SEC از وام‌دهنده ورشکسته Celsius شکایت می‌کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده شکایتی را علیه وام دهنده ارز دیجیتال سلسیوس تنظیم کرده است. این شکایت که روز پنجشنبه ارائه شد، همچنین از مدیرعامل سابق الکساندر ماشینسکی به عنوان متهم نام برد. هم او و هم شرکت متهم هستند که به سرمایه‌گذاران به دروغ وعده سرمایه‌گذاری مطمئن با بازده بالا را داده اند.

 

وام‌دهنده ورشکسته Crypto Celsius توسط SEC به وعده‌های گمراه‌کننده متهم شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، وام دهنده ورشکسته ارزهای دیجیتال، سلسیوس را در شکایتی در نیویورک مورد هدف قرار داده است. SEC سلسیوس و مدیر عامل سابق آن را به دادن وعده‌های جعلی از طریق برنامه سود کسب درآمد متهم می‌کند. طبق گزارش SEC، سلسیوس سرمایه‌گذاران را در مورد موفقیت مالی کسب و کار سلسیوس گمراه کرد.

 

SEC ادعا می‌کند که در ژوئن ۲۰۲۲، طرح پیچیده متهمان شروع به فروپاشی کرد و سرمایه‌گذاران قادر به برداشت میلیاردها دلار دارایی کریپتویی از پلتفرم آنلاین سلسیوس نبودند.

 

شکایت SEC نشان می‌دهد:

مدافعان اظهارات نادرست و گمراه‌کننده متعددی را برای ترغیب سرمایه‌گذاران به خرید CEL و سرمایه‌گذاری در برنامه Earn Interest بیان کردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا