قوانین استیبل کوین و NFT در سن لوئیس

سن لوئیس، یکی از استان‌های آرژانتین، لایحه‌ای را تصویب کرده است که به آن اجازه می‌دهد یک استیبل کوین مبتنی بر بلاکچین و وابسته به دلار منتشر کند. این لایحه، که همچنین صدور دارایی‌های هنری محلی را به عنوان NFT (توکن‌های غیرمثلی) تایید می‌کند، به دنبال امکان ارتقای توسعه اجتماعی و گنجاندن اقتصادی، فرهنگی و مالی با استفاده از بلاکچین است.

 

سن لوئیس لایحه توسعه بلاکچین را تصویب کرد

سن لوئیس، یک استان آرژانتین، اولین گام‌های خود را برای گنجاندن فناوری مبتنی بر بلاکچین به عنوان بخشی از فشار دیجیتالی خود برداشته است. قانونگذاران استان اخیراً لایحه‌ای را با شماره VIII-1085-2022 به نام نوآوری مالی برای سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی اجتماعی (Financial Innovation for Investment and Social Economic Development) تصویب کردند که بلاکچین را به عنوان ابزاری برای تقویت توسعه چندین حوزه در استان از جمله تولید معرفی می‌کند. ارزش‌گذاری و بهبود فرآیندهای حسابرسی.

 

به عنوان بخشی از این قانون، سن لوئیس به انتشار استیبل کوین وابسته به دلار خود فکر می‌کند. این توکن با نام دارایی دیجیتال پس‌انداز سان لوئیس (San Luis Savings Digital Asset) در دسترس همه شهروندان استان خواهد بود و ۱۰۰٪ در دارایی‌های مالی نقدی استان وثیقه خواهد شد. هنوز مشخص نیست که آیا این دارایی دیجیتال به عنوان ارز مورد استفاده قرار می‌گیرد یا صرفاً به عنوان نوعی اوراق قرضه عمل می‌کند، زیرا قوانین این قانون هنوز ایجاد نشده است.

 

 

این قانون همچنین مقرر می‌دارد که استان می‌تواند تا ۲ درصد از بودجه سالانه استان را صادر کند. قانون زنجیره‌ای را که این دارایی‌ها بر اساس آن صادر می‌شود مشخص نمی‌کند، اما تعیین می‌کند که آنها از طریق حساب‌های کیف پول مختلف بین کاربران قابل انتقال خواهند بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا