اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کوین

دادگاه عالی شانگهای و دارایی مجازی بیت کوین!

دادگاه عالی مردم شانگهای بیت کوین را یک دارایی مجازی اعلام کرده است که توسط قوانین چین محافظت می شود. دادگاه خاطرنشان می کند که ارز دیجیتال ارزش اقتصادی دارد.

 

بیت کوین در چین توسط قانون محافظت می شود

به گزارش روز جمعه Sina، دادگاه عالی مردمی شانگهای اعلام کرده است که بیت کوین علیرغم ممنوعیت تجارت ارزهای دیجیتال در چین، به عنوان یک دارایی مجازی که توسط قوانین چین محافظت می شود، واجد شرایط است.

کانال رسمی دادگاه در ویچت هفته گذشته اطلاعیه ای منتشر کرد که در آن آمده بود:

در عمل محاکمه واقعی، دادگاه خلق یک نظر واحد در مورد موقعیت قانونی بیت کوین تشکیل داده و آن را به عنوان یک دارایی مجازی شناسایی کرده است.

 

دادگاه همچنین توضیح داد:

بیت کوین ارزش اقتصادی خاصی دارد و با ویژگی های دارایی مطابقت دارد، قوانین حقوقی حقوق مالکیت، برای محافظت اعمال می شود.

 

این بیانیه اولین بار است که یک دادگاه عالی در چین حکمی را در مورد پرونده بیت کوین صادر می کند.

 

پرونده بیت کوین

بیانیه دادگاه به پرونده ای مربوط به آقای چنگ مو اشاره می کند که در ۱۰ اکتبر ۲۰۲۰ به دادگاه مردمی منطقه شانگهای بائوشان شکایت کرد و از آقای شی مومو خواست که یک بیت کوین خود را پس دهد.

پس از محاکمه، دادگاه در ۲۳ فوریه ۲۰۲۱ حکم داد که شی باید بیت کوین خود را ظرف ۱۰ روز پس از صدور حکم، بازپرداخت کند. با این حال، شی از پرداخت خودداری کرد، و باعث شد چنگ به دنبال جبران بیشتر از سیستم دادگاه محلی باشد. دادگاه بائوشان متعاقباً ترتیب میانجیگری بین دو طرف را داد.

 

لیو یانگ، یک وکیل از شرکت حقوقی Deheng پکن، به رسانه‌های محلی گفت که بیانیه دادگاه عالی به عنوان یک حکم مرجع برای اختلافات مدنی مربوط به بیت کوین در منطقه شانگهای اهمیت زیادی خواهد داشت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا