی تبلیغ می‌کنند، و تاکید می‌کند که می‌تواند مردم را به تجارت به صورت فوری، بدون درک کامل ریسک‌های همراه تشویق کند.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا