سوء‌استفاده SBF از وجوه مشتری از قبل گزارش شده بود

بر اساس اسناد دادگاه مرتبط با روند ورشکستگی FTX، در ۹ نوامبر، دو روز قبل از اینکه شرکت برای حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱ ثبت نام کند، رایان سلامه، مدیر عامل FTX به مقامات باهامایی گفت که سم بنکمن فراید (SBF) وجوه مشتری را به شرکت تحقیقاتی Alameda منتفل کرد. در نامه‌ای که سلامه به کمیسر پلیس باهاما ارسال کرد، جزئیات استفاده نادرست احتمالی دارایی‌های مشتریان توسط SBF را شرح داد.

 

اسناد دادگاه حاکی از آن است که رایان سلامه بنکمن فراید را مورد انتقاد قرار داده است

یک حساب از رایان سلامه، مدیرعامل FTX، نشان می‌دهد که مدیر سابق FTX احتمالاً اقدامات متقلبانه Sam Bankman Fried (SBF) را دو روز قبل از ارائه درخواست حمایت از ورشکستگی توسط شرکت ارز دیجیتال افشا کرده است.

 

ظاهرا سلامه با مقامات مجری قانون در باهاما تماس گرفت و توضیح داد که SBF نقل و انتقالات غیرقانونی را به Alameda ارسال کرده است. تاریخ این نامه ۹ نوامبر است و سلامه توضیح داد که وجوه مشتری برای پرداخت زیان‌های مالی آلامدا استفاده شده است. در اسناد دادگاه آمده است که نامه سلامه ابتدا به کمیسیون اوراق بهادار باهاما رفته و سپس در اختیار کمیسر پلیس باهاما قرار گرفته است. ظاهراً این نامه توسط کریستینا رول، مدیر اجرایی کمیسیون اوراق بهادار باهاما دریافت شده است.

 

سلامه توضیح داد که مدیران رده بالای FTX، سم بنکمن فراید، گری وانگ و نیشاد سینگ، تنها سه نفر بودند که دسترسی کامل به انتقال چنین وجوهی به Alameda داشتند. علاوه بر این، اسناد دادگاه نشان می‌دهد که وکلای FTX دولت باهاما را متهم کرده اند که به SBF و گری وانگ دستور ضرب میلیون‌ها توکن داده است. همچنین اتهاماتی وجود دارد که می‌گوید ساکنان باهاما در طول سقوط FTX با رفتار ویژه مواجه شدند.

 

گفته می‌شود ۱۰۰ میلیون دلار برداشت ارزهای دیجیتال بین ۱۰ نوامبر ۲۰۲۲ و ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ از ۱۵۰۰ نفر انجام شده است. فرض بر این است که وجوه ظاهری مورد استفاده برای این برداشت‌ها از مشتریان FTX Digital سرچشمه می‌گیرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا