آموزش متاورس

معرفی متاورس شیبا و نحوه سرمایه‌گذاری در آن

رمز‌ارز شیبا اینو، اولین میم‌کوین بازار، توکنی که در شبکه اتریوم  ساخته شد و در مدت زمانی کوتاهی، سرو صدای زیادی به‌پا کرد. شیبا‌اینو که از هیچ به‌وجود آمد به کمک سرمایه‌گذاران و جامعه وفادار خود قله‌های موفقیت را پشت سر گذاشت. این رمز‌ارز حتی موفق شد به جمع ۱۰ رمزارز بزرگ بازار راه پیدا کند. هرچند این موقعیت پایدار نماند. حالا پس از گذشت چیزی در حدود ۲ سال از پیدایش این رمز‌ارز، تیم توسعه آن قصد دارند پای خود را فراتر گذاشته و پله‌های ترقی بیشتری را فتح کنند. تیم توسعه شیبا‌اینو، پس از راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز خود (شیبا سواپ) و ساخت بلاک چین لایه دوم خود (لایه دوم اتریوم)، حال قصد ورود به دنیای متاورس را دارد. با ما همرا باشید تا در مورد متاورس شیبا بیشتر بدانید.

 

شیباریوم (Shibarium) بلاک چین شیبا

چندی پیش تیم توسعه‌ شیبا خبر از راه‌اندازی بلاک چینی اختصاص برای گسترش اکوسیستم خود داد. این بلاک چین در لایه دوم اتریوم راه‌اندازی شد و شیباریوم نام گرفت (Shibarium). مهم‌ترین هدف از ایجاد بلاک چین شیباریوم کاستن کارمزد تراکنش‌های اتریوم و ایجاد بستری اختصاصی برای اکوسیستم شیبااینو بود. هم‌اکنون اکوسیستم شیبا متشکل از صرافی غیرمتمرکز، متاورس و بازی‌ بلاک چینی است. توکنی که چندی پیش هیچ‌کاربردی نداشت امروز صاحب یک اکوسیستم و جامعه قدرتمند است.

 

Shibarium

 

متاورس شیبا، قدمی مهم‌ برای رشد اکوسیستم

پس از معرفی بلاک چین شیباریوم و صرافی غیرمتمرکز، باتوجه به اقبال فعالان از مفهوم متاورس، شیبااینو نیز اقدام به معرفی و ساخت یک متاورس کرد. این متاورس که با نام SHIB – The Metaverse معرفی شد، نقطه عطفی برای پروژه شیبا‌اینو در نظر گرفته می‌‎شود. متاورس پروژه‌ای است که کاربرد پذیری بسیاری به توکن شیبا و همچنین توکن‌های Leash و Bone خواهد بخشید.

متاورس شیبا، بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ قطعه زمین برای فروش دارد. برخی از این قطعات مربوط به مکان‌های عمومی بوده که غیرقابل معامله هستند. مکان‌هایی مانند راه‌ها، میدان‌ها و خیابان‌ها از جمله قطعاتی هستند که امکان خریده شدن ندارند. قطعات زمین در فاز‌های مختلف پروژه آزاد سازی می‌شوند و از همان ابتدا قابلیت فروش ندارند.

به گفته تیم توسعه پروژه، کاربران به واسطه متاورس شیبا وارد فضایی می‌شوند که خانه نامیده است! در این فضا می‌توان به ساخت و ساز، معامله دارایی‌‍‌های دیجیتال و کسب درامد منفعل (Passive Income) پرداخت. هم اکنون اطلاعات کافی درمورد جزئیات این متاورس در درسترس نیست. اما با توجه به کارنامه درخشان جامعه شیبا، می‌توان به آینده آن امید داشت.

 

خرید زمین‌های متاورس شیبا چگونه است؟

همانطور که گفته شد شیباورس بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ قطعه زمین دارد. این به مرور زمان طی فاز‌‍‌های مختلف به فروش گذاشته می‌شود. هم‌اکنون در حال آماده‌سازی فاز اولیه فروش زمین‌ها هستیم. برای خرید زمین‌ها به قفل کردن توکن Leash به مدت زمان مشخصی نیاز است. برای انجام اینکار ابتدا وارد سایت Shib.io شده سپس با اتصال کیف پول خود به سایت، از پنجره کنار می‌توانید توکن‌های خود را قفل کنید. بسته به تعداد توکن و مدت زمانی که توکن را قفل می‌کنید، تعداد زمین‌های قابل خرید شما کمتر یا بیشتر می‌شود.

  • برای قفل کردن توکن Leash، حداقل به ۰٫۲ عدد توکن و ۴۵ روز زمان نیاز است. در این صورت تنها خرید یک زمین برای کاربر آزاد می‌شود.
  • حداکثر قفل کردن توکن Leash، عدد ۵ به مدت زمان ۹۰ روز می‌باشد. در این صورت امکان خرید ۲۰۰ زمین برای کاربر آزاد می‌شود.
  • خرید زمین‌ها تنها با رمزارز اتریوم امکان‌پذیر است.

 

صفحه اصلی سایت
صفحه اصلی سایت

 

مرحله اول فروش زمین‌‍‌ها، شرکت در مزائده(Bid Event)

مرحله اول آزاد‌سازی زمین‌ها، طی ۷۲ ساعت، به‌صورت مزائده انجام خواهد شد. کسانی که توکن Leash قفل کرده‌اند می‌توانند در این مزائده شرکت کنند. شرکت در مزائده برای کسانی مناسب است که می‌خواهند به سرزمین بکر شیباورس دست پیدا کنند و بهرین زمین‌ها را زودتر از دیگران خرید کنند. قطعا رقابت گرمی برای خرید زمین‌ها به وجود خواهد آمد.

با شروع مزائده خریداران قیمت‌های پیشنهادی خود را که به‌صورت ETH است ارائه می‌دهند. درصورت برنده شدن مزائده باید توکن NFT زمین را مینت (MINT) کرده و به کیف پول خود انتقال دهند. درصورتی که کسی پیشنهادی بالاتر از شما ارائه دهد، اتریوم‌ها به کیف پول شما بازگردانده شده، و مدت زمان قفل شدن توکن‌های Leash کاهش می‌یابد.

 

مرحله دوم فروش، فرصتی برای هولدر‌ها(Holder Event)

مرحله دوم نیز بلافصله پس از مرحله اول آغاز می‌شوند. در این مرحله نیز، کسانی امکان شرکت در رویداد را دارند که توکن Leash یا NFT‌های شیبوشی را قفل کرده‌اند. این مرحله هفت روز زمان داشته و کاربران اقدام به خرید زمین‌ها با قیمت‌های ثابت می‌کنند. به طبع هرکه زودتر اقدام کند دسترسی زودتری به زمین‌ها پیدا می‌کند.

 

مرحله سوم، عرضه عمومی (Public Sale)

پس از به پایان رسیدن دو مرحله اول، نوبت به فروش عمومی زمین‌‍‌ها میرسد. اینبار دیگر نیازی به قفل کردن توکن‌ها نیست و همگان می‌توانند از بین زمین‌های باقی مانده انتخاب کرده و با قیمت ثابت اقدام به خرید بکنند.

 

نقش توکن شیبا (Shib) در متاورس

به گفته توسعه‌دهندگان، توکن شیبا در این متاورس نقش‌های مختلفی ایفا خواهد کرد. افزایش کاربرد‌پذیری توکن شیبا قطعا به محبوبیت و قیمت آن خواهد افزود. تاکنون تنها یک مورد از کاربرد شیبااینو معرفی شده که استفاده از آن برای تغییر نام زمین‌ها است. پس از ۳ مرحله فروش، دارندگان می‌توانند با استفاده از مقداری توکن شیبا، نام زمین‌های خود تغییر دهند. پس از انجام اینکار شیبا‌های خرج شده، سوزانده شده و از چرخه بازار خارج می‌شود.

 

توکن شیبا در متاورس
توکن شیبا در متاورس

 

آیا سرمایه‌گذاری در متاورس شیبا، سرمایه‌گذاری مناسبی است؟

با توجه به داده‌های گذشته، تیم توسعه شیبا ثابت کرده است که غیرممکن‌‌ها را ممکن می‌سازد. توکنی که از هیچ به‌وجود آمد امروزه به اکوسیستمی کامل تبدیل شده است. پیشرفتی که در تصور هیچکس نمیگنجید. شیبا اینو امروزه بلاک چین اختصاصی، صرافی غیرمتمرکز، متاورس و چندین توکن دارد. به‌نظر می‌آید که مسیر پیشرفت شیبا ادامه داشته و قطعا متاورس مهم‌ترین بخش اکوسیستم آن خواهد بود.

مدیریت سرمایه مهم‌ترین بخش سرمایه‌گذاری است. درصورت رعایت کردن آن سرمایه‌گذاری در متاورس شیبا می‌تواند در آینده بازدهی مناسبی را به سرمایه‌گذاران خود بازگرداند.

امتیاز دهید

آرش طاهری

آرش یک روزنامه نگار ارز دیجیتال است که در کرج زندگی می‌کند. او خود را دیر وارد بازی کرد، زمانی که افزایش قیمت در دسامبر 2017 اتفاق افتاد وارد حوزه رمزنگاری شد. او با داشتن سابقه در حوزه‌ی تکنولوژی و فناوری با تحت تاثیر قرار گرفتن از رونق ارزهای دیجیتال در سطح اجتماعی، دیدگاه متفاوتی را ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا