دستگیری سم بنکمن فراید در باهاما

بر اساس گزارش‌های محلی به نقل از دادستان کل کشور، رایان پیندر، یکی از بنیانگذاران FTX، سم بنکمن فراید (SBF) در باهاما دستگیر شده است. به گفته پیندر، دستگیری SBF به دنبال دریافت اطلاعیه رسمی از ایالات متحده مبنی بر طرح اتهامات جنایی علیه SBF و احتمالا درخواست استرداد او صورت گرفت.

 

سم بنکمن فراید، بنیانگذار FTX در باهاما بازداشت شده است

به دنبال فروپاشی FTX و Alameda Research در ماه گذشته و تشکیل پرونده ورشکستگی در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲، Sam Bankman Fried (SBF) دستگیر شد. در ۱۲ دسامبر ۲۰۲۲، The Tribune گزارش داد که دادستان کل (AG) رایان پیندر این خبر را برای مطبوعات فاش کرد. این خبر به دنبال اصرار شرکت Bahamian AG است که FTX تحت یک تحقیقات فعال و مداوم قرار گرفته است. پیندر روز دوشنبه به مطبوعات گفت که دستگیری بنکمن فراید در باهاما احتمالا به استرداد به آمریکا منجر خواهد شد.

 

دفتر AG توضیح داد:

در ۱۲ دسامبر ۲۰۲۲، دفتر دادستان کل باهاما دستگیری سم بنکمن فراید (SBF)، مدیر عامل سابق FTX را توسط نیروی پلیس سلطنتی باهاما اعلام کرد.

 

دفتر AG باهاما اعلام کرد:

دستگیری SBF به دنبال دریافت اطلاعیه رسمی از ایالات متحده مبنی بر طرح اتهام جنایی علیه SBF و احتمال درخواست استرداد وی صورت گرفت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا