هکر جاده ابریشم به یک سال زندان محکوم شد

در ۱۴ آپریل ۲۰۲۳، وزارت دادگستری (DOJ) برای ناحیه جنوبی نیویورک فاش کرد که هکر مسئول نقض بازار جاده ابریشم به اتهام کلاهبرداری به یک سال زندان محکوم شده است. جیمز ژونگ در سپتامبر ۲۰۱۲ بیش از ۵۰,۰۰۰ بیت کوین را از بازار دارک وب (DNM) دزدید. دامیان ویلیامز، وکیل دادگستری وزارت دادگستری اظهار داشت که ژونگ از یک سرویس اختلاط بیت کوین، یک صرافی بین‌المللی ارزهای دیجیتال و آرایه‌ای چشمگیر از ابزارهای تکنولوژیکی برای ناکام گذاشتن تلاش‌های ردیابی استفاده کرده است.

 

مقامات بیت کوین، فلزات گرانبها و شرکتی را که با املاک و مستغلات قابل توجهی مرتبط است در تحقیقات جاده ابریشم توقیف کردند

پس از تشکیل پرونده، دادگاه قصد دولت ایالات متحده برای فروش ۴۱,۰۰۰ بیت کوین (BTC) توقیف شده در این سال تقویمی و فروش ۹,۸۶۱.۱۷۰۷۸۹۴ بیت کوین که در ۱۴ مارس ۲۰۲۳ رخ داد را فاش کرد. جیمز ژونگ توسط قاضی ناحیه ایالات متحده به یک سال زندان محکوم شد.

 

ژونگ از یک طرح گریزان برای سرقت از DNM جاده ابریشم استفاده کرده بود، با ایجاد ۹ حساب جاده ابریشم و راه‌اندازی ۱۴۰ تراکنش که سیستم برداشت DNM را فریب داد تا ۵۰,۰۰۰ بیت کوین را به آدرس‌های تحت کنترل خود روانه کند.

 

جالب اینجاست که ژونگ هرگز از Silk Road برای هدف مورد نظر خود استفاده نکرد و حساب‌های جعلی صرفاً با هدف اجرای هک ایجاد شدند. محققین تخمین می‌زنند که برای بدست آوردن مجموع خالص بیش از ۵۰,۰۰۰ بیت کوین تقریباً ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ بیت کوین لازم است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا