ساتوشی ناکاموتو بیش از یک نفر بوده است

از زمان پیدایش بیت کوین، هویت خالق آن، ساتوشی ناکاموتو، در هاله عمیقی از ابهام باقی مانده است و به یکی از جذاب‌ترین معماهای تمام دوران تبدیل شده است. در حالی که بسیاری از دلالان یک نابغه منفرد را پشت سر آغاز آن تصور می‌کنند، قابل قبول است که این معمار ناشناس در واقع یک موجودیت جمعی باشد. شواهد قانع‌کننده‌ای را بررسی می‌کنیم که نشان می‌دهد این احتمال وجود دارد که مغز متفکر ایجاد بیت کوین واقعاً یک گروه باشد نه یک فرد.

 

حقایق بسیاری نشان می‌دهد که خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، ممکن است افراد متعددی باشد

در سال‌های اخیر، مجموعه‌ای از مقالات با عنوان Many Facts Satoshi series منتشر شده است. این قطعات مجموعه‌ای از شواهد را ارائه می‌کنند که هویت احتمالی خالق گریزان بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو را نشان می‌دهد. افرادی مانند پل لو روکس، سرگئی نظروف، دوریان ناکاموتو و هال فینی در این ترکیب حضور دارند.

 

علاوه بر این، این مجموعه داستانی را نیز به نمایش می‌گذارد که احتمال اینکه مخترع بیت کوین دوباره ظاهر شود را در نظر می‌گیرد. در حالی که بخش اعظم این مقالات چهره‌های فردی را مورد توجه قرار می‌دهند، شواهد قانع کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد ساتوشی ناکاموتو ممکن است یک موجودیت واحد نباشد، بلکه یک مجموعه باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا