دیدار سرگئی لاوروف از برزیل

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، سفر خود به آمریکای لاتین را در ۱۷ آپریل آغاز کرد و ابتدا در برزیل فرود آمد تا با رئیس جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا و وزیر امور خارجه برزیل مائورو ویرا گفتگو کند. لاوروف اصرار داشت که روسیه در حال ساختن جهانی چند قطبی است، در حالی که ویرا تحریم‌های یکجانبه اعمال شده علیه روسیه را رد کرد.

 

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در برزیل در مورد جهان چندقطبی گفتگو می‌کند

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، سفر خود به آمریکای لاتین را از ۱۷ آپریل آغاز کرد و به منظور گفتگو در سطح بالا با رئیس جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا و دیگر دیپلمات‌های برزیلی در مورد انرژی و امور اقتصادی، وارد برزیل شد. این تور که شامل بازدید از ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا خواهد بود، به دنبال تقویت همکاری و یکپارچگی اقتصادی بین کشورهای منطقه است.

 

لاوروف هنگام ملاقات با همتای برزیلی خود مائورو ویرا، تاکید کرد که روسیه در ساختن چشم‌انداز دنیای چند قطبی همکاری می‌کند، در حالی که در مورد مشکلاتی که روسیه در حال حاضر با آن مواجه است صحبت می‌کند.

 

لاوروف تصریح کرد:

برزیل و روسیه یک چشم‌انداز واحد دارند. ما در حال ساختن نظم جهانی عادلانه‌تر و مبتنی بر قانون هستیم. ما چشم‌اندازی از یک جهان چند قطبی داریم که در آن کشورهای مختلف را در نظر می گیریم.

 

لاوروف این ایده را گسترش داد و اظهار داشت که مسکو علاقه‌مند به حل مناقشه اوکراین در اسرع وقت است، اما همه راه‌حل‌ها باید با این سیاست جهانی چندقطبی مطابقت داشته باشد، بدون اینکه ایالات متحده بر عرصه بین‌المللی تسلط داشته باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا