درخواست SEC مبنی بر مسدود کردن دارایی‌های بایننس

SEC درخواست مسدود کردن اضطراری تمام دارایی‌های موجود بایننس را داده است. هفته گذشته، SEC از بایننس به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار ایالات متحده و سال‌ها رفتار نقض‌کننده که گفته می‌شود وجوه مشتریان را در معرض خطر قرار داده بود، شکایت کرد. اکنون، آژانس نظارتی می‌خواهد این وجوه را مسدود کند.

 

مسدود کردن کامل دارایی‌های بایننس

از آنجایی که گفته می‌شود وجوه مشتریان در معرض خطر است، تنها راه این بود که از دولت ایالات متحده درخواست مسدود کردن کامل دارایی‌ها شود. این درخواست، دارایی‌های بایننس ایالات متحده و صرافی جهانی را هدف قرار می‌دهد و همچنین به دنبال بازگرداندن وجوهی است که در خارج از کشور نگهداری می‌شود.

 

یکی از شرکای بانکی سابق که نامش فاش نشده است، از ۱۴ ژوئن رسیدگی به سپرده‌ها و برداشت‌ها را برای صرافی متوقف می‌کند، حتی از زمان شروع پرونده دادگاه دارایی‌های بایننس را به خواست خود مسدود کرد. با این حال، زمانی که بانک حساب خود را ببندد، این دارایی‌ها به احتمال زیاد توسط بایننس بازیابی می‌شوند.

 

این صرافی، به طور طبیعی، علیه تسکین شدید درخواست شده توسط SEC استدلال کرده است و می‌گوید وجوه مشتریان کاملاً ایمن هستند و مسدود کردن هیچ کاری جز جلوگیری از استفاده مشتریان بایننس از وجوه خود مانند آنچه تاکنون انجام داده‌اند، ندارد. البته، توقف عملیات شرکت را نیز به راحتی مختل می‌کند و احتمالاً دفاع قانونی آن را بسیار سخت‌تر می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا