اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

توقف طرح تجارت و استخراج ۶۲ میلیون دلاری توسط SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) طرح تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال جهانی به ارزش ۶۲ میلیون دلار را متوقف کرده است و وزارت دادگستری (DOJ) مدیر عامل و بنیانگذار آن را متهم کرده است. اگر در تمامی موارد مجرم شناخته شود، مجموعاً با حداکثر مجازات ۴۵ سال زندان مواجه خواهد شد.

 

SEC طرح تقلب جهانی ارزهای دیجیتال ۶۲ میلیون دلاری را متوقف می کند!

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) روز جمعه اعلام کرد که یک طرح جعلی استخراج و تجارت کریپتو را متوقف کرده است.

 

MCC International (معروف به Mining Capital Coin)، بنیانگذاران آن (Luiz Carlos Capuci Jr. و Emerson Souza Pires) و دو نهاد تحت کنترل آنها متهم شد. این آژانس خاطرنشان کرد که این اتهامات در ارتباط با پیشنهادهای ثبت نشده و فروش تقلبی طرح های سرمایه گذاری به نام بسته های استخراج به هزاران سرمایه گذار است.

 

سازمان دیده بان اوراق بهادار توضیح داد که حداقل از ژانویه ۲۰۱۸:

MCC، Capuci و Pires بسته‌های ماینینگ را به ۶۵,۵۳۵ سرمایه‌گذار در سرتاسر جهان فروختند و وعده بازدهی روزانه ۱ درصدی را به‌صورت هفتگی برای مدت حداکثر ۵۲ هفته دادند.

 

این شکایت همچنین ادعا می‌کند که در ابتدا به سرمایه‌گذاران MCC وعده بازگشت بیت‌کوین (BTC) داده شده است. با این حال، متهمان بعداً سرمایه‌گذاران را ملزم کردند که سرمایه‌گذاری‌های خود را در توکن‌هایی به نام سکه سرمایه (CPTL) که توکن خود MCC بود، پس بگیرند.

 

DOJ موسس و مدیر عامل MCC را متهم می کند

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) نیز روز جمعه به طور مستقل اعلام کرد که کاپوچی، بنیانگذار و مدیر عامل MCC، یک پلتفرم ماینینگ و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، در یک طرح کلاهبرداری ۶۲ میلیون دلاری در سراسر جهان از ارزهای دیجیتال متهم شده است.

DOJ توضیح داد که Capuci از پورت سنت لوسی، فلوریدا، سرمایه‌گذاران را در مورد برنامه ماینینگ و سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال پلتفرم خود گمراه کرد و آنها را به سرمایه‌گذاری در بسته‌های استخراج MCC سوق داد. او و همکارانش ادعا کردند که MCC دارای یک شبکه بین‌المللی از ماشین‌های استخراج ارز دیجیتال است که می‌تواند سود قابل توجه و بازده تضمین شده را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند.

آنها همچنین ارز دیجیتال خود MCC را به عنوان یک سازمان مستقل غیرمتمرکز ادعا کردند که با درآمد حاصل از بزرگترین عملیات استخراج ارزهای دیجیتال در جهان تثبیت شده است، وزارت دادگستری افزود:

با این حال، کاپوچی یک طرح سرمایه گذاری متقلبانه را اجرا کرد و همانطور که قول داده بود از وجوه سرمایه گذاران برای استخراج ارزهای دیجیتال جدید استفاده نکرد، بلکه وجوه را به کیف پول های رمزنگاری تحت کنترل خود هدایت کرد.

 

این کیفرخواست همچنین ادعا می‌کند که کاپوچی ربات‌های تجاری ادعایی MCC را به عنوان مکانیزم سرمایه‌گذاری اضافی برای کمک به سرمایه‌گذاران برای سودآوری در بازار ارزهای دیجیتال تبلیغ کرده و به طور متقلبانه بازاریابی کرده است.

 

وزارت دادگستری گفت که موسس MCC همچنین مروجین و وابستگان را برای تبلیغ MCC در یک طرح هرمی استخدام کرده است، و افزود که او مکان و کنترل عواید کلاهبرداری را با شستشوی وجوه از طریق صرافی‌های مختلف ارزهای دیجیتال مستقر در خارج پنهان کرده است. وزارت دادگستری افزود:

کاپوچی به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری اوراق بهادار و توطئه برای ارتکاب پولشویی بین المللی متهم شده است. در صورتی که او در تمامی موارد مجرم شناخته شود، مجموعاً با حداکثر مجازات ۴۵ سال زندان مواجه خواهد شد.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا