اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

توقیف ۱۵۰۰ دستگاه استخراج در داغستان

مجری قانون و سایر مقامات داغستان دو مزرعه غیرقانونی رمزارز را تعطیل کرده و بیش از ۱۵۰۰ دستگاه استخراج را مصادره کرده اند.

 

ماینرهای ارزهای دیجیتال داغستان به عملیات غیرقانونی و بدون مجوز متهم شدند

به گزارش خبرگزاری تاس، به نقل از این وزارتخانه، افسران وزارت امور داخلی داغستان و سرویس امنیت فدرال یک مزرعه استخراج رمزنگاری بزرگ را در شهر ماخاچکالا، پایتخت روسیه، کشف کردند. بر اساس بیانیه مطبوعاتی، ماموران مجری قانون ۱۴۷۶ دستگاه تولید کننده ارزهای دیجیتال را توقیف کرده اند.

این اداره افزود:

صاحبان تأسیسات غیرقانونی به سایر استخراج کنندگان نیز خدماتی از جمله نصب تاسیسات استخراج، اتصال آنها به شبکه برق و تأمین امنیت ارائه می دهند. کارشناسان اکنون در حال تلاش برای تعیین ارزش بازار تجهیزات ماینینگ مصادره شده و همچنین میزان برق مصرفی هستند.

 

مقامات مجری قانون که به مزرعه کریپتو یورش بردند، همچنین خاطرنشان کردند:

مقامات در حال جمع‌آوری شواهدی هستند تا اپراتورها را طبق طبق قانون متهم کنند.

 

در چند سال گذشته، داغستان در کنار مناطق روسیه مانند منطقه کراسنویارسک و استان ایرکوتسک که نرخ برق پایینی داشته اند، به کانونی برای استخراج غیرقانونی و خانگی کریپتو تبدیل شده است. در نتیجه، آنها به دلیل خرابی دچار خاموشی شده اند، به ویژه در مناطق مسکونی که شبکه های الکتریکی برای تحمل بارهای بیش از حد طراحی نشده اند.

 

در موردی دیگر، اپراتور و توزیع‌کننده شبکه برق محلی، Rosseti Severniy Kavkaz، اخیراً ۹۵ دکل در حال ضرب ارز رمزنگاری شده را در تأسیسات آب‌رسانی جمهوری، Мahachkala Vodokanal پیدا کرده است. این سخت افزار در ایستگاه پمپاژ Vuzovskoe Ozero نصب شد.

 

این مزرعه کریپتو دارای ظرفیت ۲۶۰ کیلووات بود و مصرف برق غیرقانونی آن بیش از ۴.۵ میلیون کیلووات ساعت، به ارزش بیش از ۲۶ میلیون روبل (بیش از ۴۰۰,۰۰۰ دلار) بود. بر اساس اعلامیه Rosseti، مزرعه توسط یکی از ساکنان پایتخت داغستان که در تبانی با کارکنان شرکت آب کار می کرد، راه اندازی شد.

مقامات مسکو اقداماتی را برای تنظیم استخراج کریپتو به عنوان یک فعالیت تجاری انجام داده اند که روسیه مزایای خاصی مانند منابع انرژی ارزان و شرایط آب و هوایی مطلوب برای آن دارد. قانونگذاران در دومای دولتی در حال بررسی لایحه جدیدی هستند که برای دستیابی به آن تنظیم شده است. در همین حال، در تلاش برای محدود کردن استخراج با برق خانگی، آژانس ضد انحصار روسیه پیشنهاد کرده است که نرخ برق بالاتری را برای کسانی که در خانه‌های خود استخراج می‌کنند، اعمال شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا