اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

کلاهبرداری از کلاهبرداران در بازار کریپتو

سایت‌های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال توسط دیگر کلاهبرداران هدف قرار می‌گیرند تا ترافیک و درآمدهای احتمالی آنها را بربایند. یک تهدید اخیراً شناسایی شده به نام Water Labbu در حال دستکاری اکانت کاربرانی است که به عنوان منبع درآمد به این سایت‌ها کشیده می‌شوند و یک اسکریپت مخرب را به عنوان ابزاری برای تعامل با کیف پول وارد می‌کند که بسته به بودجه، مورد حمله قرار می‌گیرند.

 

کلاهبرداران کریپتو به کلاهبرداران کریپتو حمله می‌کنند

همانطور که گزارش اخیر نشان داد، ظهور اکوسیستم ارزهای دیجیتال باعث علاقه به هدف قرار دادن سرمایه‌گذاران از طریق سایت‌های کلاهبرداری با استفاده از منابع مختلف شده است که شامل جریان‌های یوتیوب برای انجام این کار است. اکنون، کلاهبرداران از طریق ابزارهای پیچیده اسکریپت از سایر کلاهبرداران سوء استفاده می‌کنند. نوع جدیدی از این برنامه‌ها به نام Water Labbu، سایت‌های کلاهبرداری رمزنگاری شخص ثالث را هدف قرار می‌دهد تا از کاربران جذب‌شده آن‌ها نیز به عنوان اهدافی برای حمله خود استفاده کند.

 

این حمله یک اسکریپت را در صفحه وب کلاهبرداری ارزهای دیجیتال، که معمولاً نوعی صفحه ارائه نقدینگی وام است، وارد می‌کند و در صورتی که کاربر بیش از مقدار معینی ارز دیجیتال در کیف‌پول خود داشته باشد، درخواست تأیید را به کیف‌پول ارزهای دیجیتال ارسال می‌کند. اگر کاربر درخواست را تأیید کند، به گونه‌ای طراحی شده است که مانند یک درخواست کمک هزینه توکن معتبر از یک سایت Web3 به نظر برسد و کیف پولی که تحت تأثیر قرار گرفته است از تمام USDT موجود تخلیه می‌شود.

 

این یک حمله کلاهبرداری مضاعف است:

Water Labbu ارز دیجیتال را از کاربران هدف می‌دزدد و همچنین از منابع سایت کلاهبرداری استفاده می‌کند که قبلاً در چندین کانال برای جلب توجه این کاربران سرمایه‌گذاری کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا