اخبار هک و امنیتاخبار آلت‌کوین‌هااخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

ارسال وجوه هک شده از Maker DAO با Tornado Cash

در ۸ سپتامبر، شرکت حسابرسی قراردادهای امنیتی و هوشمند رمزنگاری Certik فاش کرد که ۵۰۰,۰۰۰ DAI از طریق پلت فرم اختلاط Tornado Cash پس از سرقت وجوه در اوت ۲۰۲۱ ارسال شده است. بیش از ۷ میلیون دلار در توکن‌ها و استیبل‌کوین‌های ERC20.

 

آدرس متصل به هک DAO Maker میزان ۵۰۰,۰۰۰ DAI از طریق Tornado Cash ارسال می‌کند

علیرغم ممنوعیت دولت ایالات متحده از برنامه اختلاط مبتنی بر اتریوم، Tornado Cash، این برنامه همچنان به طور منظم استفاده می‌شود. روز پنجشنبه، شرکت امنیت رمزارز Certik در ساعت ۷:۳۰ بعد از ظهر (ET) درباره DAI توییت کرد و گفت ما شاهد حرکت ۵۰۰,۰۰۰ DAI به Tornado Cash از EOA 0x0B789 هستیم. آدرس مستقیماً به هک Maker DAO که وجوه را از Maker DAO سرقت کرده است، متصل است.

 

Maker DAO یک برنامه مالی غیرمتمرکز defi است. این پروژه مشابه Makerdao، صادرکننده stablecoin DAI نیست. بر اساس یک رویداد ask-me-anything (AMA) با حضور کریستوف زاکنون، مدیر عامل DAO Maker، پروتکل جمع‌آوری سرمایه Maker DAO در اوت ۲۰۲۱ هک شد. هکرها توانستند ۷ میلیون دلار توکن و استیبل کوین ERC20 را از ۵۲۵۱ حساب کاربری استخراج کنند. در آن زمان، شرکت بلاکچین Cipherblade به تفصیل در حال انجام تحقیقاتی در مورد بهره‌برداری DAO Maker بود.

 

علاوه بر Certik، شرکت امنیتی رمزارز Peckshield تأیید کرد که ۵۰۰,۰۰۰ DAI ناشی از سوء استفاده Maker DAO در اوت ۲۰۲۱ از طریق Tornado Cash ارسال شده است. سیستم هشدار Peckshield در توییتر خاطرنشان کرد:

Peckshield آدرسی را شناسایی کرده است که به عنوان بهره‌بردار Maker میزان ۵۰۰K دای را به Tornado Cash منتقل کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا