قوانین ارز دیجیتال آسیاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در عربستان

قوانین کلی کشور عربستان

کشور در سال ۲۰۱۸ قوانین ارزهای دیجیتال در عربستان را طی لایحه‌ای منتشر کرد مبنی بر اینکه بانک های کشور حق ندارند تراکنشی با ارزهای دیجیتال را وارد حساب‌های بانکی کشور کنند. همچنین برای محکم کاری چندین دفعه اعلام کرد که طبق قوانین ارزهای دیجیتال در عربستان، اشخاصی که با ارزهای دیجیتال ترید می‌کنند مجرم شناخته می‌شوند؛ چرا که این کار کاملا غیر قانونی می‌باشد. مورد دیگری که دولت عربستان در رابطه با ارزهای دیجیتال باور دارد این است که به این عرصه اعتباری نیست و خود افراد باید احتیاط‌های لازمه را انجام دهند.

در صورت بروز مشکلی از جانب ارزهای دیجیتال، مانند کلاهبرداری و یا از دست دادن دارایی افراد، بانک‌ها و دولت عربستان مسئولیتی قبول نمی‌کنند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که هیچ قانونی برای اشخاصی که وارد بازار ارز دیجیتال شده‌اند وجود ندارد. یعنی در قوانین ارزهای دیجیتال در عربستان قید شده است که استفاده از ارزهای دیجیتال ممنوع می باشد اما برای مجرمان قانونی تعیین نکرده است.

جرایم در قوانین ارزهای دیجیتال در عربستان

با توجه به اینکه کشورهای همسایه عربستان سعودی از این عرصه عقب نمانده اند و در تلاش هستند تا بیشتر و بیشتر در این زمینه پیشرفت کنند، ممکن است تا در آینده ای نه چندان دور این کشور هم پا به این عرصه بگذارد. به علاوه عربستان از جمعیت جوان برخوردار است؛ در نتیجه افراد بیشماری در این مملکت خواهند بود که علاقه به فضای تکنولوژی خواهند داشت و از وضع قوانین ارزهای دیجیتال در عربستان خوشحال می شوند.

مسئله‌ای که ذهن دولت عربستان را به خود مشغول کرده است کلاهبرداری می باشد که با ارزهای دیجیتال و ریسک‌های موجود در آن، تعداد این کلاهبداری‌ها و یا پولشویی‌ها هم بیشتر می‌شود.

 

چند درصد از جمعیت کشور عربسان دارای ارز دیجیتال هستند؟

با وجود اینکه ارزهای دیجیتال در کشور عربستان ممنوع و غیرقانونی تلقی می‌شوند، ۱.۴۸ درصد کشور دارای ارز دیجیتال هستند که به عبارتی ۵۴۳,۵۸۰ نفر از جمعیت را در بر می‌گیرد.

چند درصد از جمعیت کشور عربسان دارای ارز دیجیتال هستند

 

عربستان در صدد تغییر رویه ی خود است؟

مدت‌ها است که کشور عربستان با امارات متحده عربی به یک سری توافقاتی رسیده است تا با کمک هم شرکت هایی در این زمینه‌ی دیجیتال برای منطقه جذب نمایند. دلیل این تصمیم هم آن بوده که عربستان متوجه شده است که در بلند مدت به این تکنولوژی نیاز خواهد داشت.

همچنین بانک مرکزی عربستان از سیستم بلاکچین استفاده نموده است تا کارها و فعالیت‌های بانکی خود را با آن انجام دهد. به علاوه قصد استفاده از این برند را نیز دارد.

 

سؤالات متدوال

آیا استفاده از ارزهای دیجیتال در کشور عربستان مجاز است؟

 خیر. این کشور ارزهای دیجیتال را قانونی نمی داند.

وضعیت استخراج در عربستان سعودی به چه صورت می باشد؟

همانطور که خرید و فروش ارزهای دیجیتال قانونی به شمار نمی آید، استخراج هم در این کشور قانونی نمی باشد.

در صورت کار با ارزهای دیجیتال، چه جرمی در نظر گرفته شده است؟

 در قوانین ارزهای دیجیتال در عربستان جریمه ای برای آن تعیین نشده است.
امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

20 − 13 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا