SEC به دنبال تنظیم DEX‌ها بر اساس قوانین موجود است

SEC فکر می‌کند که با DeFi و CeFi نباید توسط تنظیم‌کننده‌ها به طور متفاوتی برخورد شود، اما یکی از کمیسیونرها به شدت مخالف است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در حال پیشبرد برنامه‌های خود برای قرار دادن صرافی‌های کریپتویی تحت حوزه نظارتی خود، از جمله صرافی‌های DeFi است. این آژانس اعلام کرده است که در حال بازگشایی یک پیشنهاد قدیمی در مورد قوانین حمایت از مصرف‌کننده است تا تجارت دارایی دیجیتال را به صراحت در محدوده خود قرار دهد.

 

تنظیم DeFi

طبق یک بیانیه مطبوعاتی از SEC در روز جمعه، بازگشایی مجدد تاکید می‌کند که قوانین موجود حاکم بر صرافی‌های اوراق بهادار برای پلتفرم‌های معاملاتی دارایی دیجیتال و سیستم‌های به اصطلاح DeFi نیز اعمال می‌شود.

 

گری گنسلر، رئیس SEC گفت:

من معتقدم این نسخه تکمیلی به بررسی نظرات شرکت‌کنندگان مختلف بازار، به‌ویژه آنهایی که در بازارهای کریپتو هستند، در مورد پیشنهاد کمک خواهد کرد.

 

پیشنهاد اولیه در ژانویه ۲۰۲۲ به دنبال گسترش قوانین مبادله موجود به سیستم‌هایی بود که پروتکل‌هایی برای گرد هم آوردن خریداران و فروشندگان برای تجارت هر نوع اوراق بهادار ارائه می‌کردند. این سیستم‌ها باید به‌عنوان صرافی‌ها یا واسطه‌ها ثبت نام کنند و با مقررات سیستم‌های تجارت جایگزین مطابقت داشته باشند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا