اخبار NFTاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

فروش پاسپورت رئیس‌جمهور بلاروس به عنوان NFT

هکرهای ضددولتی تلاش کرده‌اند آنچه را که آنها می‌گویند NFT پاسپورت الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس است، بفروشند. اعضای گروه هکری Belarusian Cyber Partisans ادعا می‌کنند که اطلاعات پاسپورت همه شهروندان این کشور را به دست آورده‌اند.

 

پارتیزان‌های سایبری از بلاروس سعی می‌کنند مجموعه NFT پاسپورت (NFT Passport Collection) را در Opensea لیست کنند

یک گروه هکری معروف به پارتیزان‌های سایبری بلاروس (Belarusian Cyber Partisans) ادعا کرده است که به پایگاه داده دولتی که اطلاعات پاسپورت هر شهروند بلاروس، از جمله مقامات بلندپایه مانند الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور این کشور، را ذخیره می‌کند، دسترسی پیدا کرده است.

 

هکرها مجموعه‌ای از توکن‌های غیرمثلی (NFT) به نام گذرنامه بلاروسی‌ها (Passports of Belarusians) را منتشر کرده‌اند که گفته می‌شود حاوی اطلاعات پاسپورت رئیس‌جمهور این کشور و همکاران نزدیک او نیز می‌باشد. این گروه همچنین سعی کرد مجموعه را در بازار پیشرو NFT Opensea لیست کند، اما پلتفرم آن را به دلیل نقض شرایط پلتفرم حذف کرد.

 

این گروه با تبلیغ ابتکار خود در توییتر، خاطرنشان کرد که NFTها را دقیقاً در روز تولد لوکاشنکو، ۳۰ اوت، منتشر می‌کند.

 

در توئیتی دیگر، گروه Belarusian Cyber Partisans می‌گوید گذرنامه‌های نزدیک‌ترین متحدان لوکاشنکو و خائنان مردم بلاروس و اوکراین را نیز برای فروش گذاشته است. اعضای این گروه قول می‌دهند که تمام کمک‌های جمع‌آوری‌شده برای حمایت از کار در ضربه زدن به رژیم‌های خونین در مینسک و مسکو صرف شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا