تسویه‌حساب به ارزهای ملی SCO

یک سازمان منطقه‌ای به رهبری چین که بیش از نیمی از اوراسیا را پوشش می‌دهد، قصد دارد به تسویه‌حساب به ارز اعضای خود تبدیل شود. در حالی که برنامه کنار گذاشتن دلار آمریکا در پرداخت‌های متقابل است، کشورهای شرکت‌کننده هنوز به فکر یک ارز مشترک نیستند.

 

سازمان همکاری شانگهای دلار را به نفع ارزهای ملی کنار می‌گذارد

سازمان همکاری شانگهای (SCO) در حال آماده شدن برای دور شدن از دلار آمریکا و روی آوردن به تسویه‌حساب با ارزهای ملی کشورهای عضو خود است.

 

گریگوری لوگوینوف معاون دبیرکل اتحادیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی دولتی بلاروس ۱ اظهار داشت:

یک نقشه راه برای گذار به تسویه با ارزهای ملی در حال تدوین است.

 

همچنین به نقل از خبرگزاری اینترفاکس، دیپلمات روسی تاکید کرد که تلاش‌ها در این راستا جدی و اساسی است.

 

لوگوینوف خاطرنشان کرد:

فرآیند ساده نیست زیرا متأسفانه دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی بسیار عمیق است، از جمله در سیستم‌های پول ملی. او توضیح داد که برای کنار گذاشتن کامل دلار، هنوز کارهای زیادی باید انجام شود و راه بسیار زیادی در پیش است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا