تحریم شدن آدرس‌های ایرانی توسط OFAC

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری (OFAC) به‌روزرسانی فهرست اتباع ویژه تعیین شده (فهرست SDN OFAC) را منتشر کرده است که در آن تعدادی از افراد ایرانی نیز فهرست شده اند. این فهرست همچنین هفت آدرس بیت کوین را نشان می‌دهد که ظاهراً با اتباع ایرانی مرتبط هستند.

 

۷ آدرس ایرانی بیت کوین به لیست SDN اضافه شدند

به دنبال ممنوعیت میکسر اتریوم Tornado Cash توسط ناظر اداره خزانه‌داری، OFAC، OFAC یک به‌روزرسانی جدید SDN List را در ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۲ منتشر کرد. به روز رسانی SDN List دو شرکت خاص و ده نفر را به فهرستش اضافه می‌کند که ایرانی هستند.

 

علاوه بر ده فرد و دو شرکت ذکر شده، تقریباً هفت آدرس BTC نیز ذکر شده است. برخی از آدرس‌های ذکر شده در گزارش OFAC هرگز حتی یک سپرده بیت کوین ندیده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا