انواع بلاکچینآموزش بلاکچینبلاکچین

معرفی سیگنم Signum – بلاک چین سبز

معرفی سیگنم Signum

سیگنم قبلا با نام Burstcoin (BURST) شناخته می شد، یک ارز دیجیتال است که به گونه ای طراحی شده است که انرژی بسیار کارآمدی داشته باشد و الگویی برای استخراج سبز باشد. بلاک چین Signum/Burstcoin با استفاده از الگوریتم اثبات ظرفیت (PoC) عمل می‌کند که به جای پیروی از سایر روش‌های استخراج انرژی بر، از فضای دیسک موجود دستگاه استخراج، استفاده می‌کند.

Burstcoin اولین کوینی بود که از الگوریتم PoC استفاده کرد و از فضای خالی هارد دیسک استخراج کننده برای استخراج استفاده کرد. سایر ارزهای دیجیتالی که از PoC استفاده می کنند، Storj ، ارز Chia و SpaceMint هستند. فرآیند استخراج برای اکثر ارزهای مجازی به ماشین های تخصصی، گران‌قیمت و انرژی بر نیاز دارد. برای Signum/Burstcoin، شرکت کنندگان فقط باید یک هارد دیسک معمولی داشته باشند. در واقع، شرکت کنندگان حتی می توانند در تلفن های اندرویدی ماین کنند.

از آنجایی که ورود به استخراج Signum/Burstcoin بسیار آسان است، این فناوری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال غیرمتمرکزتر است. به عنوان مثال، بیت کوین به تعهد مالی زیادی نیاز دارد.

Signum/Burstcoin برای معامله در صرافی های مختلف صرافی، از جمله Bittrex ،Upbit و Eterbase در دسترس است. Burstcoin پس از حذف از Poloniex در می ۲۰۱۹، کاهش قیمت قابل توجهی را تجربه کرد. به همین دلیل، تا حدی، Burstcoin در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱، رسماً نام خود را به Signum، تحت نماد SIGNA تغییر داد. این نتیجه یک هارد فورک بود که اساسا Burstcoin اصلی را باطل کرد.

از اکتبر ۲۰۲۱، SIGNA تقریباً ۰.۰۱ دلار آمریکا ارزش دارد و ارزش بازار کلی آن ۲۱.۷ میلیون دلار است.

 

درک Signum/Burstcoin

 

درک Signum/Burstcoin :

Signum/Burstcoin توسط Burst-coin.org اداره می شود. یک کاربر ناشناس Burstcoin را در سال ۲۰۱۴ در bitcointalk.org معرفی کرد. این فناوری بر اساس پلتفرم Nxt توسعه یافته است و بسیاری از ویژگی های مشابه ارز دیجیتال را دارد. مانند خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، خالق Burstcoin نیز ناشناس ماند. تیمی به نام کنسرسیوم اثبات ظرفیت (کنسرسیوم PoC) در حال حاضر در حال توسعه این پروژه است.

Signum/Burstcoin از قراردادهای هوشمند مبتنی بر فناوری بلاک چین پشتیبانی می کند و همان ویژگی های استاندارد سایر ارزهای مجازی را ارائه می دهد: ناشناس بودن، تمرکززدایی، و رمزنگاری با امنیت بالا. توکن های Burstcoin به عنوان Bursts شناخته می شوند. هیچ پیشنهاد اولیه کوین (ICO)، هیچ تخصیص قبل از ماینینگ به پذیرندگان اولیه، و هیچ airdrops برای تبلیغات ارز دیجیتال در طول راه‌اندازی وجود نداشت.

Signum/Burstcoin از طریق فرآیند اثبات ظرفیت (PoC) استخراج می شود. (PoC گاهی اوقات به عنوان اثبات فضا نیز نامیده می شود.) در حالی که استخراج اثبات کار (PoW) به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد، روش PoC اجازه می دهد تا محاسبات از قبل انجام شود و تمام پاسخ ها دریک هارد دیسک آن ذخیره شوند.

برای هر بلوک جدید در بلاک چین، ماینر کمتر از پنج دقیقه فرصت دارد تا معادلات حل شده (همچنین “نقشه” نامیده می شود) را در هارد دیسک خود بخواند و پاسخ صحیح را برگرداند. اولین پاسخ صحیح برنده بلوک می شود و با کارمزد تراکنش و پاداش بلوک Signum/Burstcoin پاداش می گیرد. منابع محاسباتی برای استخراج Signum/Burstcoin محدود به زمانی است که استخراج کننده فایل های نمودار ذخیره شده در ذخیره‌سازی انبوه را بخواند.

توسعه دهندگان Burst کوین های صفر را از قبل استخراج کردند. بلاک چین Signum/Burstcoin با زمان بلوک چهار دقیقه کار می کند. اندازه پاداش بلاک هر ماه با نرخ ثابت ۵ درصد کاهش می‌یابد و شامل عرضه توکن محدودی از ۲,۱۵۸,۸۱۲,۸۰۰ توکن Burst است. شبکه Signum/Burstcoin همچنین یک کیف پول دیجیتال اختصاصی به نام Burst Wallet ارائه می دهد.

سایر ویژگی های مهم Signum/Burstcoin عبارتند از Burst Asset Exchange، یک صرافی همتا به همتا که در Burst Wallet ادغام شده است و تبادل یکپارچه، سریع، ایمن و غیرمتمرکز از دارایی های Burst مختلف را ارائه می دهد. بورس دارایی Burst به دارایی های Signum/Burst اجازه می دهد تا به عنوان نشانه مالکیت برای هر چیزی که دارای ارزش است، استفاده شود، که ممکن است شامل صندوق های بازنشستگی، مزارع معدنی و استخرها، شرکت ها و سایت های کازینو باشد. این یک راه راحت برای سرمایه گذاری، به دست آوردن سود تقسیمی یا رشد سرمایه، و اطمینان از نقدینگی در دارایی های تجاری است.

در ژوئن ۲۰۱۸، سازندگان Signum/Burstcoin یک هارد فورک را پیاده‌سازی کردند که هم اندازه بلوک پویا و هم کارمزد تراکنش پویا ایجاد می‌کرد. در ژوئن سال ۲۰۲۱، هارد فورک دیگری Burstcoin را به Signum تبدیل کرد.

 

اهداف Signum/Burstcoin :

Signum/Burstcoin همچنین از تامین مالی جمعی، قراردادهای هوشمند، و یک بازار اختصاصی پشتیبانی می‌کند که به شرکت‌کنندگان بلاک چین اجازه می‌دهد تا با استفاده از این توکن‌ها، هر چیزی را در یک بازار بدون کمیسیون فهرست، خرید و فروش کنند.
ویژگی های Signum/Burstcoin شامل پیام های رمزگذاری شده ایمن است. از این می توان برای برقراری ارتباط ایمن با سایر شرکت کنندگان شبکه استفاده کرد و پیام ها را می توان به تراکنش های مختلفی که در شبکه رخ می دهد متصل کرد که شرح و همچنین حسابداری ساده را تسهیل می کند.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا