اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

تحریم دو فین تک نیجریه ای!

بانک مرکزی کنیا (CBK) در نامه‌ای خطاب به مدیران عامل موسسات مالی، اعلام کرده است که موسسات مالی فعال در این کشور باید از معامله با دو فین‌تک نیجریه‌ای، فلاترویو و چیپر کش، دست بردارند. در این نامه، پاتریک نجوروگ، مدیر CBK و آژانس بازیابی دارایی (ARA) تکرار می‌کنند که این دو شرکت مجوز فعالیت در کنیا را ندارند.

 

درگیری فلاترویو و چیپر با CBK

بانک مرکزی کنیا (CBK) به موسسات مالی در این کشور دستور داده است که از معامله با دو استارت آپ فین تک نیجریه ای فلاترویو و چیپر کش خودداری کنند. این دستور تقریباً ۲۴ ساعت پس از آن صادر شد که پاتریک نجوروگ، رییس CBK به خبرنگاران گفت که این دو نهاد مجوز فعالیت در کنیا را ندارند.

 

قبل از اعلام CBK، یک دادگاه عالی در کنیا حکم داده بود که حساب‌های بانکی Flutterwave مسدود شود تا راه را برای تحقیقات در مورد فعالیت‌های غیرقانونی ادعایی غول فین‌تک باز کند. حکم دادگاه متعاقباً به آژانس بازیابی دارایی کنیا (ARA) اجازه داد تا دسترسی Flutterwave را به بیش از ۵۰ حساب بانکی که طبق گزارش ها نزدیک به ۶۰ میلیون دلار در اختیار دارند، مسدود کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا