اخبار قانون‌ گذاریاخبار NFTاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار هک و امنیت

مصادره ۳۰ میلیون دلاری از هکرهای کره‌شمالی

شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های بلاکچین Chainalysis فاش کرده است که مقامات ایالات متحده ارز دیجیتالی به ارزش ۳۰ میلیون دلار را از هکرهای کره شمالی ضبط کرده اند. مدیر تحقیقات این شرکت گفت این اولین بار است که ارز دیجیتال سرقت شده توسط یک گروه هکر کره شمالی توقیف می‌شود و ما مطمئن هستیم که این آخرین مورد نخواهد بود.

 

۳۰ میلیون دلار رمزارز توقیف شده مرتبط با کره شمالی

Erin Plante، مدیر ارشد تحقیقات در شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های بلاکچین، Chainalysis، پنجشنبه در رویداد Axiecon فاش کرد که مقامات میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال را از هکرهای کره شمالی کشف و ضبط کرده اند.

 

وی گفت:

با کمک مجری قانون و سازمان‌های پیشرو در صنعت ارزهای دیجیتال بیش از ۳۰ میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت شده توسط هکرهای مرتبط با کره‌شمالی کشف و ضبط شد.

 

او تاکید کرد:

این اولین بار است که ارز دیجیتال به سرقت رفته توسط یک گروه هکر کره‌شمالی توقیف می‌شود و ما مطمئن هستیم که این آخرین بار نخواهد بود.

 

پلانت با اشاره به اینکه Chainalysis با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته ردیابی برای دنبال کردن وجوه دزدیده شده نقش بزرگی در توقیف‌ها ایفا کرده است، توضیح داد:

توقیف‌ها تقریباً ۱۰٪ از کل وجوه دزدیده شده از Axie Infinity را نشان می‌دهد،به دلیل تفاوت قیمت بین زمان سرقت و ضبط شده.

 

 

بیش از ۶۰۰ میلیون دلار از شبکه Ronin، یک زنجیره جانبی ساخته شده برای بازی کسب درآمد Axie Infinity، در ماه مارس به سرقت رفت. Chainalysis توضیح داد که گروه لازاروس، نخبگان هک مرتبط با کره‌شمالی، به پنج کلید از ۹ کلید خصوصی که اعتبارسنج تراکنش‌ها برای پل زنجیره‌ای شبکه رونین در اختیار داشتند، دسترسی پیدا کرد.

 

درباره رونین بیشتر بدانید.

 

هکرها سپس دو تراکنش برداشت را آغاز کردند:

یکی برای ۱۷۳,۶۰۰ اتر (ETH) و دیگری برای ۲۵.۵ میلیون دلار کوین (USDC)، شرکت توضیح داد که گروه مرتبط با کره‌شمالی این وجوه را با استفاده از بیش از ۱۲,۰۰۰ آدرس رمزنگاری مختلف پولشویی کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا