تسویه‌حساب تجارت خارجی روسیه با دارایی‌های دیجیتال

به گفته یکی از معاونان بانک روسیه، بانک روسیه قصد دارد پرداخت‌های فرامرزی را با استفاده از دارایی‌های دیجیتال و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی آزمایش کند. مدیر ارشد اجرایی معتقد است که این ابزارهای جایگزین می‌تواند کارایی در تجارت خارجی را افزایش دهد در حالی که چنین شهرک‌سازی در داخل روسیه مجاز نخواهد بود.

 

دولت روسیه از طرح آزمایش دارایی‌های دیجیتال در پرداخت‌های خارج از کشور حمایت می‌کند

الکسی گوزنوف، معاون رئیس بانک مرکزی روسیه (CBR)، به روزنامه ایزوستیا گفت که روسیه قصد دارد پرداخت دارایی‌های دیجیتال را در تسویه‌حساب با شرکای تجاری آزمایش کند. همچنین به نقل از پورتال خبری تجاری RBC، این مقام فاش کرد که این طرح توسط قدرت اجرایی در مسکو حمایت می‌شود.

 

گوزنوف توضیح داد که استفاده از دارایی‌های مالی دیجیتال (DFA) پتانسیل افزایش کارایی تجارت خارجی را دارد. وی در عین حال تصریح کرد که این شهرک‌ها در داخل کشور مجاز نخواهد بود، موضعی که به طور مداوم توسط مقام پولی روسیه حفظ شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا