متوسط

سندباکس چیست؟ آموزش کامل بازی Sandbox، آپدیت ۲۰۲۳

فهرست محتوا پنهان کردن فهرست

بازی SandBox

سندباکس یک بازی ویدیویی متاورسی جذاب است که گیم پلی آن خلاقیت بالایی برای تعامل کاربران با یکدیگر و بازی فراهم کرده است. نمی‌توان هدف مشخصی برای بازی‌کردن و فعالیت در این بازی تعیین کرد اما فضای این بازی آنقدر خلاقانه طراحی شده است که به صورت نامحدود می‌توانید به فعالیت‌های مختلف بپردازید و تمامی محدودیت‌های دنیای واقعی را در این بازی پشت سر بگذارید.

بازی سندباکس را می‌توان در دسته بازی‌های Open World قرار داد زیرا در این بازی، گیمر توانایی انجام هر کاری را دارد و فارغ از محدودیت می‌تواند به هر فعالیتی بپردازد و در تمام فضاهای بازی حضور داشته باشد.

شاید اولین باری که وارد این بازی شوید خاطرات بازی‌هایی همچون The Sims، GTA و MineCraft برای شما زنده شود زیرا در این بازی‌ها هم می‌توانستید دنیا خود را بسازید و شخصیت خود را همانطور که دلتان می‌خواست طراحی کنید.

بازی SandBox مبتنی بر بلاکچین اتریوم می‌باشد و به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌های دلخواه خود را در درون بازی ایجاد کنند و به لطف NFT ها، این امکان وجود دارد که مالکیت کامل دارایی‌های درون بازی را در اختیار داشته باشید و در عین حال این دارایی‌ها را معامله کنید و در ازای آن پول واقعی به دست آورید.

در بازی‌های سنتی حقوق کاربر محدود است و کسب درآمدی از این طریق نخواهید داشت اما در بازی سندباکس علاوه بر سرگرمی و گشت و گذار در دنیای این بازی می‌توانید به کسب درآمد بپردازید و مالکیت دارایی‌های با ارزش خود را داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به بررسی متاورس سندباکس و جزئیات مربوط به این بازی بپردازیم پس تا پایان این مقاله جذاب همراه ما باشید.

برای دیدن لیست بازی‌‌های دیگر و کسب اطلاعات بیشتر، مقاله بازی های NFT را مطالعه نمایید.

 

تاریخچه بازی سند باکس

The SandBox به معنی جعبه شنی است و نام این بازی از جعبه شنی‌هایی گرفته شده است که کودکان از آن برای ساخت مجسمه‌های شنی در ساحل استفاده می‌کنند، سند باکس اولین بار در سال ۲۰۱۲ به عنوان یک بازی برای تلفن همراه ساخته شد و تیم سازنده ادعا می‌کند این بازی تلفن همراه بیش از ۴۰ میلیون بار دانلود شده است.

سندباکس19

در سال ۲۰۱۸ درست زمانی که بازی دسنترالند راه‌اندازی شد، بازی سندباکس توسعه نسخه بلاکچینی خود را آغاز کرد، در اوایل سال ۲۰۲۰ فروش عمومی Land یا زمین‌های این بازی که در قالب NFT بودند آغاز شد، هدف از انتقال این بازی از حالت سنتی به بلاکچین این بود که به کاربران مالکیت بیشتری در بازی بدهد و مشارکت هر کاربر در دنیای باز این بازی افزایش پیدا کند، چیزی که در بازی‌های سنتی اینچنینی دیده نمی‌شد. در ادامه به معرفی بعد‌های مختلف این بازی و نحوه شروع این بازی خواهیم پرداخت.

 

اکوسیستم بازی سندباکس

همانطور که در بالا اشاره کردیم در این بازی می‌توانید هر آنچه که می‌خواهید را بدون محدودیت خلق کنید و بازی سندباکس برای این امر یک اکوسیستم کلی برای تولید محتوا و تضمین مالکیت برای جلوگیری از کپی رایت را در نظر گرفته است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

VoxEdit

این قسمت از اکوسیستم بازی سندباکس یک بازی جذاب است که با آن می‌توانید اشیا سه بعدی مانند انسان، حیوانات، وسایل نقلیه، شاخ و برگ، ابزار و اقلام مختلف را به صورت سه بعدی ایجاد کنید و تحرک را به آن‌ها اضافه کنید، وکسل پیکسل‌های سه بعدی مربعی شکل هستند و کاربران با استفاده از وکس ادیت می‌توانند به سرعت خلاقیت‌های خود را به نمایش بگذارند، پس از ساخت وکسل خود در این بازی می‌توانید اثر خود را به بازی سندباکس صادر کنید تا از این طریق بتوانید این اثر را به NFT تبدیل کنید.

مارکت پلیس سند باکس

مارکت پلیس بازی سند باکس یک بازار NFT است که در آن می‌توانید به خرید، فروش و معامله آثار NFT مختلف بپردازید، همچنین کاربران می‌توانند آثاری را که در وکسل ادیت ساخته‌اند برای فروش در این بازار قرار دهند. هر چه خلاق‌تر باشید آثار شما خواهان بیشتری خواهد داشت.

اکوسیستم بازی سندباکس

 

Game Maker بازی سندباکس

Game Maker بازی سندباکس به هر کاربری اجازه ساخت بازی سه بعدی به صورت رایگان را می‌دهد، به لطف ابزار‌های اسکریپت در دسترس برای ایجاد بازی‌های سه بعدی، در چندین دقیقه و بدون کد نویسی می‌توانید بازی‌های جذاب و خیره کننده‌ای را خلق کنید. سازندگان بازی سهم مهمی در دنیای سندباکس دارند و باعث ایجاد خلاقیت بیشتر و تعامل بیشتر کاربران با دنیای سندباکس می‌شوند.

 

سندباکس، بازی مبتنی بر بلاکچین اتریوم

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم سندباکس یک بازی مبتنی بر بلاکچین اتریوم است، سندباکس برای اقتصاد خود از توکن‌های مختلفی استفاده می‌کند و کاربران با این ارز‌های دیجیتال می‌توانند تعامل بهتری با فضای بازی و کاربران دیگر داشته باشند. در این قسمت به معرفی توکن‌ها و NFTهای این بازی می‌پردازیم.

سندباکس18

توکن SAND

این توکن بر بستر اتریوم ساخته شده و به عنوان ارز حکومتی این بازی معرفی می‌شود که در معاملات مربوط به این اکوسیستم نقش مهمی دارد.

زمین

Land یا زمین محل‌هایی بر روی متاورس سندباکس هستند که بازیکنان آن را می‌خرند و بر اساس سلیقه و اهداف خود آن را می‌سازند. استاندارد زمین‌ها ERC721 است.

دارایی‌ها

Assets یا دارایی‌ها محتواهایی هستند که توسط کاربران ایجاد شده‌اند ، آن‌ها با استاندارد ERC-1155 هستند و می‌توان آن‌ها را در بازار معامله کرد، کاربرد اصلی این محتواها برای ساخت بازی در Game Maker است. در ادامه به بررسی دقیق هر کدام از این توکن‌ها خواهیم پرداخت.

سندباکس2

 

Land یا زمین در سندباکس

LAND، همان قطعه زمین‌های دیجیتالی، املاک و مستغلات هستند که بازیکنان برای ایجاد تجربیات تعاملی برای خرید آن‌ها اقدام می‌کنند. زمانی که یک زمین می‌خرید می‌توانید آن را با بازی و دارایی‌های مختلف پر کنید تا منجر به تعامل و ارتباط بهتر شما با دنیای پیرامون بازی و کاربران دیگر شود. زمین‌ها بر روی بلاکچین اتریوم قرار دارند و همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم استاندارد مربوط به آن‌ها ERC721 است.

سندباکس4

در مجموع تعداد ۱۶۶,۴۶۴ زمین یا LAND در پروژه سندباکس وجود دارد که همه آن‌ها در نقشه SandBox Metaverse قرار خواهند داشت. دو حالت کلی در نقشه متاورس سندباکس وجود دارد که اولی LAND است، هر لند یا زمین دارای ابعاد ۹۶ در ۹۶ متر در دنیای بازی خواهند بود، این زمین‌ها به اندازه‌ای بزرگ هستند که تجربه‌های کاملی از دنیای متاورس سندباکس را می‌توان در آن داشت اما آنقدر بزرگ نخواهد بود که مدیریت آن برای شما تبدیل به یک دغدغه شود.

 

Estate در بازی سندباکس

Estate ها ترکیبی از چندین زمین یا Land هستند و برای تیم‌هایی هستند که می‌خواهند تجربه بزرگتر و همه‌جانبه‌تری از متاورس سندباکس را به رخ بکشند. لند‌ها مرکز متاورس آپلند به شمار می‌روند زیرا به شما امکان بازی و کسب توکن را می‌دهند.

به طور معمول، ESTATE ها در اندازه های ۳×۳، ۶×۶، ۱۲×۱۲ و ۲۴×۲۴ هستند. ESTATE ها را می‌توان به راحتی به صورت مونتاژ شده خریداری کرد یا می‌توان آن‌ها را با ادغام زمین‌های ۱×۱ که در مجاورت یکدیگر هستند ایجاد کرد.

 

زمین های پریمیوم یا Permium Lands در بازی سندباکس

زمین‌های پریمیوم در مقایسه با زمین‌های معمولی مزایای بیشتری دارند. زمین‌های پریمیوم شرکای اصلی یا مراکز اجتماعی اطراف هستند. این بدان معناست که سرزمین‌‌های اطراف آن منطقه ترافیک بیشتری را از سوی بازیکنان تجربه می‌کنند.

بازیکنان از طریق این هاب‌‌های اجتماعی از طریق پورتال‌ها به متاورس می‌پیوندند و سپس به سمت خارج منشعب می‌شوند تا سرزمین‌های مجاور را کشف کنند. ترافیک بیشتر به معنای درآمد بالقوه بیشتر از طریق بازی‌های پرداختی یا اجاره زمین به توسعه دهندگان دیگر است.

یکی دیگر از مزایای داشتن ترافیک بیشتر این است که بازیکنان بیشتری تبلیغاتی را که روی بیلبورد زمین‌های ممتاز قرار داده شده است را مشاهده می کنند.

به طور بالقوه کسب درآمد اندکی برای مالک زمین پریمیوم از اجاره دادن فضای بیلبورد در زمین‌های خود به دیگران یا هدایت بازدیدکنندگان به فروشگاه آنلاین خود و غیره انجام می‌شود. وقتی زمین‌های پریمیوم در ابتدا فروخته می‌شوند، دارایی‌‌های انحصاری و با زمان محدود خواهند بود. با گذشت زمان، این دارایی‌‌ها به دلیل نایاب‌تر شدن، مورد پسند کلکسیونرها و طراحان بازی قرار می‌گیرند.

 

چه کارهایی را میتوان با داشتن زمین در سندباکس انجام داد؟

زمین یکی از مهم‌ترین اجزای متاورس سندباکس است که در آن می‌توانید تجربیات مربوط به متاورس سندباکس خود را منتشر کنید و به نمایش بگذارید، می‌توانید با آواتار خود در زمین‌ها به گشت و گذار بپردازید و از مزایای آن‌ها استفاده نمایید. زمین‌ها همچنان فرصت سرمایه گذاری و درآمدزایی بسیار مهمی هستند و از طریق آنها می‌توانید به کسب درآمد و سرگرم کردن خود بپردازید. در این قسمت قصد داریم شما را بیشتر با زمین‌های مجازی و قابلیت‌های آن در بازی سندباکس آشنا کنیم.

سندباکس5

تجربه میزبانی یا Hosting Experience

زمین‌ها در سندباکس میزبان تمامی تجربیاتی هستند که شما می‌توانید در فضای متاورس سندباکس داشته باشید، این تجربیات شامل بازی‌ها، گالری‌های هنری، گردهمایی‌ها، تور‌های تعاملی و گردشگری، تور‌های آموزشی و بسیاری از اینگونه موارد باشند، تنها محدودیتی که در مورد استفاده از زمین‌ها وجود دارد تخیل و ذهن شما است.

خلاقیت شما در متاورس سندباکس حد و مرز ندارد و استفاده‌های بی نهایتی می‌توانید از زمین‌ها داشته باشید، اگر شما صاحب این خلاقیت‌ها باشید می‌توانید این جاذبه‌های درون زمین‌ها را رایگان در اختیار عموم قرار دهید یا در ازای آن SAND دریافت کنید.

تجربه بازدید و بازی یا Visiting and playing Experince در بازی سندباکس

همانطور که می‌توانید میزبان باشید و بازدید کننده جذب کنید، می‌توانید به عنوان بازدید کننده به قسمت‌های مختلف متاورس سندباکس بروید و  تجربیات مختلفی در فضاهای مختلف داشته باشید. می‌توانید بازی‌های مختلف درون این متاورس را انجام دهید، به گالری‌های هنری بروید، از محل‌های خاص بازدید کنید و به تعامل با افراد درون بازی بپردازید. برخی از این بازدید‌ها ممکن است رایگان باشند و برخی دیگر نیاز به توکن SAND داشته باشند. به هر چیزی که علاقه داشته باشید فضای جذاب متاورس سندباکس شما در خودش غرق خواهد کرد.

مسابقات و رویداد ها در بازی سندباکس

زمین یا Land ها به عنوان مکانی برای برگزاری رویداد‌ها و مسابقات هستند، کاربران در زمین‌ها به برگزاری رویداد‌ها و مسابقات می‌پردازند. در صورتی که در مسابقات برنده شوید می‌توانید مقداری ارز SAND کسب کنید که این پاداش برنده شدن شما در این مسابقات است.

همچنین می‌توانید در رویداد‌هایی همانند کنسرت‌ها یا گردهمایی شرکت کنید که در زمین‌ها برگذار می‌شود یا حتی می‌توانید کنسرت را در زمین خود میزبانی کنید، همه چیز به خود شما بستگی دارد.

اجاره زمین ها

اگر مالک زمین هستید می‌توانید آن را به افراد دیگر اجاره بدهید، این مسئله به افرادی که در متاورس سندباکس زمین ندارند اجازه تجربه میزبانی و گسترش زمین‌ها را می‌دهد، حتی این امکان برای آن‌ها فراهم می‌شود که تولید محتوای خود در این متاورس را بدون خرید زمین انجام دهند. صاحبان زمین هم از طریق اجاره بها می‌توانند درآمد کسب کنند.

Collaboration زمین ها در بازی سندباکس

صاحبان زمین می‌توانند با تولید کنندگان محتوا همکاری کنند و در کنار هم زمین‌های خود را گسترش دهند، این همکاری می‌تواند منجر به ساخت آثار فوق العاده خاص و جذاب در متاورس سندباکس شود.

کشاورزی یا Farm کردن جم در زمین ها

Gem و Catalyst ها در بازی سندباکس یک نشانه بسیار مهم و ضروری هستند که طراحان علاقه بسیاری به آن‌ها دارند، با استیک کردن ارز SAND در زمین‌ها می‌توانید جم به دست آورید و آنها را در بازار این بازی به فروش برسانید.

اجاره فضای تبلیغاتی

می‌توانید از زمین خود به عنوان فضای تبلیغاتی استفاده کنید یا زمین‌های خود را برای استفاده تبلیغاتی به دیگر کاربران اجاره دهید، کاربران از فضای تبلیغاتی زمین شما برای تبلیغ کسب و کار یا دارایی خود استفاده می‌کنند و در ازای آن به شما اجاره‌بها پرداخت می‌کنند، زمین‌های پرمیوم بهترین روش برای این نوع درآمد غیر فعال هستند، زیرا به طور کلی با ترافیک بیشتری روبرو می‌شوند.

مشارکت در DAO

اگر مالک زمین در بازی باشید می‌توانید در رویداد‌های مربوط به DAO بازی سندباکس مشارکت کنید و در آینده این بازی مفید واقع شوید زیرا دارندگان زمین و نشان‌های دیگر می‌توانند در رای گیری‌ها شرکت کنند و در تصمیم گیری‌های مربوط به آینده دخیل باشند.

 

آیا موقعیت مکانی زمین شما در بازی سندباکس مهم است؟

سرزمین‌هایی که به زمین‌های مهم یا مراکز اصلی نقشه نزدیک‌تر هستند از ترافیک بیشتری برخوردار بوده و گیمر‌های بیشتری در آن قسمت‌ها تردد دارند که همین مسئله به معنی کسب درآمد بیشتر از طریق زمین و فعالیت‌های مربوط به آن خواهد بود. این زمین‌ها همان زمین پرمیوم یا ممتاز هستند که بر روی نقشه مشاهده خواهید کرد.

 

آیا انجام بازی های متاورس سندباکس پولی است؟

سازنده بازی تصمیم می‌گیرد که یک بازی پولی باشد یا آن را به صورت رایگان عرضه کند، اما در این بین اگر به بازی پولی‌ای علاقه داشتید می‌توانید بازی‌های رایگان را انجام دهید و ارز SAND به دست آورید، سپس این ارز را برای بازی‌های پولی مورد علاقه خود استفاده کنید.

سندباکس6

 

چه قدر میتوان از بازی یا بازدید کننده زمین پول دریافت کرد؟

اگر شما سازنده بازی یا خالق آثار درون زمین خود هستید می‌توانید انتخاب کنید که سایر کاربران به صورت رایگان بازی شما را تجربه کنند یا به صورت رایگان از محتوای داخل زمین شما بازدید نمایند. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که برای بازدید یا بازی کردن هزینه دریافت کنید اما به یاد داشته باشید مبلغی که دریافت می‌کنید باید نسبت به کیفیت محتوا و بازی شما باشد و رقابتی ماندن در قیمت‌ها را همواره به یاد داشته باشید.

اگر در زمین خود بازی داشته باشید و آن را به صورت رایگان ارائه دهید می‌تواند باعث بالا رفتن بازدید زمین شما شود و همین مسئله در پیشرفت شما تاثیر گذار خواهد بود.

 

ارز SAND، توکن سندباکس

ارز SAND همان ارز بازی سندباکس است که نقش مهمی در این بازی ایفا می‌کند، این ارز دیجیتال در ماه اوت سال ۲۰۲۰ بر بستر اتریوم راه‌اندازی شد و تمامی تراکنش‌های درون بازی توسط این ارز انجام می‌شود، تعداد کل توکن‌های قابل عرضه برای این ارز دیجیتال برابر با ۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد می‌باشد که در حال حاضر تعداد ۱,۹۳۴,۹۳۱,۹۲۶ واحد از آن در حال گردش است. SAND توکن حکومتی این بازی بوده و کاربرد‌های بسیاری دارد که در ادامه به معرفی تمامی کاربردهای آن خواهیم پرداخت.

سندباکس17

دسترسی به SandBox

برای خرید تجهیزات، سفارشی سازی و اینگونه موارد شما نیاز به ارز SandBox خواهید داشت، از این توکن حکومتی برای خریدن زمین‌ها، دارایی یا Assets و استیک کردن برای کسب سود استفاده می‌شود و معاملات این موارد با توکن SAND انجام خواهد شد. همچنین برای خرید جم و آپلود دارایی‌های مختلف در بازار از این ارز دیجیتال استفاده می‌شود، هرجا که نیاز به پرداخت یا معامله باشد توکن SAND نیز به عنوان عنصر اصلی عمل خواهد کرد.

Governance یا حاکمیت

همانطور که متوجه هستید ارز سندباکس یک توکن حکومتی است و نقش مهمی در سازمان خود مختار غیر متمرکز یا SandBox DAO دارد، کاربران با استفاده از این ارز در تصمیم‌گیری‌های مربوط به پلتفرم شرکت می‌کنند و با استفاده از حق رای خود می‌توانند بر قسمت‌های کلیدی و مهم بازی تاثیر‌گذار باشند.

استیک کردن

با استفاده از این ارز دیجیتال می‌توانی درآمد غیر فعال داشته باشید و این درآمد از طریق استیک کردن خواهد بود. همچنین استیک کردن ارز SAND تنها راه برای کسب جم و کاتالیزور‌های داخل بازی است که در ساخت Assets یا دارایی‌ها نقش مهمی دارند.

۵ درصد از تراکنش‌های مربوط به این توکن جمع آوری خواهد شد که ۵۰ درصد از این درآمد‌ها به عنوان پاداش به کسانی که این توکن را استیک کرده‌اند واگذار می‌شود و ۵۰ درصد دیگر در اختیار Foundation یا بنیاد قرار خواهد گرفت.

Foundation یا بنیاد

بنیاد سند باکس نقش مهمی در توسعه و پیشرفت این بازی دارد. ارائه کمک‌های بلاعوض برای تشویق کاربران در جهت تولید محتوا‌های با کیفیت‌تر و تولید بازی‌های بیشتر در این پلتفرم از جمله مسئولیت‌های مربوط به بنیاد این بازی است، تا به امروز تعداد زیادی از بازی‌ها توسط این بنیاد تامین مالی شده‌اند و بسیاری از هنرمندان برای خلق محتواهای با کیفیت‌تر NFT از کمک‌های این بنیاد بهره‌مند شده‌اند. هر چه بازی‌ها و محتواهای با کیفیت‌تری تولید شود ارزش کلی متاورس سندباکس افزایش بیشتری پیدا خواهد کرد.

سندباکس7

 

خرید ارز SAND

امکان خرید توکن SAND از صرافی‌های غیر متمرکز و متمرکز فراهم است، اگر به خرید از صرافی‌های متمرکز علاقه دارید می‌توانید از طریق صرافی‌های Binance، KuCoin، Kraken، Bitfinex، Gemini، Bittrex، OKX، Huobi، Bybit، Gate.io، CoinEX و MEXC اقدام کنید. اگر به خرید از صرافی‌های غیر متمرکز علاقمند هستید پیشنهاد می‌شود خرید خود را از طریق صرافی Uniswap انجام دهید.

 

Gem در بازی سندباکس

جم‌ها یک توکن ابزاری مربوط به درون بازی هستند که در هنگام استفاده سوزانده می‌شوند و ویژگی‌های دارایی شما را مشخص خواهند کرد، هر چه ویژگی دارایی شما بیشتر باشد کاربرد بیشتری در متاورس سندباکس خواهند داشت و مفید‌تر خواهند بود به همین دلیل از ارزش بالاتری برخوردار می‌شوند.

هر یک جم می‌تواند ۲۵ Ponit را به دارایی شما اضافه کند و با استفاده از کاتالیست می‌توانید تا ۱۰۰ Point یا Attributes را اضافه کنید و بهبود بخشید. برای به دست آوردن جم باید توکن SAND خود را در زمین یا لند استیک کنید یا می‌توانید جم‌ها را از بازیکنان دیگر در بازار NFT سندباکس خریداری کنید. در زیر می‌توانید تصویر مربوط به جم‌ها را مشاهده کنید.

سندباکس8

 

کاتالیست در بازی سندباکس

کاتالیست‌ها هم یک نوع توکن ERC20 هستند که در هنگام استفاده سوزانده می‌شوند و سطح و کمبود دارایی‌های شما را مشخص میکنند، کاتالیست‌ها سوکت‌های خالی‌ای هستند که در آن‌ها جم قرار می‌گیرد، کاتالیست‌ها به چهار سطح Common، Rare، Epic و Legendary دسته‌بندی می‌شود. پس از آپلود کردن Asset ها از طریق VoxEdit در بازار سندباکس و تکمیل جزئیات مربوط به نام و توضیحات، می‌توانید جم و کاتالیست را برای دارایی خود تعریف کنید و از آن‌ها استفاده کنید.

 

سایت سندباکس

همانطور که در بالا اشاره کردیم سندباکس یک بازی متاورسی سه بعدی غیر متمرکز است که به کاربران اجازه می‌دهد محتوای وکسلی تولید کنند و با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند. برای دسترسی به تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌های این دنیای متاورسی باید به وبسایت این بازی یعنی sandbox.game مراجعه کنید تا بتوانید خود را در دنیای این بازی قرار دهید و به کسب درآمد یا سرگرمی از طریق این بازی بپردازید.

 

دانلود بازی متاورس سندباکس

بازی سندباکس برای تمامی افراد قابل دسترسی بوده و شما می‌توانید با مراجعه به وبسایتی که در بالا به آن اشاره کردیم این بازی را برای سیستم عامل‌های ویندوز و مک دانلود کنید. پس از دانلود و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می‌توانید وارد دنیای این بازی شوید و از کاوش در این دنیای جذاب متاورسی لذت ببرید، در ادامه به نحوه شروع و ثبت نام در این بازی نیز اشاره خواهیم کرد.

 

دانلود بازی سندباکس برای اندروید

در بالا به نحوه دانلود این بازی اشاره کردیم اما لازم به ذکر است که بازی سندباکس فقط در نسخه‌های ویندوز و مک به بازار عرضه شده است و دسترسی به دنیای این بازی از طریق بازی‌های اندروید IOS امکان‌پذیر نمی‌باشد. تا کنون هیچ گونه اخباری از طرف تیم توسعه دهنده این بازی مبنی بر ساخت نسخه‌های اندروید و IOS نیز اعلام نشده است.

 

ساخت اکانت در بازی سندباکس

اولین مرحله برای ساخت اکانت ورود به وبسایت مربوط به این بازی است که در بالا به آن اشاره کردیم، پس از ورود به وبسایت بر روی گزینه Create Account بزنید تا ثبت نام آغاز شود. پس از کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه زیر خواهید شد.

سندباکس9

همانطور که مشاهده می‌کنید روش‌‎های مختلفی برای ورود به حساب کاربردی موجود است، می‌توانید گزینه Connect My Wallet را انتخاب کرده و حساب خود را از طریق کیف پول خود ثبت کنید. پس از کلیک بر روی گزینه کیف پول از شما خواسته می‌شود کیف پول مد نظر خود را انتخاب کنید.

اگر هنوز نمی‌خواهید کیف پول خود را متصل کنید می‌توانید از طریق Gmail در این بازی ثبت نام کنید و این روش با وارد کردن حساب Gmail و رمز عبور شما خواهد بود. نگران نباشید اگر با Gmail هم ثبت نام کنید بعدا می‌توانید کیف پول خود را به این بازی متصل کنید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. پس از وارد کردن رمز عبور، Gmail و انتخاب نام کاربری برای این بازی حساب کاربری شما آماده خواهد بود و ثبت نام به همین سادگی است.

 

چرا باید کیف پول خود را به بازی سندباکس متصل کنیم؟

همانطور که متوجه شدید ساز و کار اقتصاد این بازی با استفاده از ارز‌های دیجیتال و فناوری بلاکچین است به همین دلیل برای درگیر شدن کامل با این بازی و حفط دارایی‌های دیجیتال نیاز است که یک کیف پول ارز دیجیتال برای این بازی داشته باشید تا آن را به این بازی متصل کنید.

برای خرید و فروش دارایی‌های درون بازی یا پرداخت کارمزد‌ها نیاز به توکن SAND دارید، همچنین برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال درون این بازی همانند آواتارها، زمین یا Land و موارد دیگر نیاز به این کیف پول خواهید داشت. در ادامه به نحوه ساخت حساب با استفاده از کیف پول نیز اشاره می‌کنیم.

 

ساخت حساب کاربری در بازی سندباکس با کیف پول

پس از وارد شدن به وبسایت این بازی و کلیک بر روی گزینه Create Account با گزینه زیر مواجه خواهید شد.

سندباکس10

پس از کلیک بر روی این گزینه با صفحه جدیدی مواجه خواهید شد که در این صفحه می‌توانید کیف پول مورد نظر خود را انتخاب کنید، پیشنهاد ما هم کیف پول متامسک است.

سندباکس11

پس از انتخاب کیف پول مورد نظر درخواست تائید اتصال از شما خواسته می‌شود که پس از تائید مراحل، اتصال شما برقرار شده است و می‌توانید با کیف پول خود وارد حساب شوید اما اگر با جیمیل خود ثبت نام کرده‌اید و می‌خواهید الان کیف پول خود را متصل کنید در ادامه به آن نیز اشاره خواهیم کرد. دقت کنید که پس از اتصال کیف پول به حساب، امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت.

 

اتصال کیف پول به حساب پس از ثبت نام در بازی سندباکس

پس از اینکه با جیمیل حساب خود را ثبت نام کردید، می‌توانید وارد قسمت Profile در این بازی شوید، پس از ورود به پروفایل خود بر روی گزینه Connect Your Wallet بزنید.

سندباکس12

لیستی از کیف پول‌ها برای شما نمایان می‌شود، با کلیک بر روی کیف پول مورد نظر و طی کردن مراحل تائید اتصال کیف پول شما به این بازی انجام می‌شود. در ادامه به بررسی نقشه این بازی اشاره خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد MetaMask پیشنهاد می‌شود از مقاله کیف پول متامسک بازدید نمائید.

 

نقشه بازی سندباکس

در سمت چپ صفحه اصلی بازی می‌توانید گزینه Map را مشاهده کنید که نشان دهنده نقشه بازی است، پس از کلیک بر روی این گزینه با سه حالت کلی از نقشه مواجه خواهید شد. این سه حالت شامل Play، Buy و Explore است که با استفاده از این سه حالت می‌توانید جزئیاتی که به دنبالش هستید را به راحتی بر روی نقشه این بازی پیدا کنید.

اگر به دنبال حالت‌های بازی و بازی‌های مختلف هستید با کلیک کردن بر روی Play می‌توانید جزئیات مربوط به حالت بازی را بررسی کنید که شامل ویژگی‌های مختلفی است.

حالت بعدی حالت BUY می‌باشد، در این حالت از نقشه می‌توانید جزئیات مربوط به خرید زمین‌ها را بررسی کنید که این حالت نیز دارای قسمت‌های مختلفی است که برای کاوش راحت‌تر در نقشه طراحی شده است.

در حالت Explore هم می‌توانید به کاوش در نقشه بازی بپردازید و تمام قسمت‌های روی نقشه را بدون محدودیت کاوش کنید حتی می‌توانید برای زمین‌هایی که فروشی نیستند هم پیشنهاد بگذارید شاید با پیشنهاد شما موافقت شد.

 

چگونه در سندباکس از مپی به مپ دیگری برویم؟

آیا بازیکنان می‌توانند آزادانه در سراسر جهان پرسه بزنند تا سرزمین ها و املاک دیگر را کشف کنند؟ بازیکنان می‌توانند به لبه سرزمینی که در حال حاضر در آن هستند بروند و به هر یک از LANDS مجاور بپرند. بازیکن از طریق نقطه ی آغاز (Spawn points) که توسط مالک LAND (یا به طور پیش فرض در مرکز است) وارد زمین می‌شود و می‌تواند با راه رفتن به هر یک از لبه‌ها به زمین بعدی بپرد. همانطور که تصویر زیر نشان می‌دهد.

سندباکس13

 

پورتال در بازی سندباکس

پورتال‌ها دستگاه‌هایی هستند که به بازیکنان اجازه می‌دهند به متاورس متصل شوند و مسافت‌های زیادی را بین سرزمین‌ها، ESTATE ها و هاب‌های اجتماعی طی کنند. آن‌ها را به عنوان یک سیستم مترو یا شاید دروازه ستاره‌ای در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که پورتال‌ها دارایی نیستند. سندباکس14

در ابتدا، این پورتال‌‌ها در زمین‌‌های متعلق به Sandbox یا شرکا وجود خواهند داشت. در نهایت ممکن است گسترش بیشتری پیدا کنند، به عنوان مثال، اجازه سفر سریع به گوشه‌های نقشه را می‌دهند. املاک دارای پورتال، دارای نماد آبی در گوشه سمت راست بالای تصویر کوچک خود در نقشه LAND خواهند بود.

سندباکس15

 

مارکت پلیس بازی Sandbox

بازار یا مارکت پلیس مکانی است که شما در آن قادر خواهید بود که دارایی‌هایی مانند زمین، Assets، جم و دیگر دارایی‌های مربوط به این بازی را خریداری کنید، هنرمند آن Voxel می‌توانند دارایی‌های خود را به بازار آپلود کنند و برای فروش قرار دهند. در این بازار تمام دارایی‌هایی که معامله می‌شوند در قالب NFT هستند و دارایی‌هایی که در این بازار آپلود می‌شوند هم به NFT تبدیل می‌شوند.

سندباکس16

بازار سندباکس در تاریخ ۳۰ مارس سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد، برای هر معامله ۵ درصد مالیات دریافت می‌شود و این مبلغ به صندوق Game Maker Fund واریز می‌شود تا برای حمایت از بازی‌سازان صرف شود.

 

کسب درآمد از بازی سندباکس

سندباکس یکی از بهترین بازی‌هایی است که تا کنون در بلاکچین ساخته شده است، یک دنیای سرگرم کننده و بدون محدودیت که در آن علاوه بر سرگرمی می‌توانید به کسب درآمد هم بپردازید. در این قسمت به روش‌هایی که می‌توان از این بازی به کسب درآمد پرداخت اشاره می‌کنیم.

ساخت و فروش NFT

همانطور که در بالا اشاره کردیم می‌توانید با برنامه‌ها و روش‌های مختلفی به ساخت آثار هنری و NFT های مختلف بپردازید و آنها را در بازار سندباکس یا بازار های NFT خارج از بازی از جمله OpenSea به فروش برسانید. آواتارها، تجهیزات، دارایی‌ها، زمین‌ها و بسیاری از موارد دیگر درون بازی همگی NFT هستند.

برخی از NFT ها مانند زمین یا Land از ارزش بالاتری نسبت به بقیه NFT ها برخوردار بوده و برخی دیگر دارای قیمت کمتری هستند. به لطف فناوری بلاکچین NFT های این بازی چه در درون و چه در بیرون این بازی ارزشمند بوده و قابل استفاده می‌باشند، بله همین دلیل می‎‌توانید به عنوان یک روش کسب درامد به آن‌ها نگاه کنید.

راه‌های به دست آوردن ارز Sand

در بالا درمورد ارز SAND و جزئیات مختلف آن صحبت کردیم، برای به دست آوردن ارز SAND می‌توانید ماموریت‌های داخل بازی را انجام دهید، همچنین می‌توانید مرحله بالا را طی کنید و ارز SAND را در ازای NFT های خود به دست آورید. همچنین با اجاره دادن زمین یا کسب درآمد از طریق بازی کردن هم می‌توانید این ارز دیجیتال را به دست آورید. از ابتدای مقاله به معرفی روش‌های مختلف کسب ارز سند اشاره کرده‌ایم که با مطالعه می‌توانید از این روش‌ها مطلع شوید.

استیک کردن توکن SAND

برای به دست آوردن توکن‌های بیشتر می‌توانید ارز SAND خود را استیک کنید، استیک کردن ارز SAND چه در داخل و چه در خارج از بازی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید با این راه به کسب درآمد بپردازید بدون اینکه نیاز به فعالیت خاصی باشد.

اگر به این گونه بازی‌های متاورسی علاقمند هستید پیشنهاد می‌شود از مقاله بازی دسنترالند بازدید نمائید.

 

جمع‌بندی

سندباکس یه دنیای مجازی غیر متمرکز است که یک چشم انداز اولیه از اینکه متاورس چگونه به نظر خواهد رسید را به ما ارائه می‌کند، به لطف فناوری بلاکچین فرصت‌های بیشمار و امیدوار کننده‌ی بسیاری برای گیمرها، طراحان و تولید کنندگان محتواهای مختلف در این بازی ایجاد شده است تا از این طریق بتوانند به کسب درآمد و سرگرمی بپردازند، در بالا به بررسی این بازی و موارد مربوط به آن پرداختیم، امیدواریم با این مقاله به بهترین شکل بتوانید از این بازی بهره ببرید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا