SBF متهم به کلاهبرداری در مورد سقوط FTX شد

بر اساس بیانیه‌ای که در ۱۳ دسامبر ۲۰۲۲ منتشر شد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بنیانگذار FTX، سم بنکمن فراید (SBF) را به کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران متهم کرد. گری گنسلر، رئیس SEC توضیح داد که تنظیم‌کننده مالی ایالات متحده ادعا می‌کند که SBF صرافی و همه چیزش را بر اساس فریب مردم ساخته است.

 

SEC ایالات متحده ادعا می‌کند که SBF مرتکب کلاهبرداری شده است

پس از دستگیری سم بنکمن فراید (SBF) مدیر عامل سابق FTX در باهاما، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اتهاماتی را علیه یکی از بنیانگذاران FTX فاش کرد. شکایت SEC ادعا می‌کند که Bankman Fried یک کلاهبرداری را سال‌ها برای پنهان کردن سرمایه‌گذاران FTX ترتیب داد، انتقال نامشخص وجوه مشتریان از FTX به Alameda Research. این شامل ارائه خط اعتباری تقریباً نامحدود به Alameda می‌شود که توسط مشتریان پلتفرم تأمین می‌شود.

 

 

علاوه بر SEC، در ۱۲ دسامبر ۲۰۲۲، پس از دستگیری SBF، گزارشی به تفصیل شرح داد که دفتر دادستانی ناحیه جنوبی نیویورک (SDNY) و وکیل SDNY دامیان ویلیامز تأیید کرده اند که SBF متهم شده است. این گزارش خاطرنشان کرد که اتهامات SBF شامل کلاهبرداری از مردم، توطئه کلاهبرداری، کلاهبرداری اوراق بهادار، توطئه کلاهبرداری اوراق بهادار و پولشویی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا