ساتوشی چیست؟ – کوچکترین واحد بیت کوین

فهرست محتوا پنهان کردن فهرست

ساتوشی، کوچکترین واحد اندازه‌گیری بیت‌کوین است که به نام ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت‌کوین نامگذاری شده است. ارزش یک Satoshi بسیار ناچیز است. اما برای کسانی که از گذشته نه چندان دور تا به حال به بیت کوین علاقه و اعتقاد دارند، هر یک ساتوشی ارزشمند است و این بر اهمیت و ارزش بیت کوین در بازارهای جهانی افزوده است. با توجه به توسعه حوزه کریپتو در سال‌ های اخیر، آنها به عنوان واحد های اندازه گیری بسیار مفید شده اند.

بیت کوین اولین ارز دیجیتال بود که به طور رسمی و واقعی شروع به کار کرد. تلاش‌ های قبلی برای ساخت و ایجاد ارزهای دیجیتال با استفاده از دفتر کل رمزگذاری شده، مثل B-Money و Bit Gold وجود داشت اما هیچ کدام نتیجه نگرفت. به وجود آمدن این ارزها انقلابی بود که هرگز به طور کامل توسعه نیافت. کارشناسان معتقدند که ممکن است ناکاموتو به نوعی با پروژه‌های قبل بیت‌کوین ارتباط داشته باشد.

اولین کسی که تصمیم گرفت بیت‌کوین خود را بفروشد در سال ۲۰۱۰ این کار را انجام داد. او تصمیم گرفت ۱۰۰۰۰ بیت‌کوین را با دو پیتزا عوض کند. در ارزیابی امروز، اگر خریدار آن‌ها را نگه داشته بود؛ ارزش آن بیت‌کوین‌ها در حال حاضر صدها میلیون دلار بود. محبوبیت ارزهای دیجیتال در طول این سال‌ها افزایش یافت. ایده ارزهای غیرمتمرکز و رمزگذاری شده محبوبیت بیشتری پیدا کرد و رمزارزهای دیگری نیز شروع به ظهور کردند.

 

ساتوشی

 

ساتوشی چیست؟

ساتوشی کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین به عنوان ارز دیجیتال برتر در دنیای رمزارزها است. به زبان ساده، یک بیت‌کوین برابر ۱۰۰ میلیون ساتوشی است. این یعنی هر ساتوشی برابر با ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت‌کوین است. Satoshi تنها زیرمجموعه بیت کوین را نشان نمی‌دهد. اصطلاح دیگری که استفاده می‌شود، میلی بیت‌کوین است. این یک هزارم بیت‌کوین یا ۰.۰۰۱ بیت‌کوین ارزش دارد. یک میلیونم بیت‌کوین یک میکرو بیت‌کوین یا ۰.۰۰۰۰۰۱ بیت‌کوین است. خوبی این واحد اندازه‌گیری و واحدهای کوچک‌تر از آن در این است که امکان معامله آن‌ها در شبکه لایتنینگ وجود دارد.

 

تاریخچه ساتوشی

خالق بیت‌کوین ترجیح داد ناشناس بماند و از نام مستعار ناکاموتو استفاده کرد. هنگام توسعه بیت‌کوین، ناکاموتو تصمیم گرفت تا آن را تا ۱۰۰ میلیون واحد تقسیم کند، اما هیچ نامی برای این واحدهای کوچک‌تر بیت‌کوین به جز اینکه آن‌ها را “توکن” نامید، نیاورد. یکی از اعضای انجمن بیت‌کوین تاک، ریبوک، برای اولین بار در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۰ ایده استفاده از “ساتوشی” را به عنوان نام واحد بیت‌کوین بیان کرد.

 

ساتوشی22

 

تبدیل ساتوشی به بیت کوین

اگرچه بیت‌کوین یا ساتوشی از هیچ جفت ارز اصلی نیستند، اما امکان دارد به ارزهای مختلف تبدیل شوند. در واقع با استفاده از صرافی‌های مختلف که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند، ارزهای فیات را به ارزهای دیجیتال تبدیل کنید. معاملات، به طور سنتی، شامل واریز ارز فیات، مثل دلار یا پوند، به یکی از حساب های صرافی است. شما میتوانید پول را به بیت‌کوین یا Satoshi تبدیل کنید و از آنها در اماکن و فروشگاه های تجاری که ارزهای دیجیتال را می‌پذیرند استفاده کنید.

 

استخراج ساتوشی

پاداش بلوک برای استخراج بیت‌کوین یا ۱۰۰ میلیون ساتوشی، هر چهار سال یک بار (در رویدادی به نام هاوینگ) به نصف کاهش می یابد. این یعنی توکن هایی که هر ده دقیقه ساخته می‌شوند، در نهایت به‌ جای بیت‌کوین، Satoshi محسوب می‌شوند. از آن‌ جایی که آن‌ها در دسترس هستند، استخراج بیت‌کوین های جدید باید در آینده متوقف شود. ادامه تولید مقادیر جدید بیت‌کوین در مقادیر کمتر غیرممکن است.

 

ساتوشی بیت کوین

قیمت بیت کوین طی چند سال اخیر نوساناتی را تجربه کرده است. به همین طریق پذیرش عمومی فناوری بلاکچین نیز در طول سال‌ها متفاوت بوده است. تا سال ۲۰۱۷ بیت‌کوین به ۱۰۰۰۰ دلار رسید. در سال‌های بعد نیز ارزش بیشتری خواهد داشت.

این واژه در سال ۲۰۱۱ به کار گرفته شد. این در حالی است که در طول یکی دو سال اخیر بلاکچین و ارزهای دیجیتال به خوبی وارد فرهنگ لغت اصلی و روزمره مردم شده‌اند. فناوری بلاکچین به توسعه برنامه‌های زیادی کمک کرده است. بیت‌کوین نیز همچنان محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ارز دیجیتال است.

این لغت در گفتگوهای آنلاین ارزهای دیجیتال و بلاکچین استفاده می‌شود. HoneyMiner، یک نرم افزار استخراج بیت‌کوین، پاداش استخراج را با سات (SAT) پرداخت میکند. حتی هشتگ‌ های مربوط به SAT در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد و Lightning Torch، پرداخت Satoshi در شبکه لایتنینگ به حساب می‌آید.

منشا اصطلاح Satoshi به مخترع بیت‌کوین بر می‌گردد. پیشنهاد معرفی این اصطلاح در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۰ ارائه شد. در این روز، یکی از کاربران BitcoinTalk، با نام Ribuck، پیشنهادی را ارائه کرد، مبنی بر این که ۱/۱۰۰ بیت‌کوین (۰.۰۱ BTC)، Satoshi نامیده شود.

این کوچک‌ترین مقداری بود که در آن زمان نشان داده شد. اما در ابتدا هیچ کاربر دیگری از BitcoinTalk.org آن را تایید نکرد. این ایده کنار گذاشته شد و تا ۱۰ فوریه ۲۰۱۱ هیچ اقدامی در مورد این پیشنهاد صورت نگرفت. در نهایت با مشاهده مزایای استفاده از واحدهای پولی کوچک‌تر توسط کاربران بیت‌کوین، سات به صورت معرفی شد.

مقاله ساتوشی ناکاموتو کیست؟ را از این لینک بخوانید.

 

ساتوشی کوین

 

استفاده از ساتوشی

جذابیت این به دلیل افزایش ارزش بیت‌کوین در سال‌ های اخیر است. این شرایط مشابه با زمانی است که سهام یک شرکت با ارزش بالا تقسیم می‌شود. این کار با هدف ارزش‌گذاری بیشتر سهام انجام میشود.

بعد از محبوبیت بیت‌کوین، کاربران جدید بیشتر به آلت کوین‌ ها تمایل نشان میدهند. بیشتر خریداران، تعداد زیادی از واحدهای آلت‌کوین را میخرند، به جای اینکه کل واحد یک بیت‌کوین را صرف خرید آلت‌ کوین‌ ها کنند؛ جزئی از بیت کوین‌ های خود را که ساتوشی نامیده میشود، برای خرید آلت کوین‌ ها اختصاص میدهند.

بسیاری از معامله‌گران ترجیح میدهند، با اعداد اعشار کار نکنند و از کسری از آن اجتناب میکنند. این باعث می‌شود فروشندگان و تجار، قیمت‌ های غیرمنطقی ارائه کنند. این کار مشتریان را در هنگام تسویه حساب گیج میکند. اما با حساب سات، این مشکل رفع شده و قیمت‌ های خرد و جزئی نیز برای ارزش‌ گذاری کالا استفاده می‌شود. Satoshi در نهایت روشی مناسب برای قیمت‌گذاری کالاها یا خدمات با بیت‌کوین است.

 

کاربردهای ساتوشی

ارز Satoshi کاربرد های خوبی را ارائه میدهد که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

ارز Satoshi را در صرافی‌های ارز دیجیتال بخرید و بفروشید.

برای خرید از فروشگاه‌هایی که بیت‌کوین را می‌پذیرند، با ارز Satoshi پرداخت کنید.

ارز Satoshi را با انواع دیگر ارزهای دیجیتال معامله و مبادله کنید.

اگر می‌خواهید از ارز Satoshi استفاده کنید، اولین قدم خرید کسری از بیت‌کوین است.

 

ساتوشی ناکاموتو

 

ساتوشی با بیت‌کوین چه تفاوتی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، تفاوتی وجود ندارد؛ چون در واقع شما با خرید ساتوشی، بیت‌کوین را معامله می‌کنید. فروشندگان و تاجران می‌توانند قیمت‌ ها را به بیت‌کوین یا سات ارائه کنند ولی شما برای پرداخت باید بیت‌کوین بپردازید ولی با مقدار کمی از یک بیت‌کوین که همان ساتوشی نامیده می‌شود. سات به اندازه بیت‌کوین شناخته شده نیست، اما اگر به طور منظم از آن استفاده می‌کنید، لازم است، ساتوشی را برای برخی از افراد توضیح دهید.

 

قیمت ساتوشی

یک ساتوشی به اعشار، هفت صفر و یک، در واقع ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت‌کوین است. این اعشار شامل علامت فورک های آن مثل بیت‌کوین کش (BCH) است.

ارزهای فیات مثل دلار (USD)، یورو (EUR) و پوند (GBP) همگی دارای ارزش‌های مشخصی برای صدها واحد هستند. بیت‌کوین به روشی مشابه ارزش‌گذاری و فعالیت می‌کند. توکن به واحدهای کوچکتر تقسیم می‌‌شود. این امکان استفاده از آن را در یک محیط واقعی فراهم می‌کند. نوسانات مداوم قیمت بیت‌کوین می‌تواند، سات را بسیار گران کند. بدون تقسیم، خرید یا فروش در مقیاس بزرگ برای بیت کوین تقریبا غیرممکن خواهد بود. اما سات راه حلی برای رفع این مشکل است.

سرمایه‌گذاران جدید ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاری در خرید چندین واحد بیت‌کوین را به دلیل قیمت بالای آن‌ها مرقوم به صرفه نمی‌دانند. اگرچه ارز دیجیتال را می‌توانید به صورت کسری از آن ارز خریداری کنید؛ اما بسیاری از مردم پذیرش قیمت بالا را دشوار می‌دانند. بخش بزرگی از جامعه ارزهای دیجیتال درخواست دارند تا بیت‌کوین به سات فهرست شود. این پیشنهاد در دسترس‌تر و جذاب‌تر بودن آن را رقم خواهد زد.

 

ساتوشی بیتکوین

 

هر بیت‌کوین چند ساتوشی می باشد؟

هر بیت کوین ۱.۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون سات است. نحوه کار آن نیز مثل بیت‌کوین است. گاهی اوقات مثل سنت برای دلار، وجود Satoshi به عنوان معیاری برای بیت‌کوین، استفاده از آن را به عنوان پرداخت برای کالاها و خدمات راحت تر می‌کند.

برای مثال در نظر بگیرید، هر بیت‌کوین دارای ارزش ۲۵۰۰۰ دلاری است و شما می‌خواهید از آن برای خرید یک فنجان قهوه ۴ دلاری در یک کافه، که پرداخت‌های رمزنگاری شده را می‌پذیرد، استفاده کنید. کافه می‌تواند از شما، ۰.۰۰۰۱۶ بیت‌کوین طلب کند، یا ‌حتی می‌تواند، صورت حساب ۱۶۰۰۰ ساتوشی به شما بدهد. این مقدار، همان ۰.۰۰۰۱۶ بیت‌کوین است؛

اما روشی ساده‌تر برای بیان آن و بدون نیاز به اعشار است. در واقع وقتی Satoshi را معامله می‌کنید، بیت‌کوین معامله می‌کنید و بالعکس.

 

تبدیل سات به بیت کوین

برای داشتن بیت‌کوین نیازی نیست یک بیت‌کوین کامل بخرید. خرید کسری از بیت‌کوین نیز امکان پذیر است. شما می‌توانید ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت‌کوین یا ۱ سات داشته باشید. برای مردم عادی و سرمایه‌گذاران خرد، این یک نقطه ورود عالی برای کسب ارز دیجیتال است

واقع، با در نظر گرفتن کارمزد تراکنش‌ها و مبادلات، محدودیت‌های سپرده در صرافی‌های مختلف، ممکن است برای داشتن بخش کوچکی از بیت‌کوین نیاز به پرداخت حداقل ۲۰ دلار داشته باشید.

ما برای سرمایه‌گذاران، خرید بیت‌کوین همیشه ممکن نیست. با خرید تعدادی سات در عوض، امکان سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین در هر مقیاسی وجود دارد. سرمایه‌گذاری در سات، سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین است. اگرچه این دو از نظر فنی، واحد پولی هستند؛ اما می‌توان از نظر ارزش پول کوچک‌تر فکر کرد. اگرچه بیت‌کوین نماد خاص خود را دارد، اما Satoshi نماد مشخصی ندارد.

 

ساتو شی

 

کوچک ترین واحدهای ارزهای دیجیتال

Gwei به واحد جزئی از اتریوم گفته می‌شود. در حالی که سات کوچکترین واحد بیت‌کوین را نشان میدهد. هر دو اصطلاح اغلب در دنیای ارزهای دیجیتال استفاده میشوند. اکثر ارزهای دیجیتال را میتوان تا هشت رقم اعشار تقسیم کرد. این تفاوتی بین کریپتو و ارزهای فیات است.

این ساختارهای جدید کمک میکنند تا اطمینان حاصل شود؛ ارزهای رمزنگاری شده مثل بیت‌کوین و اتریوم، بدون در نظر گرفتن ارزش معامله، کاربرد یکسانی دارند. به عبارت دیگر، خرید بیت‌کوین (BTC) به ارزش میلیون‌ ها دلار یا خرید مواد غذایی با استفاده از رمزارز از همین فرآیند استفاده میکند.

Wei کوچکترین واحد اتریوم است. یک اتریوم برابر با ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ وی است. با این حال، Wei در حال حاضر رایج‌ ترین اصطلاح مورد استفاده در مورد تراکنش‌ ها نیست. Gwei که یک میلیون وی است، به نامی پیش فرض تبدیل شده است. به جای اینکه بگوییم هزینه گاز ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۱ اتریوم است، بسیاری می‌گویند، هزینه آن ۱ gwei است. برای ساده‌تر کردن درک تراکنش‌ های اتریوم، بسیاری از کاربران با تجربه، وی را به gwei تبدیل میکنند.

کوچک‌ ترین واحد در کاردانو (ADA) با نام Lovelace شناخته میشود که به Ada King اشاره دارد. وی یک برنامه‌نویس کامپیوتر است. کوچک‌ ترین واحد ارز استلار، ۰.۰۰۰۰۰۰۱ XLM، استروپ نامیده میشود. توکن BNB را نیز واحدهای کوچکتری به نام جاگر تشکیل میدهند.

 

آینده ساتوشی

از آن جایی که یک بیت‌کوین ارزش پولی زیادی دارد. سات به عنوان کوچکترین واحد بیت‌کوین آینده روشن با قابلیت کاربردی خود بسیار محبوب خواهد شد.

این ارز دیجیتال هر روز مورد توجه کاربران جدید قرار میگیرد و روند پذیرش Satoshi به عنوان روش پرداخت به نظر تغییرناپذیر می‌آید. چون ارزهای دیجیتال با اقبال عمومی مواجه شده‌اند. اکثر کاربران جدید قادر به خرید واحد کاملی از بیت‌کوین نخواهند بود. استفاده از Satoshi به عنوان یک اسم کوچک‌تر، درک تراکنش‌ ها را آسان تر میکند.

داستان ناکاموتو همچنان مردم را مجذوب خود می‌کند. پرداخت به جزئیات مربوط به شخص یا تیمی که پشت این نام قرار دارد کمیاب است. این به نوبه خود، علاقه به استفاده گسترده از ارزهای دیجیتال را افزایش میدهد.

استفاده از Satoshi در آینده حتمی است. وقتی بیت‌کوین یک منبع محدود است و ارزش آن افزایش می یابد، زمان آن است که ارزیابی آن را در طول زمان را در نظر بگیرید. مقادیر کوچکتر بیت‌کوین کاربرد عملی پیدا خواهند کرد. به همین دلیل، کوچک‌ ترین مقدار بیت‌کوین نیاز به یک نام دارد، نامی که کاربران ارزهای دیجیتال در سال‌ های آینده اغلب با آن مواجه خواهند شد.

 

توکن ساتوشی

 

سوالات متداول ساتوشی

یک Satoshi چند دلار است؟

Satoshi کوچکترین واحد بیت‌کوین، محبوب‌ترین ارز دیجیتال جهان است. برای فهمیدن ارزش ۱ سات باید ارزش یک بیت‌کوین را بر یک میلیون تقسیم کنید.

آیا Satoshi همان بیت‌کوین هستند؟

از نظر فنی بله، Satoshi در حال حاضر کوچکترین واحد ارز بیت‌کوین است که در زنجیره بلوک ثبت شده است. این یک صد میلیونیم یک بیت‌کوین (۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ BTC) است. این واحد برای ادای احترام به خالق اصلی بیت‌کوین، ناکاموتو نامگذاری شده است.

۱۰۰ Satoshi چند دلار است؟

یک Satoshi برابر با ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت‌کوین است. یعنی ۱۰۰ سات ۰.۰۰۰۰۰۱ بیت‌کوین ارزش دارد. با توجه به نوسانات قیمت دلار و بیت‌کوین این عدد قابل تغییر است.

۱۰۰۰۰ Satoshi چقدر می‌ارزد؟

Satoshi، کوچکترین واحد بیت‌کوین، یک میلیونیم ارز دیجیتال ارزش دارد. از آن جایی که قیمت بیت‌کوین بسیار بالا است، میتوان ارزش Satoshi را بسیار بالا در نظر گرفت.

چند Satoshi در بیت‌کوین وجود دارد؟

۱۰۰ میلیون Satoshi در بیت‌کوین وجود دارد.

چگونه Satoshi بخرم؟

شما میتوانید Satoshi را در هر جایی که بیت‌کوین می فروشد، بخرید. معامله‌گران در بهترین صرافی‌ های رمزنگاری مثل بایننس، جمینی یا کراکن Satoshi را معامله میکنند.

آیا Satoshi همان بچه Satoshi است؟

یک رمزارز به نام بچه ساتوشی (SATS) در سال ۲۰۲۱ معرفی شد. آن پروژه کریپتویی به طور رسمی به بیت‌کوین یا Satoshi مربوط نمی شود.

آیا Satoshi یک توکن واقعی است؟

Satoshi کوچکترین واحد ارز دیجیتال بیت‌کوین است. این نام از ناکاموتو، خالق پروتکل مورد استفاده در بلاکچین و ارز دیجیتال بیت‌کوین گرفته شده است. بیت‌کوین (BTC) یک ارز دیجیتال یا مجازی است که در سال ۲۰۰۹ ایجاد شد و از فناوری همتا به همتا برای تسهیل پرداخت‌ های فوری استفاده می‌کند

چه مقدار بیت‌کوین متعلق به Satoshi است؟

ارزش خالص تخمینی ناکاموتو ۱ میلیون بیت‌کوین (BTC) به ارزش تقریبی ۴۸ میلیارد دلار تا دسامبر ۲۰۲۱ است. کیف پول ساتوشی ۵ درصد از کل بیت کوین استخراج شده را در اختیار دارد، اما تاکنون تراکنشی از طریق آدرس کیف پول آن پردازش نشده است.

چند Satoshi باقی مانده است؟

مشابه سنت برای یک دلار، سات کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین است. در هر بیت‌کوین ۱۰۰ میلیون Satoshi وجود دارد، به این معنی که تنها ۲۱۰۰ تریلیون Satoshi باقی مانده و وجود خواهد داشت.

چگونه از ساتوشی استفاده کنیم؟

برای رسیدن به نرخ ساتوشی به دلار آمریکا، قیمت فعلی بازار را بر ۱۰۰ میلیون تقسیم کنید. برای به دست آوردن تعداد Satoshi به ازای هر دلار، مقدار دلار مورد نظر خود را بر Satoshi بر نرخ دلار تقسیم کنید.

چرا ناکاموتو ۲۱ میلیون توکن را انتخاب کرد؟

بر اساس ایمیلی که بین ناکاموتو و مایک هرن، مشارکت‌کننده بیت‌کوین Core به اشتراک گذاشته شده است، Satoshi استدلال کرد که اگر ۲۱ میلیون توکن توسط بخشی از اقتصاد جهان استفاده شود، ۰.۰۰۱ BTC (1 mBTC) میتواند حدود ۱.۸ یورو در جولای ۲۰۲۰ ارزش داشته باشد.

استخراج بیت‌کوین Satoshi چگونه کار می‌کند؟

Satoshi BTCs یک برنامه استخراج ارز دیجیتال است که در آن کاربران به عنوان ماینرها بیت‌کوین (BTC) را به عنوان مشوق دریافت میکنند و هر زمان که بخواهند برداشت می‌کنند. اپ استخراج بیت‌کوین از ۴۰ میلیون دانلود در سراسر جهان فراتر رفته است و بیش از ۱۰ میلیون دلار بیت‌کوین به شرکت‌کنندگان از طریق BTC Giveaway، Mining Rewards و… داده است.

اگر Satoshi تمام توکن‌ های خود را بفروشد، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر Satoshi تصمیم بگیرد تمام توکن‌ های خود را بفروشد، احتمال اینکه هیچ اتفاقی نیفتد، زیاد است.

چرا Satoshi پنهان شده است؟

هویت واقعی خالق بیت‌کوین، که با نام ناکاموتو شناخته می‌شود، ناشناخته باقی مانده است. دلایل زیادی برای ناشناس ماندن وی وجود دارد؛ مثل تمرکززدایی، اخلاق، امنیت شخصی و توطئه‌های سیا.

آیا Satoshi زنده است؟

در طول سال‌ها، تعداد زیادی از کارگاه‌ ها کشف هویت مخترع را مأموریت خود کرده‌اند. اگرچه، احتمالاً ناکاموتو فوت کرده است و دلایل زیادی وجود دارد که مردم معتقدند مخترع بیت‌کوین دیگر در بین ما نیست.
۵/۵ - (۳ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا