اقدامات SEC راه را برای CBDC هموار می‌کند

بیل هگرتی، سناتور تنسی ایالات متحده، در مورد عواقب اقدامات اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال در این کشور و اهدافی که ممکن است پشت این کار باشد، هشدار داده است. هاگرتی اظهار داشت که انگیزه واقعی پشت شکایت علیه کوین بیس و بایننس حذف رقبای احتمالی ارز دیجیتال بانک مرکزی صادر شده توسط دولت فدرال (CBDC) است.

 

سناتور آمریکایی بیل هگرتی معتقد است که SEC راه را برای CBDC هموار می‌کند

بیل هگرتی، سناتور آمریکایی، درباره اهداف واقعی اقدامات قانونی اخیر علیه صرافی هایی مانند بایننس و کوین بیس که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به نقض قوانین اوراق بهادار متهم شده اند، هشدار داده است.

 

هگرتی، منتقد قدیمی موضع SEC در برابر ارزهای دیجیتال، معتقد است که این سازمان به طور هدفمند پلتفرم‌های خارج از ایالات متحده را با یک هدف واحد هدایت می‌کند، ایجاد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی واحد (CBDC).

 

هگرتی بیان کرد:

گری گنسلر بالاخره بخش آرام را با صدای بلند می‌گوید، بایدن می‌خواهد نوآوری بازار را از بین ببرد تا راه را برای CBDC هموار کند که بینش بی سابقه‌ای از زندگی شما به دولت فدرال می‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا