سامسونگ، فعال‌ترین سرمایه‌گذار در کریپتو و بلاکچین

بین سپتامبر ۲۰۲۱ و اواسط ژوئن ۲۰۲۲، سامسونگ در ۱۳ شرکت رمزنگاری و بلاکچین سرمایه‌گذاری کرد و بدین ترتیب این شرکت کره جنوبی فعال‌ترین شرکت در بین ۴۰ شرکت برتر شد. از سوی دیگر، شرکت مادر گوگل، آلفابت، در صدر گروه شرکت‌های برتری است که در بزرگترین دوره‌های تامین مالی شرکت کرده‌اند.

 

۴۰ شرکت ۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری میکنند

بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت تحقیقاتی Blockdata از سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های بلاک‌چین و کریپتو توسط شرکت‌های برتر بین سپتامبر ۲۰۲۱ تا اواسط ژوئن ۲۰۲۲، غول الکترونیک کره جنوبی، سامسونگ، فعال‌ترین شرکتی بود که در ۱۳ شرکت سرمایه‌گذاری کرده بود. United Overseas Bank که در ۷ شرکت سرمایه گذاری کرده است، در رتبه بعدی فعال‌ترین شرکت‌ها قرار دارد و دو غول خدمات مالی آمریکایی سیتی گروپ (۶) و گلدمن ساکس (۵) پس از آن قرار دارند.

 

همانطور که در تجزیه و تحلیل نشان داده شده است، تعداد استارت‌آپ‌های رمزنگاری یا بلاکچینی که توسط سامسونگ، United Overseas Bank، سیتی گروپ و گلدمن ساکس تامین مالی شده اند در دوره مورد بررسی، نزدیک به نیمی از تعداد کل استارت‌آپ‌‎ها است که سرمایه را از ۴۰ شرکت برتر دربافت کرده اند.

 

در حالی که داده‌های مربوط به مقدار دقیق سرمایه‌گذاری توسط هر شرکت در دسترس نیست، تحلیل Blockdata هنوز تخمینی از مقدار سرمایه‌گذاری شده توسط همه شرکت‌ها را ارائه نمی‌دهد.

 

گزارش تحقیقاتی Blockdata می‌گوید:

۴۰ شرکت بین سپتامبر ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲ تقریباً ۶ میلیارد دلار در استارت‌آپ‌های بلاکچین سرمایه‌گذاری کردند. از آنجا که برخی از دورها شامل مشارکت چند سرمایه‌گذار است، مشخص نیست که هر شرکت چقدر در یک پروژه سرمایه‌گذاری کرده است.

 

در همین حال، در مورد شرکت‌هایی که در بزرگترین دوره‌های تامین مالی فعال بودند، آلفابت، شرکت مادر گوگل، پس از شرکت در دورهایی که کمتر از ۱.۵۱ میلیارد دلار جمع‌آوری کرد، در صدر این دسته قرار دارد. Blackrock با شرکت در سه دوره مالی که در آن ۱.۱۷ میلیارد دلار جمع‌آوری شده است در جایگاه دوم قرار دارد. غول خدمات مالی آمریکایی مورگان استنلی با شرکت در دو دوره با کسب ۱.۱ میلیارد دلار رتبه سوم را به خود اختصاص داده و سامسونگ با ۹۷۹ میلیون دلار در جایگاه چهارم قرار دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا